Wpis z mikrobloga

Pozwolę się podzielić swoim zdaniem na temat SII. Jak dla mnie cała sprawa to farsa i próba wykorzystania luki w prawie do zainstalowania w firmie lewackiej kasty której nie można ruszyć nawet jeśli są low-performerami. Upublicznienia całej sprawy i prywatnej korespondencji nawet nie komentuję ale niestety dla sprawcy zakończy się to wilczym biletem w branży.

Jestem wolnościowcem i dlatego uważam że pan Gregory który stworzył firmę od zera ma prawo zatrudniać oraz zwalniać kogo chce oraz podziwiam go za szybką reakcję na próbę destabilizacji firmy. Jest mi wręcz wstyd w imieniu polaków że spotkało go w polsce takie coś, zwłaszcza że wiemy jak trudno prowadzi się u nas firmę.

Kiedy ja zaczynałem pracę zawodową to po 6 miesiącach nawet głupio mi było prosić o podwyżkę a co dopiero zakładać jakiś związek zawodowy który w branży IT nie jest potrzebny.

Przypomnę tylko że:
- SII od 8 lat jest pracodawcą roku w elitarnym rankingu Best Place To Work
- Zapewnia swoim pracownikom work life balance oraz konkurencyjne wynagrodzenia
- Zapewnia pracownikom udział w eventach firmowych, wyjazdy integracyjne oraz bonusy świąteczne
- Zapewnia pracownikom najlepsze benefity na rynku w tym kartę multisport, pakiety medyczne oraz owoce w biurze
- Wspomaga pracowników w ich pasjach - słyszałem że sfinansowali komuś rajd motorem po australii co kosztowało ich prawie 500k

#muremzasii #sii #pracait #programista15k
Viado - Pozwolę się podzielić swoim zdaniem na temat SII. Jak dla mnie cała sprawa to...

źródło: comment_16698853501cDpSKC9FZwRdbsXfWHP1z.jpg

Pobierz
  • 54
@Viado: jeszcze jest możliwość że to konkurencja próbuje podkopać firmę, dobrze opisane tutaj: https://serwisy.gazetaprawna.pl/praca-i-kariera/artykuly/1439842,zakladanie-zwiazku-zawodowego-u-konkurencji.html

Pozyskanie cennego know-how biznesowego rywala lub zepsucie mu opinii na rynku nie wymaga dziś wielkiego wysiłku ani pieniędzy. Wystarczy przekonać pracownika konkurencji, żeby wstąpił do międzyzakładowej organizacji związkowej.
@Jaslanin: >jeszcze jest możliwość że to konkurencja próbuje podkopać firmę, dobrze opisane tutaj
Sugerujesz, że zwerbowali CEO?

Bo pomijając fakt tego, że gość ewidentnie jest zgniłym jajem, to smrodu SII narobiło sobie samo i nie ma usprawiedliwienia na ich zachowanie. Jest tysiąc sposobów, w jakie można było sobie z gościem poradzić, żeby mu się odechciało, ale wybrali najkrótszą drogę złamania prawa licząc na to, że gość tego nie wykorzysta, a potem
...który w branży IT nie jest potrzebny

Pomijając to, że ktoś jest przeciwnikiem związków zawodowych, to zupełnie innym poziomem nawet nie bycia przeciwnikiem a niezrozumienia jest podejściem, że związki zawodowe to coś co rodzi się i jest potrzebne jak jest patologia. Grupowanie się żeby przeciwdziałać odebranym przywilejom zamiast przeciwdziałanie ich usunięciu, super plan bulwo, po co dialog jak można globalne konflikty rozwiązywać rewolucjami.
Jak to jest, kiedy pracownik borni swojego miejsca pracy, to na pewno jest zmanipulowanym niewolnikiem. Kiedy jakieś anonimy piszą coś na przeciw, to na pewno we wszystkim mają racje? Pewnie nawet rekrutacji nie przeszli i teraz takie tłumaczenie, że ostatnie miejsce gdzie chcieli by pracować ( ͡° ͜ʖ ͡°)
dla sprawcy zakończy się to wilczym biletem w branży


@Viado: gdzieś przeczytałem, że ziomek za poprzednie wyskoki powinien być już na liście większości HRów z branży (w zakładce "nie zatrudniać") - widocznie coś im nie pykło.