Wpis z mikrobloga

Prawo prawem, ale popatrzcie jak ta baba #!$%@? prosto pod maskę pojazdu, który jedzie dosyć szybko na ośnieżonej drodze.

Takim osobom jak ta baba prawo nie pomaga przeżyć czy zwiększyć bezpieczeństwo a wręcz odwrotnie XD

Co nie zmienia faktu, że wina kierowcy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ButtHurtAlert: czy ty w takich warunkach jak jedziesz autem zatrzymujesz sie na zielonym i patrzysz czy ktos na czerwonym nie wyjezdza bo nie wyhamowal przed sygnalizatorem bo trudne warunki?
@rzuf22: @Sm3rf1k: Przejście na skrzyżowaniu jest dozwolone, ale na innych zasadach

2. Przechodzenie przez jezdnię lub drogę dla rowerów poza przejściem dla pieszych jest dozwolone na przejściu sugerowanym albo poza przejściem sugerowanym jeżeli odległość od przejścia dla pieszych przekracza 100 m. Jeżeli jednak skrzyżowanie znajduje się w odległości mniejszej niż 100 m od wyznaczonego przejścia dla pieszych, przechodzenie jest dozwolone również na tym skrzyżowaniu.

3. Przechodzenie przez jezdnię lub drogę
@peszmerd: jak są takie warunki to tak staram sie zwracać uwagę na skrzyżowaniach, zresztą zawsze przy dojeździe do skrzyżowania obserwuje czy coś się nie zbliża z nadmierną prędkością.

Nie mówiąc o tym że jako maszynista mam już odruch hamowania przy zbliżającym się szybko obiekcie poprzecznie do mnie.
@peszmerd: zresztą co tu porównywać auto ja jestem głównie pieszym i tak jak mnie uczyli tak teraz robie - jak widzę że auto bezpiecznie się zatrzyma i ustąpi mi pierwszeństwa to przechodzę i dziękuję, jak widzę że jest daleko i zdąże przejść również przechodzę. Jak mam zielone to i tak patrzę czy mogę bezpiecznie wkroczyć. Po prostu cenie swoje zdrowie i życie na tyle aby nie było dla mnie jakąś ujmą
innych krajach ten przepis funkcjonuje z powodzeniem, tylko polskie zwierzęta za kółkiem nie ogarniają, że to na nich spoczywa odpowiedzialność za pieszych bo to oni mają narzędzie którym mogą odebrać życie i obowiązek im ustąpić


@zdjeciegipsu: w tych twoich innych krajach, też mają nasrane przejść co 50m, ogólnie #!$%@?ą infrastrukturę jeśli chodzi o przejścia i przepis wprowadzony na wzór zachodu bez żadnego pomyślnia i chociaż w minimalnym stopniu dostosowania dróg pod
a choćby i 10 na godzinę skoro takie sa warunki. Nie ma usprawiedliwienia. Widział znak przejscia wiec powinien do niego dojeżdżać z taka predkością żeby dało sie przed nim zatrzymać. I nie ma tu znaczenia- szklanka czy nie ¯_(ツ)_/¯


@WiesniakzPowolania: a piesza powinna nie #!$%@?ć się pod samochód zza płotu, jak widać mamy 1:1.
@zdjeciegipsu: PoRD Art. 14. [Zakazy dotyczące pieszych]
Zabrania się:

1) wchodzenia na jezdnię lub drogę dla rowerów:
a) bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych,
b) spoza pojazdu lub innej przeszkody ograniczającej widoczność drogi;

Także morda tam.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Lapidarny: bo było przejście i mógł liczyć się z tym, że ktoś będzie chciał przejść. Jakby było to skrzyżowanie równorzędne nie o jestem pewien że umiał by się zachować i zatrzymać czy coś nie jedzie, a pieszy to tam #!$%@?, niech ginie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Gmeras: Np w Kanadzie, gdzie są dość ostre i mocno egzekwowane przepisy jest tak, ze jeśli zatrzymuje się na przystanku autobus szkolny, to wszyscy (jadący w obu kierunkach!) maja się zatrzymać.