Wpis z mikrobloga

Pozwolę się podzielić swoim zdaniem na temat SII. Jak dla mnie cała sprawa to farsa i próba wykorzystania luki w prawie do zainstalowania w firmie lewackiej kasty której nie można ruszyć nawet jeśli są low-performerami. Upublicznienia całej sprawy i prywatnej korespondencji nawet nie komentuję ale niestety dla sprawcy zakończy się to wilczym biletem w branży.

Jestem wolnościowcem i dlatego uważam że pan Gregory który stworzył firmę od zera ma prawo zatrudniać oraz zwalniać kogo chce oraz podziwiam go za szybką reakcję na próbę destabilizacji firmy. Jest mi wręcz wstyd w imieniu polaków że spotkało go w polsce takie coś, zwłaszcza że wiemy jak trudno prowadzi się u nas firmę.

Kiedy ja zaczynałem pracę zawodową to po 6 miesiącach nawet głupio mi było prosić o podwyżkę a co dopiero zakładać jakiś związek zawodowy który w branży IT nie jest potrzebny.

Przypomnę tylko że:
- SII od 8 lat jest pracodawcą roku w elitarnym rankingu Best Place To Work
- Zapewnia swoim pracownikom work life balance oraz konkurencyjne wynagrodzenia
- Zapewnia pracownikom udział w eventach firmowych, wyjazdy integracyjne oraz bonusy świąteczne
- Zapewnia pracownikom najlepsze benefity na rynku w tym kartę multisport, pakiety medyczne oraz owoce w biurze
- Wspomaga pracowników w ich pasjach - słyszałem że sfinansowali komuś rajd motorem po australii co kosztowało ich prawie 500k

#muremzasii #sii #pracait #programista15k
Viado - Pozwolę się podzielić swoim zdaniem na temat SII. Jak dla mnie cała sprawa to...

źródło: comment_16698853501cDpSKC9FZwRdbsXfWHP1z.jpg

Pobierz
  • 54
@sztilq

"ale jesteśmy wciąż traktowani jako tania siła robocza w IT i trzeba mieć to na uwadze."

Nie dawniej jak 2 tyg robiłem tutoriala jak instalować wtyczkę do Chrome dla 65 letnich pierników developerów w pewnej wiodącej korpo od dużych ERP. Panowie seniorzy przyzwoite wypłaty w EUR. Dupa trochę zapiekła i cisnąłem kwitem.
żeby na przykład kontrolować co firma robi z funduszem socjalnym. Bez związku zawodowego to widzimisię pracodawcy


@Morderczy_Morszczuk: A od czego jest ZUS i PIP? Czy bez ZZ nie można jej nasłać, jak ktoś podejrzewa nieprawidłowości?
@Viado: Te samo SII narzuca 20% wyższa marże na konsultantów w porównaniu do innych vendorów oferując dużo gorszy screening kandydatów, dużo gorsze CV, dużo gorsza komunikacje. Ja od miesięcy odrzucam kandydatów przychodzących od tego januszexu
Eventy firmowe, wyjazdy integracyjne i bonusy świąteczne to w zasadzie standard nawet w najgorszym kołchozie. To takie mydlenie oczu - podwyżki nie ma bo kryzys, ale dojebmy grubą imprezę teamspirit i te sprawy...

Multisport, pakiety medyczne oraz owoce w biurze XDDDDD super hit. Jeszcze okulary raz do roku dorzucić.


@sztilq: ot pogląd człowieka, siedzącego w IT. Nie, to nie jest norma w firmach, tylko w firmach zatrudniajacych po 100 osób wzwyż.
@Viado: Jeśli nie trolujesz, to powiem, że pan Gregory mógł odpisać na tego maila w dużo milszy sposób, nie walący na kilometr januszerskim podejściem. Powinien zachować się jak człowiek z klasą, a jeżeli nie potrafi, to powinien zatrudnić sobie ludzi, którzy za niego potrafią zachować się jak ludzie z klasą.

Jestem wolnościowcem i dlatego uważam że pan Gregory który stworzył firmę od zera ma prawo zatrudniać oraz zwalniać kogo chce


Otóż