Wpis z mikrobloga

Moim zdaniem w tym kraju powinien być podatek od posiadania mieszkania któregoś w kolei, np. powyżej 2 jakiś lekki i powyżej 4 już spory. Wynajem kawalerki 30m2 to jakieś chore pieniądze na połowę pensji, gdzie faktyczny czynsz to 300zl-400zl, a płaci się pewnie z 1400. A mieszkania 60m2 są w okolicy 2,5-3k. Niekontrolowani fliperzy to rak na zdrowej tkance organizmu. Kult #!$%@? cwaniactwa gdzie ludzie spłacają ludziom kredyty w ich 20 mieszkaniach a tamci pobrali w czasach taniego kredytu bo tak było dobrze mafii dewelopersko-politycznej
#patodeweloperka #patologiazmiasta #nieruchomosci #mieszkanie
  • 308
@KEjAf: Fajny komentarz, zgadzam się z tym. A co do tego ostatniego, to właśnie po to wywołuje się wojny. Wszystko będzie można zresetować i nikt słowem nie piśnie.
@interpenetrate: Ale zdajesz sobie że to doprowadzi do zmniejszenia cen kupna tylko na początku, podniesie znacząco ceny wynajmu a długoterminowo znacząco podniesie ceny także kupna? Bo mniej się będzie budować co w pewnym momencie doprowadzi do dużego braku mieszkań.


@masz_fajne_donice: XD super antylogika
@interpenetrate: pisałem o tym juz kilka razy,
Nie wprowadziłbym tego podatku, ale za to wprowadzilbym inne prawo:
1. Firmy nie mogą odkupowac nieruchomości pod wynajem.
Chcesz jako firma wynająć nieruchomości? Wybuduj je.
2. Każda osoba może posiadać maksimum 3 nieruchomości lub 2 na osobe jesli masz rodzine,
-Singiel lub singielka moga posiadac 3 nieruchomości,
-Rodzina 2+2 mogą mieć 8 nieruchomości,
-Z tymi 3 nieruchomosciami mozesz robić cos chcesz, moga one nawet
@clas muszą być opodatkowane bo aktualnie mieszkania są źródłem spekulacji a nie powinny być bo to dobro podstawowe, potrzebne każdemu człowiekowi. I nie gadaj teraz jakichś dyrdymałów że ty i twoi znajomi sobie poradzili. Mnie też stać ale ogromnej ilości ludzi którzy też gdzieś muszą mieszkać nie. I wynika to głównie z #!$%@? cen mieszkań nakręconych przez spekulantów.

Co byś zrobił jakby ktoś nagle zaczął spekulować jedzeniem i w wyniki tefo jego
@kaaban: To nie antylogika to fakty. W miejscach gdzie wprowadzono duże ograniczenia tak się skończyło. Np Berlin.
Twierdzisz że jeżeli koszty dla właściciela wzrosną to nie przerzuci ich na najmującego? Tak jak sklepy nie przerzucają podatków np cukrowy na konsumenta?
A jak opłacalność wynajmu się zmniejszy zmniejszy się też znacznie ilość inwestycji. Bo za gotówkę kupują głównie pod inwestycję ludzie z kasą. A kredyty teraz nie idą za dobrze. Kto więc
2. Każda osoba może posiadać maksimum 3 nieruchomości lub 2 na osobe jesli masz rodzine,

-Singiel lub singielka moga posiadac 3 nieruchomości,

-Rodzina 2+2 mogą mieć 8 nieruchomości,


@Vite: XD przecież to są jednostkowe przypadki którymi byś ograniczył ilość posiadanych mieszkań. Ludzie których stać na 8 mieszkań przy 2+2 zdecydują się prędzej na inną formę inwestycji niż więcej mieszkań i tak bo szkoda im będzie zachodu się z tym bujać jak
Celem jest zmiejszenie ceny typowego mieszkania 600k do 100-200k, wiec posiadanie kilku mieszkan przez zwykla rodzine bylo by realnym scenariuszem, a nie jednostkowymi przypadkami


@Vite: Haha no tak na pewno osiągniesz to zmniejszając znacznie ilość budowanych mieszkań. Powodzenia z tymi fantazjami z dupy, dobrze że nawet idioci w rządzie nie są aż tak głupi.
@masz_fajne_donice: Dlaczego ilosc budowanych nieruchomosci miala by sie zmniejszyc skoro kazdego bylo by stac na to zeby zakontraktowac jego budowe u prywatnej firmy budowlanej, a nie odkupienie od dewelopera?
@interpenetrate: Jak se pomyślisz, że za metr mieszkania, nawet używkę w większych miastach zapłacisz 10 tys, to stopa zwrotu na wynajmie rzędu 6% w skali roku nie wydaje się taka "super" (licząc nawet 3000). A odlicz od tego podatki, opłaty, etc. Ze 3-4% zarobku na inwestycji. Na lokatach już idzie więcej zarabiać.
@jukel a co ci mam napisać, oj jak mi przykro że ci tak źle ? Płaciłem za wynajem mieszkania od 2014 roku.
I nie płakałem na wypoku, że jest źle. Uzbierałem na depozyt i wziąłem kredyt.
I nie raz miałem pecha bo za miejsce w pokoju za 700 zł w 2014 to było sporo. Przy wypłacie 1500zl
Ale co ty o tym wiesz.
Za 5 lat kupuje drugie mieszkanie na wynajem, żeby
@nativ: czyli przyznajesz się, że sam dostałeś po pysku od rynku mieszkaniowego ale jesteś dumny z siebie bo „poradziłeś sobie z tym” xD #!$%@? pokolenie samców pawia, im ktoś ma gorzej tym jest bardziej męski.
@bylem_zielonko: implementacja jest po stronie polityków i pracujących dla nich prawników. Społeczeństwo, jako ich usługobiorca, wskazuje im wektor działań, więc jeśli zakładasz, że ktoś ci hobbystycznie napisze gotowe przepisy, to nie. Ogólny trend powinien być taki, żeby zniechęcać do traktowania mieszkań jako instrumentu inwestycyjnego, a jednocześnie zapewnić mieszkaniówce środki na swobodne działanie i utrzymywać ją w ruchu. Przecina się więc tutaj kilka obszarów, w tym dwa główne - budownictwo oraz finanse.