Wpis z mikrobloga

#afera #januszebiznesu #sii #it

P. Grégoire Nitot, prezes Sii, przywraca do porządku mejlowo pracownika myślącego że ma jakieś prawa wynikające z Kodeksu Pracy jak na przykład prawo do założenia związku zawodowego.

Dobrodusznie go poucza, że:
- jak ma jakiś problem to przecież może porozmawiać z menadżerem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- pracuje zbyt krótko żeby zakładać ZZ,
- nie rozumie wartości panujących w firmie takich jak lojalność czy koleżeńskość (no przecież się to wyklucza ze związkami zawodowymi, prawda?),
- niszczy reputację firmy itd.

I co najważniejsze - NIE PO TO PRZENOSIŁ BIZNES DO POLSKI, ŻEBY KTOŚ MU TU ZWIĄZKI ZAWODOWE ZAKŁADAŁ ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Na koniec cyk zwolnienie bez żadnego trybu.

https://www.za.org.pl/prezes-sii-polska-i-wlasciciel-polonii-warszawa-bezprawnie-zwalnia-zwiazkowca-lekcewazy-polskie-prawo-atakuje-prawo-francuskie/
Wegrzynski - #afera #januszebiznesu #sii #it

P. Grégoire Nitot, prezes Sii, przywr...

źródło: comment_1669654427OH5Bf1sitUscoopJNsmoNG.jpg

Pobierz
  • 418
@ser_naplette: dlaczego teraz manipulujesz? nawet prezesa związku, jeżeli jest gównianym pracownikiem, można bez problemu zwolnić.

Może to oznaczać, że związek zawodowy nieprzychylnie nastawiony do pracodawcy będzie skutecznie blokował działania pracodawcy poprzez niewyrażanie zgody na zwolnienie


kłamstwo. związek nie może blokować zwolnień, które stoją w zgodzie z kodeksem pracy. wystarczy niewywiązanie się z obowiązku i już mamy podstawę. proszę bezmyślnie nie bronić swojego kołchozu.
Typ po 6 miesiącach chce założyć związek zawodowy? Dobrze ze po tygodniu nie założył, najlepiej jeszcze na próbnym. Po co zakładać związki zawodowe w firmie której warunki nie odpowiadają skoro można poszukać innej, zajmie to na pewno mniej czasu i nerwów.


@MartekKalosz: bo związek zawodowy zakłada się żeby mu przewodzić, brać hajs za nic i żeby nie można było tej roboty stracić a nie żeby coś zmieniać
dobrze ci napisał że takie sprawy najpierw załatwia się z bezpośrednim przełożonym . Mieszkam w UK od 16 lat i znam masę takich Polaków jak ty


@zomowiec: Kolejny inteligent xD Ja tam nie pracuję ani nie pracowałem, tylko podaję dalej xD BTW - ale jakie sprawy, zakładanie związku zawodowego ma konsultować z przełożonym? xD
dlaczego teraz manipulujesz? nawet prezesa związku, jeżeli jest gównianym pracownikiem, można bez problemu zwolnić.


@zbaszynek: Bez problemu tzn? Może rozwiń co Twoim zdaniem oznacza "bez problemu". Dla mnie bez problemu oznacza wypowiedzenie umowy z zachowaniem okresu wypowiedzenia i temat jest zamknięty, bez "proszenia się" jakichś osób trzecich.

kłamstwo. związek nie może blokować zwolnień


@zbaszynek: Cholera no jednak przepisy mówią coś innego. Specjaliści od prawa pracy też mówią wprost że ZZ
Na jakiej podstawie tak twierdzisz? I w mailu, i w treści wypowiedzenia powodem zwolnienia jest założenie związków zawodowych i działalność z nimi związana, a nie gówniany performance. I to jest problem


@Pantegram: Z ostatnim zdaniem się zgadzam. Tu jest problem, tu firma popełniła błąd.
A twierdzę tak na podstawie tego że mam wgląd w więcej niż Ty i znam dokładnie historię tego gościa w Sii. Był z nim problemy od samego
@ser_naplette: Będąc związkowcem jesteś również pracownikiem, który ma obowiązki wynikające z umowy. Jeżeli jej nie wypełniasz, można cię zwolnić dyscyplinarnie.

Cholera no jednak przepisy mówią coś innego.


no i po tym widać, że gadasz o czymś, co wyczytałeś w internecie.

bez "proszenia się"


Patrzcie korwinistę xDDD Po co w ogóle umowy dawać? Jakeś pisanie na papierze. przyjdź i pracuj a nie.

po co nam prawo w ogóle? xD
@Wegrzynski chodzi mi o to że zamiast próbować coś zmienić w swoim życiu, choćby przekwalifikować się by nie musieć robić w #!$%@? robocie to Polacy często toczą walkę chcąc uszczęśliwić siebie i innych wciąż tkwiąc w syfie bo nie mają jaj zaryzykować i coś zmienic.

Wybacz nie widziałem że to list nie do ciebie :)
Nieprawda, też programuję ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Pantegram: Programistka pisząca coś o związkach zawodowych? Jakoś ciężko mi uwierzyć. Nie znam żadnego ogarniętego (i nie chodzi mi tu o jego umiejętności zawodowe, tylko finansowe) programisty, który chciałby ruszać status quo.
@FrasierCrane:
Pewnie na browarku dwóch kumpli namówił ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ile osób potrzebnych do założenia związku zawodowego?
Zgodnie z przepisem art. 25I ustawy o związkach zawodowych uprawnienia zakładowej organizacji związkowej będą przysługiwać tylko organizacji zrzeszającej co najmniej 10 członków będących pracownikami. Jednak, aby założyć organizację związkową wystarczą tylko 3 osoby.
Patrzcie korwinistę xDDD Po co w ogóle umowy dawać?


@zbaszynek: xD
Dokładnie tak jak piszesz, po co dawać umowy jak przyjdzie ZZ i powie że ma w dupie umowy, tego Pana nie wolno zwolnić i koniec.
A z tym korwinistą to weź się #!$%@? za przeproszeniem xD Nazywasz mnie tak już któryś raz, nie wiem z jakiego powodu.

Będąc związkowcem jesteś również pracownikiem, który ma obowiązki wynikające z umowy. Jeżeli jej
a jakie prawa pracownicze są niby łamane w SII,

Prawo do swobody zrzeszania się - zakładania związków

I dlaczego on akurat został prezesem tego związku? Skąd pomysł że to akurat on się nadaje? Było jakieś głosowanie?

Bo chciał i miał na tyle "odwagi", że spróbował go założyć, oraz znalazł dostatezcnie dużo chętnych (już nie pamietam czy co najmniej 10 czy 15 osób potrzeba). Te osoby go wybrały.

Ten len chce po prostu
@FrasierCrane: z jakich praw chcial skorzystac? Wy chyba nie rozumeicie ile daje IT xD

@Mlekkko: To ty nie rozumiesz, że branża tu nie ma znaczenia. Prawo reguluje to co pracownikowi przysługuje. W tym swobodę zrzeszania się - zakładania organizacji związkowych.
Zresztą odwracając to co napisałeś - skoro jest tak zajebiście, to przecież nikt, ponad to minimum potrzebne do funkcjonowania związku do tego podłego komucha nie dołączy. Prawda?
@Kantar: Mnie najbardziej rozwala ze Pan prezes wie ze tutaj nie potrzeba zwiazku i ze on jest bardzo dobry dla pracownikow. Byłby chyba pierwszym CEO ever, ktory chce miec zwiazki zawodowe w firmie. BTW, jestem pewien, że kazdy Pan na plantacji bawełny też uważał że jest dobry dla swoich niewolników i w ogóle powinni być mu wdzięczni za dach nad głową.

Greig w poprzednim roku zrobil tak zwany profit sharing. Wziął