Wpis z mikrobloga

@dorszcz: xD za co #!$%@? ta dopłata? Za utrzymanie infrastruktury sieciowej? Która pewnie działa na tym samym silniku co infrastruktura "na miejscu"?

Potem się kina dziwią, że ludzie nie chcą chodzić na seanse filmowe i "straming zabija kina". Jak za bilet płaci się 25-40 złotych + 5 zł śmiesznej opłaty, za średni popcorn płaci się 20 złotych, za małe nachosy 35, a za cole 10 złotych, to wole kupić miesiąc Netflixa
@virusriddle: W multikinie? Przecierz VIP jest szerszy i dużo wygodniejszy niż zwykły fotel. Czy wart dopłaty to już kwestia indywidualna. Jak widzę, że są wolne to raczej dopłacam chyba, że idę na film "z nudów", a nie, że mnie zainteresował, zaciekawił opis/zwiastun
xD za co #!$%@? ta dopłata? Za utrzymanie infrastruktury sieciowej? Która pewnie działa na tym samym silniku co infrastruktura "na miejscu"?


@niochland: Za teoretycznie lepsze miejsca, na które nie możesz zrobić rezerwacji przez internet, możesz je tylko kupić.
@dorszcz: xD za co #!$%@? ta dopłata? Za utrzymanie infrastruktury sieciowej? Która pewnie działa na tym samym silniku co infrastruktura "na miejscu"?


Potem się kina dziwią, że ludzie nie chcą chodzić na seanse filmowe i "straming zabija kina". Jak za bilet płaci się 25-40 złotych + 5 zł śmiesznej opłaty, za średni popcorn płaci się 20 złotych, za małe nachosy 35, a za cole 10 złotych, to wole kupić miesiąc Netflixa
Która pewnie działa na tym samym silniku co infrastruktura "na miejscu"?


@niochland: tak często jest ale za to "na miejscu" kino płaci stałą opłatę w ramach utrzymania systemu i supportu a moduł sprzedaży internetowej to osobna usługa i operator wymaga dopłaty właśnie do każdego biletu. Jeśliby tą opłatę uśrednić i doliczać też do "na miejscu" koszt by wzrósł bo dystrybutor zabiera %, najczęściej 50% więc część tej opłaty też by zabierał.
@dorszcz: xD za co #!$%@? ta dopłata? Za utrzymanie infrastruktury sieciowej? Która pewnie działa na tym samym silniku co infrastruktura "na miejscu"?


Po prostu robi im to zewnętrzna firma i sobie liczy tyle od osoby, a cwaniaki przerzucają to na klienta. Chamskie, i przy tym głupie bo wystarczyłoby odpowiednio cenę biletu zmienić.

Potem się kina dziwią, że ludzie nie chcą chodzić na seanse filmowe i "straming zabija kina". Jak za bilet
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@dorszcz: #!$%@? ta dopłata istnieje praktycznie odkąd wprowadzili możliwość kupowania biletów przez internet, a tu widzę jakieś pospolite ruszenie xD

Niemniej już lata temu twierdziłem to samo - kino oszczędza na pracowniku, prądzie, materiałach eksploatacyjnych?Dopłacaj #!$%@?.( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jeśli nawet to opłata operatora to uczciwie byłoby ją wziąć na siebie przez powyższe oszczędności.

to za to że nie musisz słuchać nagabywania na popcorn i napoje

@
@dorszcz: @niochland: Nie wiem gdzie mieszkacie ale jeżeli macie możliwość to polecam kina studyjne. Często puszczają spoko filmy, których w kinach się nie zobaczy i spoko atmosfera małego kina bez miliona ludzi a do filmu ciasto, winko, małe piwka.
@enron: przesadzasz, poza niektórymi salami projektory mają 4k poprzez pixel shift, kontrast obrazu jest #!$%@? i do pięt nie sięga OLEDowi.

Co do dźwięku bym się zgodził gdyby nie to że dźwięk przestrzenny jest już dostępny za niewielkie pieniądze, a nikt Ci nie szeleści, chrupie czy chrząka za uchem co potrafi zepsuć cały nastrój i skupienie na filmie.
Opłata za pośrednika płatności. Za internet też płacę 59 zł i jak korzystam z payU, to +1,5 zł. Dzisiaj zamawiałem płytki do łazienki, to jest przy płatności z wykorzystaniem natychmiastowego przelewu internetowego była dopłata 1% wartości zamówienia. To zrobiłem zwykłym przelewem. Podejrzewam, że przy kupnie biletu przez internet jest podobnie.
te siedzenia są takie same jak inne dopłacasz tylko za to że są w centralnej części sali/rzędu


@virusriddle: Nie są takie same. Wiem bo korzystałem parę razy. Ogólnie mają więcej miejsca na podłokietniku i bardziej wyprofilowane miejsca na napoje. Ogólnie jakbym przed seansem wiedział, że na stronie źle pokazuje rezerwacje miejsc, to bym nie dopłacał do tej opcji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@enron: przesadzasz, poza niektórymi salami projektory mają 4k poprzez pixel shift, kontrast obrazu jest #!$%@? i do pięt nie sięga OLEDowi.


Co z tego, skoro przy 65" OLED musiałbyś siedzieć 1,5m od ekranu żeby mieć tak duży obraz?
Poza tym do kina idziesz też dlatego, że jest to odskocznia od codzienności w kapciach. Tak samo jak czasami idziesz do restauracji, mimo że żona doskonale gotuje lub do lokalnej opery, mimo że
@enron: rtings i wiele portali zrobiło testy percepcji i siedząc blisko ekranu widzisz tylko jego część I umyka ci sporo szczegółów. Mają na swoich serwisach kalkulatory optymalnego dystansu który uwzględnia pole widzenia.

Przy 65 calach żeby ogarnąć tak jak w kinie potrzeba około 2.4 m więc przesadzasz z tym 1.5 m.

Ty kino traktujesz nie jako zobaczenie filmu w najlepszej jakości tylko wyjście z żoną i uwolnienie się od dzieci widzę.
@virusriddle: Nie no lepsze są te siedzenia, wygodniejsze i masz więcej miejsca na nogi. Byłem raz jak na promce były w cenie normalnych, normalnie by mnie nie #!$%@?ło by za ten luksus dopłacać ( ͡° ͜ʖ ͡°)