Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jestem zorganizowanym chłopem. Lubię robić listy 'To do', odchaczać sukcesywnie co zrobiłem, mieć wszystko czarno na białym rozplanowane i poumawiane. Pod tym względem jestem trochę ułomny.

Najgorszą rzeczą jaką mogłem zrobić dla mojego zdrowia psychicznego było wzięcie się za budowę domu.

No ja piele, czy naprawdę KAŻDY fachowiec musi być niesłowny, niepotrafiący się konkretnie określić co do terminu, wywiązać z niego czy odebrać #!$%@?go telefonu jak chce coś dogadać?

Ekipa od SSO już jest miesiąc w plecy a może 3/4 roboty zrobili.
Dach 'będzie jak się tartak ogarnie'. Kiedy? Niewiadomo. Może za miesiąc (miał być na początku stycznia).
Podłączenie kanalizacji i wodociągów? Od sierpnia 'załatwiają' formalności po urzędach i już zaraz, już za chwilę będą robić.
Prąd nareszcie udało się podłączyć 'tylko' 70 dni po terminie.
Plus oczywiście jak chcesz jakąkolwiek wycenę to wysyłaj do masy fachowców bo możesz być pewien, że 90 procent zleje Cię ciepłym moczem i nawet nie odpowie na maila, chociażbyś wcześniej podczas rozmowy ustalił wszelkie szczegóły.

Jestem praktycznie na początku mojej drogi a byłem zadowolony dopiero z jednej ekipy kładącej kanalizę pod chudziakiem. Umówili się konkretnie, przyjechali z rana, zrobili co mieli i pojechali.
Sam proces budowy sprawia mi nie lada frajdę i satysfakcję, cała otoczka i kontakt z łapserdakami już nie. A najgorsze dopiero przede mną...

#budujzwykopem #budowadomu #remontujzwykopem #zalesie #budowa #nieruchomosci

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #63ac73e66ee95d57c223ce7d
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 22
@AnonimoweMirkoWyznania:

Jestem zorganizowanym chłopem. Lubię robić listy 'To do', odchaczać sukcesywnie co zrobiłem, mieć wszystko czarno na białym rozplanowane i poumawiane. Pod tym względem jestem trochę ułomny.


Co to ma do dalszej historii? Nie mierz innych swoją miara

No ja piele, czy naprawdę KAŻDY fachowiec musi być niesłowny


Nie musi ale do tych słownych są dużo dłuższe kolejki i większe ceny zazwyczaj tez

Dach 'będzie jak się tartak ogarnie'. Kiedy? Niewiadomo.
FrasobliwaFoka: > Co to ma do dalszej historii? Nie mierz innych swoją miara

@bb89: a to że Zazwyczaj działam wg planu, każdy etap miałem rozpisany i tak więc do listopada miałem mieć ogarnięte media, w grudniu ściany, w styczniu dach itp. Nic z tego nie zostało zrobione na czas lub nawet skończone

Nie musi ale do tych słownych są dużo dłuższe kolejki i większe ceny zazwyczaj


@bb89: połowa moich
@AnonimoweMirkoWyznania: No to nie mam dobrych widomości. Niestety z polecenia też nie masz gwarancji bo im bardziej się znasz tym więcej widzisz. Nie raz się naciąłem że polecają często osoby nie mające pojęcia o tym czym się majster zajmował i dla nich powodem do polecenia było to że udało mu się skończyć w miarę ustalonym czasie i posprzątać po robocie. A że narobił masę błędów to już nieistotne. Masz pieniądze i
@AnonimoweMirkoWyznania: budowa czy wykończenia to zawsze jest walka, majstry to proste chłopy i tam nikt ganta ani WBS-u z timeline-ami nie zrobi.

Project management ogranicza się do wypicia małpki, rzuceniu ceny z dupy i zrobieniu jako tako, byle się inwestor nie #!$%@?ł do czerwoności (tyko do koloru pomarańczowego).

To standard w tej branży nie od dziś, po prostu trzeba przez to przejść a majstrów #!$%@?ć na każdym kroku, nawet profilaktycznie jeśli
SamBudujęChatę: Chcesz mieć w miarę na czas to musisz się zająć tym samemu. Ja na swojej budowie nawet nie wysyłam do nikogo wycen. Po prostu ogarniam temat, edukuję się, planuję sobie na kiedy wydaje mi się, że coś zrobię, kupuję materiały i ogień. Cała budowa obsunie mi się o kilka miesięcy - nie wszystko da się przewidzieć. Natomiast przynajmniej praktycznie nic nie muszę nic z nikim uzgadniać i dopytywać. Wziąłeś się
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@AnonimoweMirkoWyznania: widać że budujesz pierwszy raz ( ͡° ͜ʖ ͡°) niestety tak to jest przy budowie, trzeba uzbroić się w cierpliwość i mieć świadomość że dużo rzeczy nie pójdzie według planu i budżetu. Nie ma co się spinać.
A przy okazji to nie wiem dlaczego ale często na tym tagu ludzie piszą anonimowo, chyba wstydzą się budowy ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@AnonimoweMirkoWyznania: sam bede chcial budowac za pare latek, ale jak slysze przez co znajomi przechodza przez 2 lata zeby postawic dom to jakis cyrk, juz wole dac te 20% wiecej i wziac wykonawce ktory robi od poczatku do konca albo do stanu deweloperskiego i nie #!$%@? sie z wszystkimi cieciami i synchronizowaniem ich roboty

budowanie (czy nadzorowanie budowy) samemu jest darmowe, jezeli twoj czas i zdrowie nie ma wartosci
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@hubelot: może, ale znam osoby które korzystały z usług takich firm (oczywiście po weryfikacji portfolio i opinii) i były zadowolone, dom po 3/6 miesiącach stał i można było przyjechać na gotowe

Natomiast nie znam nikogo kto by nie narzekał na ogarnianie tego wszystkiego samemu i powtarzaniu co jakiś czas "po co ja się w to pakowalem"

Zawsze można jeszcze kupić gotowy dom który już stoi, tu w ogóle najmniej problemów bo
Zawsze można jeszcze kupić gotowy dom który już stoi, tu w ogóle najmniej problemów


@bzyku95: najmniej problemów na początku, co tam na wyczyniał deweloper podczas budowę dowiesz się dopiero po jakimś czasie. Plus tracisz mozkiwosc budowy pod siebie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@phty: właściwie to dlaczego?

@wooster: Bo na murowaniu, tynkach, więźbie to się większość ludzi nie zna i się nawet nie kapnie jak fachury będą robić manianę. Ale krzywo położone płytki, odstające panele, nierówne gładzie i niewypoziomowane szafki to zauważy każdy. Poza tym wykończeniówka to etap, gdzie kasa płynie strumieniem a nie widać dużych zmian jak w przypadku murów czy dachu. No i bujasz się z większa ilością fachowców, którzy odwalają