Wpis z mikrobloga

@Piotrek7231: moja babcia nawet atakuje swoje dzieci. Lepiej jej po lekach, ale to ten etap gdzie nie jest już w stanie mnie rozpoznać czy zapamiętać mojego imienia. O załatwianiu potrzeb fizjologicznych nie wspomnę. Przyszło to naprawdę bardzo szybko. Podziwiam mojego dziadka, który jest z moją babcią 24 h (też otrzymuje pomoc w opiece). Dziadek ma 89 lat i niestety nie wygląda to tak jak na obrazku :(
czytalam kiedys teorie ze na starosc zaczyna szwankowac pamiec krotkotrwala ale ta dlugotrwala funkcjonuje wspaniale. Chociaz ludzie naturalnie maja sklonnosc do wplatania fikcyjnych elementow w prawdziwe historie, ale to akurat nasz mozg nam plata figle i czesto zastepuje te elementy ktorych nie pamietamy dokladnie fikcyjnymi albo dodaje cos od siebie do wspomnien. Moja babcia pamietala za ile kupila w 73 stol i komplet krzesel i co bylo podane na weselu kuzyna Romka
@ismenka: dzieki, na pewno sie zapoznam! Chociaz nie wiem czy swiadomosc, ze mozg dziala wlasnie w ten sposob nie jest troche przerazajaca, po przeczytaniu gdzies tej informacji zaczelam nawet kwestionowac sama siebie i swoje wspomnienia i gleboko zastanawiac sie nad tym, czy cos faktycznie sie wydarzylo, czy sama sobie wykreowalam dana sytuacje w konkretny sposob w swojej glowie... Chyba zaczne wszystko zapisywac zaraz po fakcie ( ͡° ͜ʖ ͡
@good: Jest to bardzo fajny i ważny krok ku samoświadomości. To, jak tą wiedzę wykorzystasz, zależy już tylko od Ciebie. Sama wątpię w moje wspomnienia i pamięć, a ta książka pozwoliła mi stwierdzić i uspokoić, że mózg tak po prostu ma, a nie że jestem #!$%@?ęta ( ͡° ͜ʖ ͡°) miłej lektury!