Wpis z mikrobloga

W internetach coraz więcej kwiku, a to właścicieli gastronomii, a to jacyś agenci nieruchomości czy inni posiadacze "modnych" biznesów płaczą jak im jest źle i jak rząd ich okrada.

Jak żyje, w żadnym innym kraju nie widziałem tylu "lizingowych biznesmenów" - młodych wilków w BMW czy Audi, właścicieli interesów budek z bubble-tea czy jakichś homestagerów w tesli z kwiatkiem doniczkowym i butelką wina do zdjęć jako narzędzia pracy. Ich zysk opierał się wyłącznie na darmowym pieniądzu plynącym jak rzeka w ostatnich latach.

Sprawy mają się zupełnie inaczej w równoległym świecie, opartym na ciężkiej pracy, pokorze i skromności.
Wejdźcie do jakiegoś popularnego "chińczyka" który świątek-piątek #!$%@? z pomocą swej rodziny pysznego kurczaka w 5 smakach za 20-kilka PLN.
Jak to się mówi, gdyby nie dziewczyny w środku to palca nie dałoby się nawet wsadzić, taki ruch w biznesie.

Podczas gdy wytatuowany Mariusz płacze, że nikt nie kupuje ani gofra z cukrem pudrem za 18PLN ani kraftowego burgera za 50PLN to ów chińczyk ledwo znający polski pewnie się głowi, co się #!$%@?ło że ma taki ruch jak nigdy i w końcu będzie miał troche więcej hajsu by mógł zainwestować w zadaszony taras przed swoją budą.

Polska to jeszcze nie Palm Beach, wielu chciałoby tak żyć, jak w filmach i w wieku 30-kilku lat być na pół-emeryturze ale jest to nierealne. Na szczęście kredyt się skończył i wracamy do rzeczywistości, w której pieniądze biorą się z pracy a nie z powietrza i ci którzy pracowali wyjdą z tego zwycięsko.

#nieruchomosci #finanse #ekonomia #gastronomia #gospodarka #takaprawda #kredyty #pieniadze
  • 74
@RicoElectrico: ja jestę programistą/inżynierem w pierwszej połowie roku odbieram wypas furę z salonu bo uważam że mi się należy, robactwo będzie pewnie myśleć że jestem właścicielem kebaba ( ͡° ͜ʖ ͡°)

przy takim podejściu tylko komuno wróć, rządź nami pisie do końca świata - bo co ktoś ma więcej kasy to albo wsadzi w auto albo mieszkanie kupi na wynajem - w obydwu przypadkach robactwo chce mu
@Ligniperdus: no tak, to jest najważniejsze. #!$%@? kupić samochód, żeby się pokazać. Jednak mentalność ukraińca, ruska i bolaga jest taka sama. Mentalność wschodu. Trzeba kupić nowy samochod, żeby nie było ze mnie nie stać. Np. w Norwegii ludzie nie mają z tym problemu. Być może dlatego, że nie mają kompleksów biedaka. Kupują to na co ich stać, a nie że kawalerka i 2k oszczędności, ale już trzeba koniecznie samochod kupować, bo
@young_fifi: Raczej nie chińczyk, a bardziej wietnamczyk. W Poznaniu ok 22zł za porcje co oprócz ryżu spokojnie starcza na dwa razy.

@mookie: Jeśli chodzi o leasingi to prześledź sobie ogłoszenia z oddaniem cesji na olx i OtoMoto. W większości to budowlanka lub branże około. Kupę ogłoszeń od deweloperów, firm budowlanych, architektów, agentów nieruchomości itp. Nabrali aut wartych 300-500k i nagle nie ma za co płacić raty 4-7k.
@mirasKo-Kalwario: od groma tego, wpisz Wietnamczycy przestępczość, Wietnamczycy mafia, itd. Swego czasu ich CBŚ rozpracowywało. Nowo przybyli żeby spłacić przyjazd wynajmowali domy pod Warszawą i hodowali na całe tony marychę, znikając z dnia ma dzień. Nielegalne kasyna, handel ludźmi. Do tego bardzo trudno przeniknąć do ich struktur, trudny język i niechęć do współpracy. Nie mam czasu teraz szukać konkretów xD
@mookie: Jak bardzo chciałbym się z tym nie zgodzić, to jednak muszę. "Polski przedsiębiorca" to dla mnie synonim taniego, tępego kanciarza, który na każdym kroku, zamiast pracować nad ulepszeniem biznesu albo myśleć nad innowacjami, woli wymyślać nowe sposoby na oszukanie i oskubanie absolutnie każdego klienta, jaki się u niego zjawi. A potem płacz i zaduma, dlaczego nie potrafią zbudować trwałego, długoterminowego biznesu.

Najlepszy pokaz tego to wszelkiego rodzaju restauracje nad morzem
Piekarnie upadły z racji kosztów opalania pieców piekarniczych z racji manipulacji cenamy spółek skarbu państwa.

Mikrojanuszexy padają przez swoją głupotę, chciwość, brak inwestycji oraz życie ponda stan.

Tani kredyt i duża ilość łatwej gotówki na rynku ostatnimi czasy, mówi ci to coś?


@Krzysztof53647: jest też druga strona medalu na przykładzie budy z kebabem. aktualny wzrost kosztów to między innymi #!$%@? pod sufit cen gazu, energii i paliwa, nałożenie kolejnych podatków, ZUS