Wpis z mikrobloga

Moim zdaniem w tym kraju powinien być podatek od posiadania mieszkania któregoś w kolei, np. powyżej 2 jakiś lekki i powyżej 4 już spory. Wynajem kawalerki 30m2 to jakieś chore pieniądze na połowę pensji, gdzie faktyczny czynsz to 300zl-400zl, a płaci się pewnie z 1400. A mieszkania 60m2 są w okolicy 2,5-3k. Niekontrolowani fliperzy to rak na zdrowej tkance organizmu. Kult #!$%@? cwaniactwa gdzie ludzie spłacają ludziom kredyty w ich 20 mieszkaniach a tamci pobrali w czasach taniego kredytu bo tak było dobrze mafii dewelopersko-politycznej
#patodeweloperka #patologiazmiasta #nieruchomosci #mieszkanie
  • 308
Dlaczego ilosc budowanych nieruchomosci miala by sie zmniejszyc skoro kazdego bylo by stac na to zeby zakontraktowac jego budowe u prywatnej firmy budowlanej, a nie odkupienie od dewelopera?


@Vite: Bo to wymysł twój. Dobrym przykładem są lata 90 i 00. Domy i mieszkania w ogóle się nie budowały. Nie było też powszechne inwestowanie. Ludzie którzy mieli kasę woleli wrzucić na wysokooprocentowane lokaty a ci co nie mieli nie mogli sobie pozwolić.
@interpenetrate: podatek może być ale od 10 i powyżej. Nie musisz wynajmować, możesz kupić. Ja mam dwa mieszkania, ale będę chciał trzecie kupić a w jednym sobie siłownie zrobię. Potem jeszcze muszę dom kupić lub jakąś rozpadająca się szopę by może elektryka ładować, ale to raczej pieśń niepewnej przyszłości. Nie znasz życia.
@interpenetrate: i tak cały ten podatek zapłacą wynajmujący, po prostu ceny pójdą do góry, ale ogólnie jakiś podatek byłby dobry, żeby była presja wynajmowania, a nie że mieszkanie stoi puste
@interpenetrate: xdXdxDxD
Wiesz że jak dadzą podatek od ilości mieszkań to i tak będzie to przerzucone na najemce? xD

Wynajem kawalerki 30m2 to jakieś chore pieniądze na połowę pensji, gdzie faktyczny czynsz to 300zl-400zl, a płaci się pewnie z 1400. A mieszkania 60m2 są w okolicy 2,5-3k

No tak jak dorzucisz podatek to te ceny zmienią się na 2400 PLN i 3,500-4000 PLN.
@Tomekmoskwa taki, że to doprowadza do dużych rozwarstwień społecznych. Efekty swojej pracy może inwestować na giełdzie czy w swoją firmę, w coś co daje realna wartość dodaną do rozwoju. Problem spekulacji na nieruchomościach jest na całym świecie szczególnie w miejscowościach turystycznych nie tylko unas.
@Assailant masz duża ubojnie, stajnie, firmę transportowa z magazynami. Wiele budynków na posesji. Idziesz na emeryturę i chcesz żyć w spokoju bo całe życie na to pracowałeś. Wg. Ciebie należy się kastralny
masz duża plantację w Brazylii, stajnie w Europie, majątek z chłopami w Rosji. Wiele biznesów zależnych od instytucji niewolnictwa i poddaństwa. Idziesz na emeryturę i chcesz żyć w spokoju bo całe życie na to pracowałeś. Wg. Ciebie należy znieść własności ludzi?

( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Torrent5: poza tym podatek katastralny jest jedynie podatkiem konfiskującym rentę (zysk z lokalizacji). W przypadku w/w przez Ciebie działalności sporo zarabia się
@Assailant ale skoro zarobiłeś to podatek zapłaciłeś, sprzedasz, masz większy zysk to znowu płacisz od zysku.
Z tymi ludźmi to przesada chociaż płacąc ludziom za pracę też są jakby niewolnikami bo zbytnio od standardowego niewolnictwa nie różni.
zgadzam się z problemem mieszkań, ale Twój argument mnie trochę triggeruje.

Wyjechałem z mojej wsi z tym, co miałem na grzbiecie, nie mialem wsparcia rodziny, mieszkałem w trzy osoby w kawalerce, żeby przeżyć na wymagających studiach. I uważam to za bardzo niesprawiedliwe, że pracując na średnio 1,5 etatu w pracy, ktora nie jest lekka i w dodatku wpływa także na czas po pracy, po 7 latach wyrzeczeń i zasuwania, żeby się nauczyć
Mało tego, za 5 lat planuję kupić kolejne! O ile będzie mnie stać :)


@clas: Postaramy się byś ostro płacił w podatkach, skoro Cię tak stać! Jak chcesz być rakiem na chorej tkance społeczeństwa to zasługujesz by opłacać jakimś populistom ich kiełbasę wyborczą.

Jeśli ktoś nadal chciałby indywidualnie inwestować w mieszkania, powinien móc to robić, jednak fiskalnie powinno to być skonstruowane tak, aby co najwyżej służyło przechowaniu wartości pieniądza i


@the_good_guy: top kek myślisz, że wynajmowanie komuś i cała zabawa w remonty i dopilnowanie wszystkich formalności nie zajmuje czasu i nie generuje koszów? Ktoś miałby to robić w swoim wolnym czasie aby jego pieniadze, które już raz zarobił, zapłacił podatki i zainwestował w mieszkanie
Gustav88 +779 innych

odpow

@interpenetrate: ale ty głupi jestes xd mają te mieszkania bo najczęściej wzięli się w życiu serio za robotę lub naukę i ich po prostu stać. Co ty chcesz zeby ci je za darmo oddawali? Co złego w wzięciu kredytu na mieszkanie i wynajęcie jego dalej, żeby ktoś spłacał twój kredyt? Nie masz zdolności na kredyt? A ci ludzie mają bo wypracowali sobie tę zdolność, kiedy Ty darłeś
Mnie też stać ale ogromnej ilości ludzi którzy też gdzieś muszą mieszkać nie. I wynika to głównie z #!$%@? cen mieszkań nakręconych przez spekulantów.


@maciejze: jakich spekulantów? Ci wszyscy ludzie którzy wzięli kredyty na swoje mieszkania w których zamierzali mieszkać i nakręcili olbrzymi popyt to spekulanci czy ta grupa, której mieszkanie jest potrzebne jak woda? xD
Celem jest zmiejszenie ceny typowego mieszkania 600k do 100-200k, wiec posiadanie kilku mieszkan przez zwykla rodzine bylo by realnym scenariuszem, a nie jednostkowymi przypadkami


@Vite: za 200k za mieszkanie to ty nawet materiałów budowlanych i ceny działki nie pokryjesz xD