Wpis z mikrobloga

Największe i najbardziej szkodliwe kłamstwa jakie wpajano mi w szkole:

- Świat jest sprawiedliwy
- Dobro zawsze wraca
- Dla kobiet liczy się charakter, a nie wygląd
- Kiedy ktoś ci dokucza najlepiej to ignorować
- Ludzie generalni są mili
- Jesteś kowalem własnego losu
- Ciężka praca zawsze popłaca
- Pieniądze szczęścia nie dają
- Pomagaj bezinteresownie, a inni na pewno to docenią (wcale nie wykorzystają)
- Trzeba być miłym, słuchać się starszych i nie pyskować. Nie wolno samodzielnie myśleć.

Tak się właśnie tworzy maszynkę inżynierii społecznej do kreowania ciemnych mas oddanych władzy z kultem #!$%@?.

#pracbaza #blackpill #przegryw #zalesie #takaprawda
  • 63
@Fekalny_okuratnik: Oni tak piszą że kowalem własnego losu jesteś ty, a zobaczcie ile biznesów zayebało o glebę w ciągu mniej niż dwóch ostatnich lat. Nie ma warunków to rynek się zwija, jest większe bezrobocie, ci co mogą uciekają za granicę, a najniższa kasta wraca na rolę żeby przeżyć. O ile jeszcze mają po dziadkach, bo różnie tam bywa w rodzinie. Niekiedy cały majątek w jedno pokolenie potrafi szlak trafić.

No i
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Jezeli nie ty jestes kowalem wlasnego losu, to kto jest? Premier? Rodzice? Sw. Mikolaj? XD


@EdgyCaesar97: dla mnie osobiście - Ty masz taki wpływ, że decydujesz czy i co robisz, a potem jesteś już zależny od innych (czy ktoś Cię przyjmie do pracy, kupi Twój produkt/usługę, czy trafisz na dobrego lekarza, czy kobieta Cię zachce ta sama, którą Ty chcesz, etc)
przypadek jest najważniejsze rzeczy w życiu (wygląd, pieniądze, charakter, zdrowie, ogólne powodzenie w zyciu) prawie nie zależą od nas, tylko od genów, przypadków, wychowania, magii miejsca i czasu


@wojtylak16: przecież to w żaden sposób nie zmienia sensu że jest się kowalem własnego losu. Jedyne co mówi to że nie wszyscy mają równy start, no i tak jest, ale mimo to każdy może swoim życiem kierować wiec jest kowalem. Czy rzeźbi w
@Fekalny_okuratnik: ja bym jednak rozróżnił świat wirtualny(internet) od realnego - bo te stwierdzenia niekiedy są prawdziwe

np. w realu ludzie są generalnie mili - bo muszą. Łatwo się jest odegrać - co innego w necie (np. tu na wykopie)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@harold97: Żaden sukces, ogarnięcie się i przekroczenie mitycznego 15k już po podatkach i odliczeniach. A 6 lat temu praca w sklepie komputerowym za niecałe 2k. Jak uważasz że to fantasy ja nie mam potrzeby nic udowadniać. Mam nadzieję że za 6 lat będziesz w innym miejscu niż teraz. Trzymam kciuki.
@Fekalny_okuratnik: jak byłam młodą studentką, poszłam na rymcimcim do filozofa ( ͡° ͜ʖ ͡°) kiedy po wszystkim leżeliśmy tak sobie w łóżku, zrobił mi wykład nt. sensu życia za który będę mu wdzięczna do końca moich dni, chociaż teraz nawet nie pamiętam jak on się nazywał XD Najcenniejsza lekcja jaką w życiu dostałam. A najważniejszą konkluzją tego co mówił było to, że ludzie niczego w życiu nie
Być może dobro wraca w tym sensie, że jeżeli wszechświat w nieskończoność się kończy i zaczyna, to w następnej "turze" twoja świadomość może trafić, do ciała którejś z osób, której pomogłeś i tak faktycznie dobro, które komuś uczyniłeś do Ciebie "wróci" ¯\_(ツ)_/¯