Wpis z mikrobloga

Jakie leki do domu?

Na przeziębienie, ból głowy, katar, gorączkę itd. Nie jakieś specjalistyczne. Na razie dodałam do koszyka ibuprofen, paracetamol, pseudoefedryna na katar, krople żołądkowe, krople do oczu. Kupuje online raz na kilka lat i wymieniam jak skończy się data ważności, 50 tabletek paracetamolu nie zużyłam nawet przez 3 lata. Co jeszcze może się przydać? Albo co działa?
#medycyna #apteka #leki #zdrowie #lekarz #farmacja #zdrowie #lekerz #pytanie #kiciochpyta #pytaniedoeksperta
BarbaraM21 - Jakie leki do domu? 

Na przeziębienie, ból głowy, katar, gorączkę itd...

źródło: comment_1670478298SG2L8DaMQvI3A5AwMpDocW.jpg

Pobierz
  • 26
@BarbaraM21: Wapno lub coś bardziej dedykowanego na alergię. Organizm bywa przebiegły i pewnego dnia możesz się obudzić z alergią na jakiś produkt, tak po prostu (skuteczność wapna jest niby dyskusyjna, ale dalej się to zaleca jako najszybsza rzecz w reakcji alergicznej. Wydawało mi się, że pomaga, ale to równie dobrze może być placebo ( ͡° ͜ʖ ͡°). Ja mam i tak zawsze zapas xyzalu - alergia to
@BarbaraM21:
sachol na stany zapalne w jamie ustnej
sinupret na zatoki
irigasin na zatoki (jak się skończą saszetki to sypać sól kuchenną/sól warzoną która jest czystym chlorkiem sodu)
węgiel aktywny w tabletkach na biegunkę
elektrolity do picia na odwodnienie w przypadku biegunki
@tegie: wapno na allergię to jakiś powtarzany pokoleniami mit. Na allergie bierze się np. cetyryzynę.
@BarbaraM21:
- coś na oparzenia (panthenol)
- na ukąszenia (fenistil)
- na sraczkę + elektrolity
- plastry z opatrunkiem, bez opatrunku, plastry szyjące (strippery), elastyczny chociaż jeden
- jak cie złapie ostry suchy kaszel to miej zawczasu jakiś thiocodin albo tussi drill
- witaminki lub jakies suple typu omega-3...
- sól fizjologiczna w ampułkach, jakiś
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@BarbaraM21: bez sensu robić zapas leków, lepiej na bieżąco, ale gdybym musiał to:
Przeciwbólowe, coś na katar, coś na ból gardła, krople żołądkowe, syrop na kaszel, witamina C, D, cynk, plastry z opatrunkiem
@BarbaraM21: To po co kupujesz 50, a nie np. 10 czy 20? Przydają się jeszcze ziołowe tabsy na gardło (np. Tymianek i podbiał), maść na bóle mięśni (np. Traumon), coś do płukania zatok (najlepiej kupić w aptece butelkę i potem dokupować saszetki z roztworem do płukania), stoperan.
@BarbaraM21: jeżeli chcesz mieć taki zestaw wszystkiego to apteczke z jakimiś podstawowymi plastrami bandażami. Lód do przyłożenia taki dla sportowców co robi się zimny jak zgnieciesz. A z leków węgiel, coś na biegunkę. Ja lubię mieć w domu kodeinę na wypadek bólu zęba.
Węgiel Aktywny w przypadku jak nazresz sie starego zarcia i skapniesz po fakcie/pomylisz leki i chcesz zneutralizowac dzialanie tego co wzielas