Wpis z mikrobloga

@Piotrek7231: Ma babcia urodzona jeszcze w Cesarstwie Niemieckim rzucała anekdotami z międzywojnia i okupacji, a nie pamiętała, co jadła na obiad i kto ją rano odwiedził ¯\_(ツ)_/¯

Edit: W sumie #!$%@? ją wie, czy te anekdoty naprawdę się wydarzyły, tak sobie teraz myślę...
@barumbadon: czytalam kiedys teorie ze na starosc zaczyna szwankowac pamiec krotkotrwala ale ta dlugotrwala funkcjonuje wspaniale. Chociaz ludzie naturalnie maja sklonnosc do wplatania fikcyjnych elementow w prawdziwe historie, ale to akurat nasz mozg nam plata figle i czesto zastepuje te elementy ktorych nie pamietamy dokladnie fikcyjnymi albo dodaje cos od siebie do wspomnien. Moja babcia pamietala za ile kupila w 73 stol i komplet krzesel i co bylo podane na weselu
@hamster151: ( ͡° ʖ̯ ͡°) Smutne bo znam małżeństwo,gdzie żona ma alzheimera i zapomina zdjąć gaci przy toalecie a jej mąż nie śpi od miesięcy tylko jej pilnuje. Na tym obrazku wygląda to na sielską starość.(,)
@Piotrek7231: dlatego podczas wszystkich podróży rozwijam przy okazji swoją pasję jaką jest fotografia. Mogę zapomnieć, że gdzieś byłem, lecz zdjęcia będą na tyle zakorzenione w mojej pamięci długotrwałej, że zawsze będą mi przypominać te wyjazdy i chwile jak je wykonywałem.
@barumbadon: bo stare wspomnienia są zapisane w innym miejscu mózgu niż te świeże, a bodajże hipokamp nie jest degenerowny przez demencję ( ͡° ͜ʖ ͡°) lub też świeże wspomnienia nie są tworzone wcale, jak w przypadku gdy wypijesz bardzo dużo alkoholu i masz zerwany film.