Wpis z mikrobloga

W internetach coraz więcej kwiku, a to właścicieli gastronomii, a to jacyś agenci nieruchomości czy inni posiadacze "modnych" biznesów płaczą jak im jest źle i jak rząd ich okrada.

Jak żyje, w żadnym innym kraju nie widziałem tylu "lizingowych biznesmenów" - młodych wilków w BMW czy Audi, właścicieli interesów budek z bubble-tea czy jakichś homestagerów w tesli z kwiatkiem doniczkowym i butelką wina do zdjęć jako narzędzia pracy. Ich zysk opierał się wyłącznie na darmowym pieniądzu plynącym jak rzeka w ostatnich latach.

Sprawy mają się zupełnie inaczej w równoległym świecie, opartym na ciężkiej pracy, pokorze i skromności.
Wejdźcie do jakiegoś popularnego "chińczyka" który świątek-piątek #!$%@? z pomocą swej rodziny pysznego kurczaka w 5 smakach za 20-kilka PLN.
Jak to się mówi, gdyby nie dziewczyny w środku to palca nie dałoby się nawet wsadzić, taki ruch w biznesie.

Podczas gdy wytatuowany Mariusz płacze, że nikt nie kupuje ani gofra z cukrem pudrem za 18PLN ani kraftowego burgera za 50PLN to ów chińczyk ledwo znający polski pewnie się głowi, co się #!$%@?ło że ma taki ruch jak nigdy i w końcu będzie miał troche więcej hajsu by mógł zainwestować w zadaszony taras przed swoją budą.

Polska to jeszcze nie Palm Beach, wielu chciałoby tak żyć, jak w filmach i w wieku 30-kilku lat być na pół-emeryturze ale jest to nierealne. Na szczęście kredyt się skończył i wracamy do rzeczywistości, w której pieniądze biorą się z pracy a nie z powietrza i ci którzy pracowali wyjdą z tego zwycięsko.

#nieruchomosci #finanse #ekonomia #gastronomia #gospodarka #takaprawda #kredyty #pieniadze
  • 74
@Nie_bede_mial_zony: no klientem na pewno nie jestem, bo nigdy mi nie smakowalo nawet. Bylo blisko i tyle. Zreszta #!$%@? ci do tego ze 3zl to dla mnie duzo, chcesz to bede chodzil jak mi bedziesz te 3zl przelewal na konto w dni robocze. Taki madry jestes, to ci numer konta wysle na priv o ile dziala, przeciez to dla ciebie nic.
@AlvarezCasarez
A gdzie ja napisałem że nie są to istotne czynniki? wskaż to, no?
Stworzyles sam sobie jakąś narracje do której uderzasz i jeszcze masz pretensje.
podajesz przykłady sam sobie i dam sobie z nimi polemizujesz ¯_(ツ)_/¯
Ja pisałem na temat leasingów i wyrabiania kosztów a ty mi zarzucasz coś całkiem innego.
@mookie: wiekszego wysrywu dawno nie czytałem, porownywanie chinczyka gdzie sa najnizszej jakosci skladniki do burgerowni gdzie wolowina #!$%@? to podrozala to jakas prowokacja. W tym kraju male biznesy zabijaja koszty prowadzenia dzialalnosci. Robione jest to specjalnie zeby nie miec swojego biznesu i zeby pracowac na etacie i liczyc na ochlapy od rzadu. Jakby takiego gofry, burgerownie, ogolnie male biznesy mialy swoich silnych przedstawicieli to tym osobom zylloby sie bardzo dobrze. A
@mookie: Między innymi po tym poznać rozmiar i potęgę gospodarki danego kraju. Że nawet gówno-biznesy się rozwijają.
A jak się gospodarka zwija (dziękuję pan pis) to przetrwają tylko biznesy pierwszej potrzeby.
A głupi wykopek to łyka i się jeszcze cieszy ( ͡° ʖ̯ ͡°)