Wpis z mikrobloga

Psychiatrykowe highlights, żebym nie zapomniała jak bardzo #!$%@? tam było i żebym nigdy tam już nie trafiła ( ͡° ͜ʖ ͡°)
-Napis "Boga nie ma tutaj z nami" na pół drzwi palarni
-Kobieta z oddziału przywiązana do łóżka, wyglądająca jak szkielet i płacząca całą noc
-Wrzaski "pomocy, ratunku" z izolatki całą noc
-14, 15-letnie dziewczynki błagające dorosłych, żeby pożyczyć im telefon i mogły zadzwonić do rodziców
-Posiłki, czyli kromki chleba z margaryną i szynką z psa zmielonego z budą
-Pielęgniarki mówiące pacjentkom z atakami paniki, żeby zamknęły mordę
-Papieroski jako waluta ( ͡° ͜ʖ ͡°) dosłownie można było nimi załatwić wszystko, w tym takie podstawowe rzeczy jak mydło
-Chowanie telefonu w poszewce poduszki, żeby nikt nie ukradł go w nocy
-Dzieciaki kradnące żarcie z szafek innym pacjentkom, z głodu
-Radość dzieciaków, kiedy po dostaniu wypisu i odebraniu rzeczy z depozytu dostały ode mnie 2 butelki wody, paczkę paluszków i na wpół zjedzoną puszkę orzeszków ( _)
-Przemykanie się jak ninja w nocy do kibla, żeby nie zobaczyły mnie salowe
-Naloty pielęgniarek o 3 nad ranem, żeby pobrać mi krew i kazać nasikać do kubeczka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#psychiatryk #szpital #psychiatria
  • 163
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@Rzureg- są w Polsce jeszcze jakieś kobiety, które nie chodzą do psychiatry/psychologa albo nie łykają tabsów na depresję?


Bo ja osobiście w swoim najbliższym otoczeniu znam wyłącznie dziewczyny, które mają jakieś SSRI przypisane od psychiatry.


Z czego wynika twoja wizyta w psychiatryku?

@ziuaxa: nie ma, chcemy tak bardzo być jak zachód ze na każde smarkniecie lykamy tonę leków a każdy gorszy humor to od razu depresja. Plus jest to modne bo
@ziuaxa

i tylko tyle? I z tak prozaicznego, banalnego powodu masz teraz nerwice, depresje i inne?


A kim ty jesteś że możesz decydować od czego można dostawać depresji i nerwicy a od czego nie? Brzmisz jak flustrat który tylko lata i czeka aż ktoś tak napisze żeby zaraz się dowartościować jak to ty nie miałeś gorzej a przecież żadnej depresji nie masz i w ogóle to wszystkie różowe są takie słabe psychiczne
@ziuaxa: Myśle, ze wynika to z tego że psychoterapeutę traktuje się teraz jak lekarza pierwszego kontaktu i nawet małe pogorszenie zdrowia psychicznego chce się skonsultować. Nie każdy przypadek musi być ciężki, żeby go leczyć, lepiej zacząć zanim się pogłębi. Ja np. chodziłam na terapię bo wywoływałam niepotrzebne kłótnie z chłopakiem ( ͡° ͜ʖ ͡°) wiem, wiem jak każda różowa.. potrzebowałam kilku sesji, żeby zrozumieć skąd mi się
@Rzureg-: Współczuję przeżyć. Szpital psychiatryczny to nie hotel, ale z tego co mówisz to w tym szpitalu działo się dużo patologii. Nie wszędzie jednak tak jest. Na przykład w woj. podkarpackim w Rzeszowie jest dużo lepiej. Z personelem da się dogadać, dają porządnie jeść i intersują się tym co się dzieje. Jeszcze lepiej jest w Żurawicy, a w Jarosławiu to są podobne patologie jak ty odpisujesz. Może u ciebie jest podobnie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Rzureg-: to zgłoś placówkę do odpowiednich służb, opiekę społeczną czy coś a nie na wykopie wylewasz żale. Laska pójdzie do kibla i nayebie 50 fotek ty tam siedziałaś jakiś czas i ani jednego zdjęcia nawet tego napisu.