Wpis z mikrobloga

Czy jest jakaś rzecz, którą próbujecie wprowadzić po rozpoczęciu/dołączeniu do nowego projektu? Albo coś z czym pracujecie/pracowaliście i dziwicie się, że nie ma tego w innych miejscach?
Może to być narzędzie z dowolnej technologii, na przykład Jenkins, Maven, Jira(mało ambitne przykłady), albo jakaś praktyka jak dodatkowe cotygodniowe spotkanie lub specjalny sposób recenzowania kodu.
#programowanie #programista15k
  • 21
@kobrys13: Jak to później wykorzystujecie? Ostatnio zaczęliśmy to prowadzić po sugestii jednego z architektów, ale nie wiem jak wyglada użycie tego w przyszłości w praktyce. Na razie wydaje mi się to taka sztuka dla sztuki
@mirasKo-Kalwario: wybraliśmy log4j zamiast slf4j ponieważ: ...

Zdecydowaliśmy się rozwiązać problem walenia do bazy danych o to samo w sposób użycia cache zamiast remodelowania flow ponieważ: ...

Jako cache zdecydowaliśmy się użyć Hash Map z LRU i TTL.z Google Collections zamiast Redisa czy Gemfire ponieważ: ...

No i w każdym temacie case study, plusy, minusy i kto podejmuje decyzję.
Zawsze powinieneś podejmować decyzje strategiczna czy optymalne moment.
Rzadko najlepsze technicznie realnie...
@Gerax9: nie. Uważam że po rozpoczęciu pracy nawet w metodyce która uważa się za przestarzałą, nowa osoba powinna najpierw poświęcić chociaż pół roku, żeby wgryźć się w projekt, zrozumieć skąd wynikają pewne decyzje i na tej podstawie dopiero dokonywać próby zmiany. Nie wiem jak to dokładnie w programowaniu wygląda, ale podejrzewam że podobnie jak u mnie.

Nie ma nic gorszego niż gorąca głową nowej osoby w robocie, która od razu chce
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Gerax9:
+Brak wdrożeń na prod w piątek, za to jest osobista wzmianka w tasku i wpisanie numeru telefonu takiego ptysia podanego w kontakcie, do powiadomień z proda + jako dyżurnego na weekend dla danego systemu. Administracja zawsze stanowczo odradza deploy przed weekendem.
+Skrypty- taka specyfika softu, że można wiele ogarnąć hurtowo jak masz kilka serwerów do konfiguracji. I tak, klasycznie bujasz się ze skryptem 2x tyle niż byś to klikał z
ma sens, mysle o czyms podobnym u siebie a mamy juz rfc i zastanawialem sie czy bedzie miec sens


@mirasKo-Kalwario: sens ma on tyle że nie powinno się pisać tego post factum tylko w trakcie analizy problemu spisać założenia i najważniejsze wnioski analityczne dla każdej możliwej opcji. Wtedy w trakcie podejmowania decyzji całą 'dokumentacje' ma zrobiona i czasem jak ktoś powie 'a pytaliście Jana Kowalskiego co on myśli?' to dajesz Janowo