Wpis z mikrobloga

Czemu jak święto wypada w czwartek to wszyscy się zabijają o wolne w piątek bo

Jeden dzień urlopu, a cztery dni wolnego

A jak jest święto w piątek to nikt nie chce wolnego w czwartek? Przecież wtedy tak samo jeden dzień urlopu, cztery dni wolnego..
#pracbaza
  • 76
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Felonious_Gru: Beka z ponad 460 debili którzy nie ogarnęli że w obu wypadkach bierzesz jeden dzień wolnego i w obu przypadkach skutkuje to 4 wolnymi dniami jednym ciągiem.

Dla tego serwisu nie ma ratunku.
  • Odpowiedz
@Felonious_Gru: gdyby się magicznie dało wolne z czwartku przesunąć na piątek to ludzie by właśnie tak robili.

Tak jak moi przedmówcy powiedzieli.

Jeżeli wolne jest w piątek, to masz normalnie 3 dni nieprzerwanego urlopu
Jak wolne jest w czwartek, to masz nadal tylko 2 dni nieprzerwanego urlopu, więc bardzo opłacalne jest wzięcie wolnego, aby ten urlop był nieprzerwany.
  • Odpowiedz
niezbyt rozumiem po co te wszystkie swieta wolne od pracy. Po takim wolnym czlowiek wraca i juz nie pamieta nad czym pracowal ale za to mozna ponarzekac, ze sie malo zarobia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Felonious_Gru: W wielu przypadkach urlop tego "2 maja" jest bardziej lub mniej sugerowany przez otoczenie, przykładowe argumenty:
- moja żona została przyciśnięta do urlopu w swojej pracy, więc męczy mi bułę abym też wziął i gdzieś byśmy pojechali
- to co wyżej tylko w wersji "dzieci" i "wolne w szkole"
- skoro połowa moich kolegów nie pracuje, to głupio mi siedzieć w pustym biurze
- tego dnia nie będzie prawdopodobnie żadnego deadlinu, więc nie ma sensu się spinać
- "2 maja" jest lepszy ruch na mieście, miło jest przebić się do takiej Castoramy (aby spędzić czas jak prawdziwy Polak na urlopie
  • Odpowiedz
@Felonious_Gru: A tak swoją drogą to przypomniały mi się komentarze na wykopie w temacie handlu w niedziele w stylu "urzędy powinny być otwarte w niedziele", "najlepiej jakby każdy (nawet biurowi) miał wolne w inny dzień" itd. gdy ludzie nawet nie są elastyczni w tematach planowania długiego weekendu xD
  • Odpowiedz
wolne jest w czwartek, to masz nadal tylko 2 dni nieprzerwanego urlopu, więc bardzo opłacalne jest wzięcie wolnego, aby ten urlop był nieprzerwany.


@Gumaa: ale po co? Ludzie robią trzydniowy maraton chlania i w niedzielę trzeźwieją?
Bo tacy z pomysłem na wolny czas to i tak biorą sobie od razu trzy dni przed i mają urlop fajny
  • Odpowiedz
@FFFFUUUU "ludzie nie robia tego zeby miec wolne tylko zeby nie przychodzic do pracy."

Co? Mozesz to wytlumaczyc, bo nie wiem czy jeszcze jestem naj3bany po wczorajszym czy pi3rdolisz glupoty xD

PS. Co do wpisu to wydaje mi sie, ze ludziom ktorzy nie biora czwartku wolnego jak piatek jest wolny, wystarczy 3 dni wolnego, ale jak czwartek jest wolny to lepiej wziac piatek tez zeby nie chodzic w kratke (1 dzien
  • Odpowiedz