Wpis z mikrobloga

#zalesie #dobrazmiana #pracbaza dopadła mnie sytuacja gosporadcza w końcu. Magazyn polskiego "rekina" biznesu, LPP Brześć Kujawski. Masowe zwolnienie w firmie. 200+ ludzi bez żadnego ostrzeżenia. ja to i tak miałem szczęście bo byłem na urlopie (trochę przymusowym, żeby "wykorzystać do końca roku". #!$%@? wiedzieli i kłamali prosto w oczy) ale działy to się dantejskie sceny podobno dla tych co byli. #!$%@? lista Shindlera, zebrali wszystkich, wyczytają cię, ochrona odprowadza do szafki po rzeczy, i tyle, ani dziękuję, za to idź się #!$%@?ć.
Ludzi w środku zmiany #!$%@?. idę spać mam pracę, budzę się nie mam. tylko sms że do końca umowy (1 grudnia) urlop i proszę już nie przychodzić, tylko zadzwonić w poniedziałek i umówić się na oddanie rzeczy. szmaty, najśmieszniejsze że nic im nie można nawet zrobić bo na czas określony. po prostu nie przedłużyli umów. 200 osobom. gdzie za każdym razem ostatniego dnia dopiero się dowiadywałeś czy ją masz czy nie masz. A teraz z zaskoczenia wzięli i powywalali kilka dni przed końcem. I teraz zrób coś z życiem, mieszkaj na #!$%@? gdzie to jedna z niewielu sensownych firm, albo wyjedź do większego miasta gdzie ledwo utrzymasz się wynajmując. Byłem wózkowym poziomego składu, 3k na rękę. Naiwny myślałem że uda mi się uzbierać żeby utrzymać się na studiach (bo rodzina biedniejsza niż bogatsza, za swoje muszę iść). #!$%@? uzbieram.
Typowe. jak byłem na emigracji to rozpętała się #!$%@? rona i uciekałem z Anglii busem przez 30+ h, kiedy to jeszcze nikt nic nie wiedział i kompletna panika była. już loty zamknęli, nie chciałem zostać w obcym kraju nie wiedząc co to będzie dalej. 16km korka przed granicą i dusza na ramieniu bo nie wiesz czy cię wpuszczą czy nie. pierwszy w gminie na kwarantannie. Jak się rozniosło to mi nawet starego do sklepu #!$%@? nie chcieli wpuścić. Nie mam już #!$%@? siły. Kompletnie. Utknąłem na amen na moim wypiździejewie. Powiedział bym "I'm out" ale to #!$%@? a nie wyjście.

O, takie coś ktoś z zwolnionych wysmarował (nie ja)
https://www.facebook.com/groups/1278831562262189/permalink/2956681854477143/
  • 132
@zapalara: jaki Pis, czy pis wywołał wojnę i covid? Firma gdzie pracuje , właśnie utylizuje podzespoły za ponad sto milionów złotych! Które miały być wysłane do fabryki samochodowej w Rosji, i tez nie wiadomo czy przetrwa.
Ale przyjdzie rudy pan i naprawi, przywracając magazynierów na paleciaki...


@tellet: smierdzisz pisowcem tak, ze szkoda sobie strzepic klawiature na takiego.

Pos #!$%@? Polske, a ty sie oblizujesz. Albo jestes politykiem pisu, debilem, albo gornikiem i dostajesz 15. pensje, bo innej opcji nie widze. No jeszcze zostalo, ze jestes pasozytem i ciagniesz socjal, ale to prawie jak gornik
rona i uciekałem z Anglii busem przez 30+ h, kiedy to jeszcze nikt nic nie wiedział i kompletna panika była. już loty zamknęli, nie chciałem zostać w obcym kraju nie wiedząc co to będzie dale


@TeselACC: Co? Ja wtedy bylem na urlopie w Polsce, jak maowiecki powiedzial o kwarantannie to 2 godziny pozniej bylem w hotelu w berlinie z zabukowanym lotem. Myslales ze w panstwie policyjnym bedzie lepiej, niz na zachodzie?
@TeselACC: zawsze osoby na śmieciówce lecą pierwsze przy zwolnieniach, i dlatego lepsza jest umowa o prace bezterminowa, o czym szczególnie młodzi zapominają bo często pod firmy oferują trochę lepszą stawkę na śmieciówkach. Jak byś chciał zmienić miasto to zapraszam pod Wrocław tu wózkowy może zmieniać pracę co miesiąc tyle magazynów się otwiera , a pracodawca jeszcze autobus podstawi.
@TeselACC chłopie, wiem że to banał nad banałami, ale serio nie trać wiary w siebie, znajdziesz coś lepszego i wyjdzie ci to na dobre. Czytając to mialem przed oczami siebie 3-4 lata temu, wszystko co mogło sie #!$%@?ło i to nie z mojej winy, wpadłem przez to w depresje i ciężko było nawet w pewnym momencie obiad sobie zrobić, bo nie miałem ochoty ani siły.
@don_rafaello
Pracodawca wypłaca pracownikowi świadczenie chorobowe tylko do dnia, w którym kończy się umowa o pracę. Następnie płatnikiem zasiłku chorobowego dla zwolnionego pracownika przebywającego na zwolnieniu lekarskim zostaje Zakład Ubezpieczeń Społecznych.