Wpis z mikrobloga

#zalesie #dobrazmiana #pracbaza dopadła mnie sytuacja gosporadcza w końcu. Magazyn polskiego "rekina" biznesu, LPP Brześć Kujawski. Masowe zwolnienie w firmie. 200+ ludzi bez żadnego ostrzeżenia. ja to i tak miałem szczęście bo byłem na urlopie (trochę przymusowym, żeby "wykorzystać do końca roku". #!$%@? wiedzieli i kłamali prosto w oczy) ale działy to się dantejskie sceny podobno dla tych co byli. #!$%@? lista Shindlera, zebrali wszystkich, wyczytają cię, ochrona odprowadza do szafki po rzeczy, i tyle, ani dziękuję, za to idź się #!$%@?ć.
Ludzi w środku zmiany #!$%@?. idę spać mam pracę, budzę się nie mam. tylko sms że do końca umowy (1 grudnia) urlop i proszę już nie przychodzić, tylko zadzwonić w poniedziałek i umówić się na oddanie rzeczy. szmaty, najśmieszniejsze że nic im nie można nawet zrobić bo na czas określony. po prostu nie przedłużyli umów. 200 osobom. gdzie za każdym razem ostatniego dnia dopiero się dowiadywałeś czy ją masz czy nie masz. A teraz z zaskoczenia wzięli i powywalali kilka dni przed końcem. I teraz zrób coś z życiem, mieszkaj na #!$%@? gdzie to jedna z niewielu sensownych firm, albo wyjedź do większego miasta gdzie ledwo utrzymasz się wynajmując. Byłem wózkowym poziomego składu, 3k na rękę. Naiwny myślałem że uda mi się uzbierać żeby utrzymać się na studiach (bo rodzina biedniejsza niż bogatsza, za swoje muszę iść). #!$%@? uzbieram.
Typowe. jak byłem na emigracji to rozpętała się #!$%@? rona i uciekałem z Anglii busem przez 30+ h, kiedy to jeszcze nikt nic nie wiedział i kompletna panika była. już loty zamknęli, nie chciałem zostać w obcym kraju nie wiedząc co to będzie dalej. 16km korka przed granicą i dusza na ramieniu bo nie wiesz czy cię wpuszczą czy nie. pierwszy w gminie na kwarantannie. Jak się rozniosło to mi nawet starego do sklepu #!$%@? nie chcieli wpuścić. Nie mam już #!$%@? siły. Kompletnie. Utknąłem na amen na moim wypiździejewie. Powiedział bym "I'm out" ale to #!$%@? a nie wyjście.

O, takie coś ktoś z zwolnionych wysmarował (nie ja)
https://www.facebook.com/groups/1278831562262189/permalink/2956681854477143/
  • 132
. gdzie za każdym razem ostatniego dnia dopiero się dowiadywałeś czy ją masz czy nie masz.


@TeselACC: mam znajomych w innych działach niz na magazynie, bardzo podobne historie słyszałem xD

(bo rodzina biedniejsza niż bogatsza, za swoje muszę iść).


Byłem w bardzo podobnej sytuacji, rozważałeś kredyt studencki? Ja bez niego bym nie pociągnął na studiach
jak byłem na emigracji to rozpętała się #!$%@? rona i uciekałem z Anglii busem przez 30+ h, kiedy to jeszcze nikt nic nie wiedział i kompletna panika była. już loty zamknęli, nie chciałem zostać w obcym kraju nie wiedząc co to będzie dalej.


@TeselACC: to był prawdopodobnie jeden z większych twoich błędów. W Anglii nie wiadomo co będzie, a w Polsce było wiadomo? Wierzysz bardziej politykom z kraju czy z Anglii?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 22
@zapalara:

Pis #!$%@?ł ten kraj.

No, od razu pół świata w kryzysie "pizz" utopił ¯\_(ツ)_/¯. Ale przyjdzie rudy pan i naprawi, przywracając magazynierów na paleciaki...

@TeselACC: To może Płock? Mam działkę w okolicach i o ile faktycznie Włocławek to tak średnio nawet z opowieści lokalsów, to już Płock fajne miasto moim zdaniem. No i magazynów sporo.
Jak masz umowę na określony to zakładasz że od tego i tego dnia nie
@system_shock: Mireczku, ale jak ten rozkręcający się kryzys nabierze obrotów, to właśnie na wyspach rodakom będzie najgorzej. Kolorowi są tam pod szczególną ochroną, a w takiej sytuacji zawsze złość skupia się na mniejszościach.
@TeselACC Mireczku a rozważałeś dobrowolne wojo na rok? Moj niebieski pracował takiej gówno firmie, jeden z wiekszych pracodawców w okolicy, dotąd stabilne zatrudnienie ale za gówniane mocno pieniądze. Poszedł do tej dobrowolnej służby wojskowej i pieniążki są z tego lepsze. Można odejść kiedy sie nie spodoba a jak wytrzymasz to kasy trochę przez rok odłożysz.
@TeselACC: Nie jest to związane z sytuacja z sankcjami? Oglądałem filmik na yt, ze LPP w Rosji niby zostało „sprzedane” Chińczykom, ale nadal wszystkie marki są wiec może zeby się zabezpieczyc nie dostarczają już nic z polskich magazynów, wiesz cos na ten temat?