Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko129
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

670

Patodeweloperzy chcą zabudować Ostrów Tumski osiedlem mieszkaniowym!

Patodeweloperzy chcą zabudować Ostrów Tumski osiedlem mieszkaniowym!

Petycja w obronie Ostrowa Tumskiego - jednego z miejsc gdzie ponad 1000 lat temu zaczęła się Polska.

dudzia808
dudzia808
dudzia808
z
petycjeonline.com
dodany: 20.07.2025, 18:18:36
  • #
    polska
  • #
    gruparatowaniapoziomu
  • #
    historia
  • #
    kultura
  • #
    ostrowtumski
  • #
    patodeweloperka
  • 109
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (1)

Filmik z kanału o architekturze
PotwornyKogut
z youtu.be
  • 6

Komentarze (109)

najlepsze

P.....a
P.....a
konto usunięte 20.07.2025, 21:41:22 via Wykop
  • 194
Ostrów tumski jest w kilku* miastach np Wrocław Poznań, rozumiem, że jesteś zbyt upośledzony by dodać tag odpowiedniego miasta?
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Kowal13
Kowal13
20.07.2025, 21:46:13 via Android
  • 43
@Palisraka we Wrocławiu też by chętnie deweloperzy zabudowali Ostrów Tumski.
  • Odpowiedz
Wykopaliskasz
Wykopaliskasz
20.07.2025, 22:13:43 via Wykop
  • 56
Ostrów tumski jest w kilku* miastach np Wrocław Poznań


@Palisraka: Konkretnie, to w trzech: Wrocław, Poznań i Głogów, z czego najsłynniejszy chyba we Wrocławiu. I pewnie z tego powodu takie oburzenie, bo ludzie mają przed oczami ciasną zabytkową zabudowę. W Poznaniu to z kolei wielka wyspa, która prócz małej części zabytkowej ma jeszcze ogródki działkowe i jakieś mniej lub bardziej współczesne fabryki i rozległe nieużytki.
  • Odpowiedz
qbik
qbik
20.07.2025, 21:00:57 via Wykop
  • 51
ehh, w tym kraju chyba wszystko jest na sprzedaż. Tyle wielkich słów i wzniosłego p--------o ale jak trzeba lać drogocenny beton to nie ma żadnych świętości.
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

midpoint
midpoint
midpoint
21.07.2025, 07:39:29 via Wykop
  • 4
@Al-3_x: no i ogródki działkowe w centrach miast
  • Odpowiedz
Zydomasoneria
Zydomasoneria
21.07.2025, 23:50:50 via Wykop
  • 0
@qbik: Oczami wyobraźni widziałem zadbane tereny zielone z pięknym widokiem na zabytkowe zabudowania. Filmik AIGI i zachowany w pamięci wrocławski Ostrów Tumski tylko mnie utwierdzały w tym przekonaniu. Jednak komentarze mireczków spowodowały, że wszedłem w Google Maps a tam na północy wyspy wręcz widoki godne światowego dziedzictwa UNESCO https://maps.app.goo.gl/ov62PLCDf4xZZs7v8 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
r1fez
r1fez
r1fez
21.07.2025, 04:27:46 via Wykop
  • 43
Warto by dodać, że chodzi o Poznań. Byłem świecie przekonany, że Ostrów Tumski to tylko we Wrocławiu jest no i gdzie by niby tam deweloper miał jeszcze bloki wcisnąć bez dosypania piachu do Odry ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

adam1004a
adam1004a
21.07.2025, 05:32:04 via Wykop
  • 12
@r1fez: można się czasem zdziwić, ty nie widzisz możliwości, a deweloper widzi zysk
  • Odpowiedz
milo1000
milo1000
21.07.2025, 06:00:16 via Wykop
  • 10
@r1fez: Ostrów Tumski we Wrocławiu już ma okupanta, z którym nawet deweloperom byłoby ciężko wygrać, choć oczywiście okupant sam mógłby wystąpić w roli dewelopera.
  • Odpowiedz
N331
N331
21.07.2025, 00:26:27 via Wykop
  • 30
Poznański Ostrów Tumski to ogromny obszar, ale jak pokazuje patologiczne Miasteczko Wilanów, to źle się skończy jak odda się teren deweloperom. Tu potrzeba jest Gospodarka Przestrzenna by stworzyć nową dzielnice z całą infrastrukturą, szkoły, szpital, sklep z policjantami i strażakami, nową linią tramwajową, ofertą sportową i kulturową. Poznań jest zapchany. Doklejenie samego osiedla, jeszcze pogłębi problemy. Trzeba samowystarczalnych dzielnicy. Niestety, 30 lat remy Gospodarka Przestrzenna została skasowana przez lobby patodeweloperkie. Infrastruktura zajmuje
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

azi90
azi90
azi90
21.07.2025, 09:51:48 via Wykop
  • 0
@N331: a teraz powazne pytanie, bo przyznam, ze nie bywam na Wilanowie, pare razy rowerem przejechalem, co patologicznego jest w tej dzielnicy? (nie liczac mieskzancow), wyglada okej na pierwszy rzut oka.
  • Odpowiedz
N331
N331
21.07.2025, 10:20:36 via Wykop
  • 4
@azi90: wystarczy przejechać obok osiedla z PRL i sobie porównać....

Miasteczko Wilanów to brak Gospodarki Przestrzennej i Zrównoważonego Rozwoju. Niska przepustowość dróg, brak wystarczającej ilości parkingów, tylko jedna nitka tramwajowa. Bezmyślna sieć ścieżek rowerowych, która powoduje niebezpieczeństwo.

Nazwane miasteczkiem, bo samowystarczalne ( ͡° ͜ʖ ͡°) Brakuje szkoły, przedszkola, przychodni, szpitala też miejsc do kultury, sportu i rekreacji. Toteż mieszkańcy muszą wyjechać, toteż korki przy wyjeździe i w samej Warszawie, toteż zapychanie infrastruktury
  • Odpowiedz
cyprian-ros
cyprian-ros
21.07.2025, 05:49:02 via Wykop
  • 24
już nie chodzi o samą budowę, ale o fakt, że miasto zbuduje im całą infrastrukturę razem z drogami dojazdowymi i mostami na wyspę. będzie kosztować to setki milionów, a zapłacą wszyscy mieszkańcy Poznania, a zarobi znowu garstka ludzi..
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

cyprian-ros
cyprian-ros
21.07.2025, 07:15:04 via Wykop
  • 4
@oleyu: deweloper nie wybuduje mostu!
  • Odpowiedz
PepikPL
PepikPL
PepikPL
21.07.2025, 08:04:24 via Wykop
  • 2
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
KollA
KollA
21.07.2025, 02:47:02 via Wykop
  • 15
Politycy, jak już, na zlecenie, swoich mocodawców (nie wyborców) tak projektują zagospodarowania przestrzenne, bez uwzględnienia realnych wartości dodanych (poprawy logistyki, w tym przepustowości dróg, zwiększania infrastruktury dla pracy w dobrych warunkach dla Polaków, promowania zabudowy spełniającej więcej funkcji niż tylko klatka i kilka krzaczków/trawników do srania dla piesków)

prezydent m. Poznania Jacek Jaśkowiak, "zielony społeczny" likwidator kolejnych ogródków działkowych, a twórca zabudowy ostatecznie dla nachodzców, bo wartości dla Polaków to żadnej nie
KollA - Politycy, jak już, na zlecenie, swoich mocodawców (nie wyborców) tak projektu...

źródło: 55

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

fan_Kazika
fan_Kazika
21.07.2025, 07:01:57 via Wykop
  • 2
@KollA: o widzę Kręgiel też za, cóż za zaskoczenie xD Radny z zawodu
  • Odpowiedz
t.....o
konto usunięte 21.07.2025, 22:25:17 via Wykop
  • 0
@KollA: przecież to jest głosowanie w sprawie studium, w dodatku sprzed dwóch lat
  • Odpowiedz
hadrian3
hadrian3
21.07.2025, 05:36:09 via iOS
  • 13
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

krytyk__wartosciujacy
krytyk__wartosciujacy
21.07.2025, 06:54:02 via Wykop
  • 1
@hadrian3: przecież tam jest prywatny właściciel. Zapytaj jego czemu nie buduje.
  • Odpowiedz
Dorth
Dorth
21.07.2025, 02:14:26 via Wykop
  • 8
Tylko to cale blokowisko bedzie w miejscu starej, nieczynnej juz elektrowni. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Porosie
Porosie
Porosie
21.07.2025, 12:02:14 via Wykop
  • 1
@Dorth: Miasto może łatwo stracić na tej inwestycji setki milionów złotych, bo takie osiedle potrzebuje minimum jednego mostu (zapewne do ul. Szelągowskiej). Jeśli nowy ruch kołowy miałby przeciskać się koło katedry to nic dziwnego, że są protesty
  • Odpowiedz
Galvay
Galvay
21.07.2025, 12:35:41 via Android
  • 1
@Porosie nie miałby, developer zbuduje most przy szelagowskiej, od dawna jest to wiadome
  • Odpowiedz
szczurek_87
szczurek_87
21.07.2025, 07:28:56 via Wykop
  • 6
No rzeczywiście - lepiej zostawić ten teren w spokoju w takim stanie w jakim jest. xD Ludzi i osiedla wyrzucajmy na pola dookoła miasta bez dostępu do infrastruktury usługowej i transportu publicznego. xD
szczurek_87 - No rzeczywiście - lepiej zostawić ten teren w spokoju w takim stanie w ...

źródło: Zrzut ekranu 2025-07-21 o 09.26.26

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

szczurek_87
szczurek_87
21.07.2025, 14:00:32 via iOS
  • 0
@PepikPL słuchaj ja nie wiem z czym ty masz problem. Mi chodzi o to że fajnie iż ten teren zostanie wykorzystany dla ludzi. W tym kraju powstało mnóstwo rożnej infrastruktury wszelakiej za pieniądze wszystkich podatników… z której to ci wszyscy podatnicy w całej swojej masie… nie korzystają. Nawet nie chce mi się już tracić czasu na tą zbędną dyskusję bo po co? Masz swoje zdanie luzik 😎 Miłego!
  • Odpowiedz
Galvay
Galvay
21.07.2025, 16:04:07 via Android
  • 1
@PepikPL no a kto inny powinien za to płacić? Kto płaci za remont drogi pod twoim domem? Kto płaci za remont mostu którym jedziesz z jednej strony miasta na drugi? Ci mieszkańcy będą płacić podatki (a pewnie nawet już płacą), więc za te podatki powinni mieć infrastrukturę, podobnie jak ty ją masz.
  • Odpowiedz
lycaon_pictus
lycaon_pictus
20.07.2025, 23:14:01 via Wykop
  • 5
@dudzia808 Zapomniałeś dodać tag miasta.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

dudzia808
dudzia808
dudzia808
Autor
21.07.2025, 17:58:03 via Wykop
  • 1
@lycaon_pictus: braklo mi tagow, ale masz racje powinnam wyrzucic jakis inny, a dodac #poznan.
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • Strona 1 z 3
  • >

Hity

tygodnia

162-latek odzyskał kamienicę w Krakowie
162-latek odzyskał kamienicę w Krakowie
3345
Najlepszy patrol w Polsce
Najlepszy patrol w Polsce
3171
W Warszawie budują kolejne muzeum poświęcone żydom.
W Warszawie budują kolejne muzeum poświęcone żydom.
3119
Mieliśmy dobry system gospodarki odpadami. Politycy postanowili go zepsuć
Mieliśmy dobry system gospodarki odpadami. Politycy postanowili go zepsuć
2972
Canał+ usunęło mi konto za "nieaktywność" - 2 dni temu pobrali mi kasę za sub xD
Canał+ usunęło mi konto za "nieaktywność" - 2 dni temu pobrali mi kasę za sub xD
2478
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #wydarzenia
  • #ciekawostki
  • #prawo
  • #europa
  • #ekonomia
  • #gospodarka
  • #heheszki
  • #4konserwy
  • #swiat
  • #policja
  • #historia
  • #usa
  • #neuropa
  • #niemcy
  • #warszawa

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking