Wpis z mikrobloga

Widzę że w polskich gównofiremkach bez zmian
- UX/UI chyba tworzony przez ludzi po bootcampach, totalny burdel i nieład
- od baz danych pewnie nikogo nie było - każde otwarcie strony utyka na ładowaniu danych na kilka minut xD
- kasa pewnie przewalona na marketing i premie dla PMów za zmieszczenie się w deadlinach

**JA PIER*LE CO TO KU##A JEST**

#wykop #moderacja #moderacjacontent #it #linux #bazydanych #ux #heheszki
  • 127
@Xolan: zróbcie testy manualne na wszystko, bo prawie wszędzie błędy. No chyba, że zakładacie wątek pt.: " tutaj zglaszajcie błędy i problemy" i wykopki są testerami ( ͡° ͜ʖ ͡°) *****
@Xolan: jakich testach? Typie połowa rzeczy, która jest nie tak wyszłaby w pierwszy, może drugi dzień testowania. Jak wszystko przeszło te testy tak, jak ocena czytelności i layoutu to nie dziwię się, że strona działa jak działa. Zasłonięte pola, odświeżanie strony co akcję i ogólne zmulenie całej strony. Podstawowe pierdoły w cssie poprawiłem w przysłowiowe 5 minut w przeglądarce. Szkoda tylko, że znikają po odświeżeniu. Wypuścimy jako tako, poprawimy w locie.
@Xolan: "u mnie działa" :D Ale z drugiej strony typowe jest #!$%@?, że nic nie działa, ale konkretów żadnych - #!$%@? dla #!$%@?. Aż muszę tylko sprawdzić czy faktycznie #!$%@?Ć PIS
@testuser: Gość uważa, że tryb ciemny to po prostu ciemne kolory i fajrant. Kontrast na jasnym ujdzie, ale ciemny to sraka - a tu kontrast i obramowania są kluczowe przy automatycznym przyciemnianiu ekranu na telefonach (optymalizacja pod urządzenia mobilne xD).
@Xolan: Zajmuję się QA zawodowo od kilkunastu lat. Zacznę od najbardziej podstawowej rzeczy: bardzo źle zaprojektowany UI, za duże jest to wszystko. W dzisiejszych czasach ludzie chcą mieć szybki dostęp do informacji, każdy portal stara się jak najwięcej zmieścić na jednym ekranie (by było jak najmniej przewijania). Czy wytłumaczysz kto i czym się kierował robiąc tak duże odstępy? Polecam na początek: zweryfikować ile treści mieściło się na starym ekranie a ile