Wpis z mikrobloga

#afera #januszebiznesu #sii #it

P. Grégoire Nitot, prezes Sii, przywraca do porządku mejlowo pracownika myślącego że ma jakieś prawa wynikające z Kodeksu Pracy jak na przykład prawo do założenia związku zawodowego.

Dobrodusznie go poucza, że:
- jak ma jakiś problem to przecież może porozmawiać z menadżerem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- pracuje zbyt krótko żeby zakładać ZZ,
- nie rozumie wartości panujących w firmie takich jak lojalność czy koleżeńskość (no przecież się to wyklucza ze związkami zawodowymi, prawda?),
- niszczy reputację firmy itd.

I co najważniejsze - NIE PO TO PRZENOSIŁ BIZNES DO POLSKI, ŻEBY KTOŚ MU TU ZWIĄZKI ZAWODOWE ZAKŁADAŁ ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Na koniec cyk zwolnienie bez żadnego trybu.

https://www.za.org.pl/prezes-sii-polska-i-wlasciciel-polonii-warszawa-bezprawnie-zwalnia-zwiazkowca-lekcewazy-polskie-prawo-atakuje-prawo-francuskie/
Pobierz Wegrzynski - #afera #januszebiznesu #sii #it

P. Grégoire Nitot, prezes Sii, przywr...
źródło: comment_1669654427OH5Bf1sitUscoopJNsmoNG.jpg
  • 418
@luxkms78: ja miałem inaczej, powiedziałem, rzucam kluczyki i wychodzę stąd jak coś nie pasuje, nie moją winą są korki czy światła czerwone, do 15 i nara za takie pieniądze, pracuje jako kierowca
@Wegrzynski: Jak tak patrzę na niektóre komentarze to mi polaków nie żal, bo wy to po prostu kochacie być ruchani w dupę bez wazeliny. Jeszcze niektórzy sądzą, że jak wyliżą rowa żorżowi to im da 50zł premii. Niezależnie od tego czy związki coś robią, czy nie robią, czy jest sens je zakładać w IT czy nie, to typo zostaje nielegalnie zwolniony za korzystanie ze swoich praw. Czekam aż was będą zwalniać
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
Ten Krystian jest głupim cepem i tyle! Myśli, że jak ludzie przejdą na umowę o pracę to firmy im więcej zapłacą. Nie zapłacą więcej... zapłacą tyle samo ale pracownik dostanie mniej bo na umowę o pracę jest po prostu DUŻO wyższe opodatkowanie. To wysokie opodatkowanie pracy jest problemem a nie firmy które zatrudniają przez b2b. Każdy kto ma więcej oleju w głowie to rozumie i idzie na b2b żeby płacić mniejsze podatki
Kto normalny pracuje w Sii?

Przecież to kołchoz dla idiotów

@tomplamka:

Nie wiem jak wygląda sprawa Sii, ale z dyskusji wychodzi, że żabojad to taki warszawski Filipiak, a Sii=HIV=Comarch.

@makrel_gieldowy:

A jeszcze w komentarzach pełno mentalnych niewolników, którzy to popierają. Z tym krajem chyba nigdy nie będzie lepiej.

@BrockLanders:

I reszta nie ogarniających sytuacji, pozwolę sobie skomentować rozbijając na punkty, jako współpracujący z SII od lat dwóch, co było
@PyszneBuleczki: Nitot napisał samą prawdę, nawet pojechał po górnikach, wykopki normalnie klaskałyby uszami, gdyby taki wpis popełnił ktoś inny niż CEO ZŁEGO KOŁCHOZU UUU

Aferzysta został słusznie podsumowany, nie widzę powodu, dla którego miałby zasługiwać na szacunek człowiek który zatrudnia się tylko po to, by szukać problemu. W dodatku to kolega Szumlewicza, to powinno ci dać trochę do myślenia ʕʔ
I co najważniejsze - NIE PO TO PRZENOSIŁ BIZNES DO POLSKI, ŻEBY KTOŚ MU TU ZWIĄZKI ZAWODOWE ZAKŁADAŁ ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Wegrzynski: No ale tu racji trochę ma. Firma w której pracuję na przykład, gdy szukała miejsc gdzie może otworzyć oddział w Europie, Francję odrzuciła właśnie z tego powodu - biurokracja, prawo pracy, związki, podatki.

Nie wiem jak ty, ale ja wolę więcej zarabiać niż upasać
Pracowałem w Sii i dobrze ten czas wspominam, bo akurat trafiłem spoko projekt i fajnych ludzi. W dodatku było rodzinnie, dużo imprez i miła atmosfera. Jednak kolega raz odmówił zmiany klienta i go #!$%@? z dnia na dzień. Znaczy noo, odszedł za porozumieniem stron...
Związek zawodowy w firmie IT? Trzeba być totalnym nieudacznikiem lub mieć problemy psychiczne żeby nie być w stanie w dzisiejszych czasach komfortowo pracować w IT.


@stary_kasztan: Czyli wystarczy być lewakiem xD oba warunki spełnione. Pewnie to jest jeden z tych dzbanow któremu się wydaje ze jak ma 10k netto b2b to pracodawca powinien zrobić z tego netto uop bo inaczej różnica trafia mu do kieszeni xD
Raczej jeden z tych, którym nie chce się pracować więc zajmują się robieniem zadymy.

Gość nie przepracował w żadnej firmie więcej niż rok, ciekawe czy to te wszystkie firmy są #!$%@?, czy jednak z gościem jest coś nie tak.

No w jednej popracował. I został wyrzucony, ma pozwy, wywlekał jakieś rzeczy do mediów.


@ser_naplette: Ziom, choćby gość prywatnie gwałcił dzieci nie ma to nic do rzeczy w tej sprawie, zwłaszcza że
>oburzanie się bo pracownik śmiał zrobić coś zgodnie z obowiązującym prawem i chwalenie pracodawcy bo ten go bezpodstawnie #!$%@?ł

Beka z was korwiniści, życzę wam spędzenia całego życia na minimalnej albo i niżej bo po co komu jakieś regulacje prawne dla biznesu, kto to w ogóle wymyślił, pewnie jakiś komuch xD
@lukiboss: pracownik roku, połowa na L4. Śmiech na sali. A z mamusią mieszkasz, czy jak. Dlatego nie lubię dzieci w pracy. Wszystko im się należy, a jak jest problem to do lekarza i L4. Jak by u nas było po amerykańsku to byś nic nie dostał. Nie pracujesz nie zarabiasz....