Wpis z mikrobloga

@tomek_27: Na tej grupie przewijają się czasem tacy giganci, ta grupa to jest kopalnia memów, człowiek czasem nie wie czy śmiać się czy płakać jakie tam trywialne pytania padają.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 47
@Rabissimo: wiem, dlatego tam jestem XD
@whiskas: tak, ale przy 5k na dwie osoby budować dom? Ludzie tam dają rady, aby sprzedać działkę i kupić mieszkanie. Ja przy prawie 9k łącznie boję się, że nie damy rady ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@tomek_27: Dziś żeby chatę stawiać w oparciu o kredyt, zakładając, że ma się ziemie, to bez luźnej dychy po uwzględnieniu wszystkich kosztów poza ów kredytem to nawet nie ma co podchodzić, chyba, że ktoś chce się #!$%@?ć z takim kredytem po pierwszym potknięciu.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 23
@Rabissimo: W obecnym czasie w miarę bezpiecznym rozwiązaniem jest postawienie najpierw stanu surowego otwartego lub lepiej zamknietego za własne pieniądze. Dopiero wtedy dobrze jest zrobić rzetelny kosztorys i z czymś takim udać się do banku po kredo. Wtedy masz większe szanse, że zmieścisz się w zakładanym budżecie. No i wkład własny jest już dość wysoki, wliczając w to działkę.

Dla ludzi z takimi zarobkami, budujących dom na kredyt z wkładem 10%,
  • Odpowiedz
@tomek_27: niby smieszne, ale bulwa, co sie dzieje z takimi ludzmi? bo oni przeciez istnieja. i jak nie maja chaty po rodzicach, to co? pod most? wynajem kawalerki w miescie ponizej 3 tys mieszkancow do konca zycia? to jest straszne, ze mozna w tym kraju pracowac i dalej nie miec na tak podstawowa potrzebe, jaka jest dom (,)
  • Odpowiedz
@kicipuci ale to nie tylko u nas tak jest. Za granicą ludzi stać na własny dom/mieszkanie? Wynajmują pewnie razem jakieś gównomieszkanko tak ja ja teraz, miesięcznie to wychodzi w sumie 1600-1800 i resztę mają na jedzenie i jakieś małe wydatki i tyle
  • Odpowiedz