Wpis z mikrobloga

#afera #januszebiznesu #sii #it

P. Grégoire Nitot, prezes Sii, przywraca do porządku mejlowo pracownika myślącego że ma jakieś prawa wynikające z Kodeksu Pracy jak na przykład prawo do założenia związku zawodowego.

Dobrodusznie go poucza, że:
- jak ma jakiś problem to przecież może porozmawiać z menadżerem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- pracuje zbyt krótko żeby zakładać ZZ,
- nie rozumie wartości panujących w firmie takich jak lojalność czy koleżeńskość (no przecież się to wyklucza ze związkami zawodowymi, prawda?),
- niszczy reputację firmy itd.

I co najważniejsze - NIE PO TO PRZENOSIŁ BIZNES DO POLSKI, ŻEBY KTOŚ MU TU ZWIĄZKI ZAWODOWE ZAKŁADAŁ ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Na koniec cyk zwolnienie bez żadnego trybu.

https://www.za.org.pl/prezes-sii-polska-i-wlasciciel-polonii-warszawa-bezprawnie-zwalnia-zwiazkowca-lekcewazy-polskie-prawo-atakuje-prawo-francuskie/
Wegrzynski - #afera #januszebiznesu #sii #it

P. Grégoire Nitot, prezes Sii, przywr...

źródło: comment_1669654427OH5Bf1sitUscoopJNsmoNG.jpg

Pobierz
  • 418
@Wegrzynski: uuuu, Seba ciekawe ile punktów za #!$%@? zgarnął xD

A co do meritum, to pomijając całkowite oderwanie od norm prawnych:
https://www.za.org.pl/prezes-sii-polska-i-wlasciciel-polonii-warszawa-bezprawnie-zwalnia-zwiazkowca-lekcewazy-polskie-prawo-atakuje-prawo-francuskie/

to jest to zwyczajnie zły PR, nie pierwszy raz, patrząc jak Nitot komunikuje się z kibicami Polonii Warszawa (czasem sobie czytam co tam im odpali, generalnie wiadomo, niech się cieszą, że mają takiego właściciela, ale to jest takie januszowe podejście, że głowa mała xD)

Związki zawodowe potrafią być rakiem.
FrasierCrane - @Wegrzynski: uuuu, Seba ciekawe ile punktów za #!$%@? zgarnął xD

A ...

źródło: comment_1669699631OJZuDfEznSHxllcoiDnLEq.jpg

Pobierz
6 miesięcy w firmie i związki zakłada xD

Mam nadzieję, że już nigdzie tego typa w IT nie zatrudnią. Tu się dobrze zarabia ale i zapieprza bo IT jest globalne i konkurujemy z USA, Azją i w tamtych miejscach nie robi się po 40 godzin tygodniowo.

Komuna zasrana. A co do samych związków to w młodości byłem w UK na magazynie. Też były związki i ich rolą było głównie pobieranie składek od
@Wegrzynski ale Pan Seba chciał zrobić małą #!$%@? do szefa, a ten zamieścił w oficjalnym mailu #!$%@? xD i teraz wszyscy wiedza, że Seba konfitura


@konsumatum: to tam pół biedy, może mu nie przeszkadza, albo ma już taką opinię, nie wiem.
Problem jest inny, jako bodajże szef działu prawnego powinien napisać też z dwa słowa komentarza, niekoniecznie w tym mailu, ale nawet później na komunikatorze, bo pewnie wie, że ma do
@Wegrzynski: Ale przecież przyszedł e-mail, że powstały związki zawodowe. WTF?

[edit]
cofam, to było na teams 24-11.2022. Rzadko zaglądam na corpo komunikator, więc byłem w tyle z newsami. No to grubo, Wam powiem. :/

[edi2]
Od siebie dorzucę, że za pracownika SII bierze sobie 245%.
1/ Nie pytajcie skąd wiem.
2/ Tak, 245%. Jeśli ktoś ma 5500 netto, to SII wystawia za niego 13500 netto. ( ͡° ͜ʖ ͡
Tak czytam te komentarze i Polacy to jest jednak naród mentalnie niewolniczy, z niebywale rozwiniętym syndromem sztokholmskim wobec "pracodawców".

W Polsce uzwiązkowienie jest na jednym z najniższych poziomów w całej UE, nie przekracza nawet 15% podczas gdy w Skandynawii normą jest ponad 60% a na Islandii wynosi ono ponad 90% (JEZU KOMUNISSS). Gdyby nie związki zawodowe, praktycznie żaden aspekt współczesnej formy świadczenia pracy nie wyglądałby tak, jak wygląda obecnie. Wielka firma wyrzuca
@lukiboss: ja pracuję w IT od 10 lat, w 5 różnych korporacjach. Od 3 lat w SII i moim zdaniem bardzo dobrze dbają o pracownika. Naprawdę to jest rzadko spotykane, żeby tak bardzo wychodzili na przeciw potrzebom. A ja jestem z tych marudzących i zawsze mnie denerwowało jak np a Intelu robią ludziom sieczkę z mózgu udając że pracujące weekendy za pizzę są spoko. SII na przykład nie robi żadnego problemu
Mnie taki komentarz atakujący to korpo oburza, bo naprawdę po 6 miesiącach to gówno poznałeś a nie SII. Zawsze tak jest, że jacys aroganccy gówniarze dołączają do zespołu


@johnamadis: ok boomer, kiedyś to się człowiek cieszył, ze robota była, co nie? xD
W jaki sposób ten co zakładał związek atakował firmę? Bo chciał skorzystać ze swoich pracowniczych praw? Jedyny atak jaki tu jest, to mobbing / grożenie przez właściciela (w iście
`> Dobrze prowadzony związek zawodowy potrafi przedstawiać rację szeregowego pracownika przed rozmytym korporacyjnym systemem kierowania

@ButtHurtAlert: bla bla bla. W dobrze prowadzonej firmie zarządowi zależy na tym, żeby pracownik miał jak najlepiej, bo taki zadowolony i zaangażowany pracownik to skarb. Wręcz zaryzykowałbym stwierdzenie że KAŻDEJ firmie na tym zależy. Związek nie jest do tego potrzebny. Jeśli komuś jest źle to to już nie jest średniowiecze, wystarczy zmienić pracę.
@mabb: Mało tego, "Dobrze prowadzony związek zawodowy" - jakoś mam dziwne wrażenie, że tu nie chodziło o to by prowadzić dobrze związek zawodowy tylko właśnie by wywołać to co się wywołało.
@Pantegram: Uwielbiam takie #!$%@? osób, które nie mają pojęcia o czym piszą.
Sii jest zajebistym pracodawcą. Nie mają stawek najlepszych na rynku, ale jak już gdzieś pisałem, gwarantują super stabilność i elastyczność. Nie pasuje Ci projekt? Jeden email i szukają Ci innego miejsca. Nie pasuje Ci zachowanie przełożonego? Jedno zgłoszenie i temat od razu jest ruszany wyżej. Do tego dość mocno stawiają na zbieranie feedbacku od pracowników i często jest okazja
@RotflCopter: Nie, mam na myśli nawet takie same stanowiska - tylko jedno na etacie, a drugie jako B2b przez SII - które wygrywa publiczne przetargi na "dostawę ludzi". SII kasuje np. 50-60 tys. netto za ludka, ludek dostaje może jakies 15-25. A za te 25 czyli nawet z narzutami pracy 30-35 mogli by zatrudnić, to nie... biorą takie firmy jak SII którym płaci się haracz i która na czysto zarabia 15-30
@symis: Nie wiem jak było wcześniej, wiem jak jest od paru lat. 10 lat temu firma raczej nie prosperowała tak dobrze, więc podwyżki mogły być mniejsze. Wiem że nigdy nie były "symboliczne". Zależy też od stanowiska, junior nie dostanie tyle samo co senior.
Od czasu gdy ja pracuję, nikt z zespołu nie dostał podwyżki mniejszej niż 1000zł na rocznej. W większości jednak są to większe kwoty.
@ser_naplette: ale ty dalej nie rozumiesz o co afera xD
Gość może być lewakiem co ma dwie lewe ręce. Nie wiem, nie znam go, ale nie wykluczam.
Był jednak pracownikiem i nie ma znaczenia czy od 6 czy 60 miesięcy. Pracownik ma prawo założyć związek zawodowy, jeżeli znajdzie dość chętnych. Znalazł (ciekawe dlaczego, co nie?). To takie samo prawo pracownika jak prawo do urlopu, czy świadczeń chorobowych itd.
W odpowiedzi dostał: