Wpis z mikrobloga

Pytanie do osób znających się na temacie #kredythipoteczny #kredyt Czy jest możliwe bez wykazywania dochodu innego niż dochód z wynajmu, wziecie kredytu na mieszkanie pod zastaw innej - delikatnie droższej nieruchomości? Jak wyglada wtedy zdolność? Przykład:
Mamy mieszkanie o wartości 600k wynajmowane za 2500 zł dla nas, brak innych stałych źródeł dochodu. Pod jego zastaw chcielibyśmy wziąć mieszkanie za ~500k. Jak bank na nas będzie patrzył?
#nieruchomosci
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@tomek_27: + nieruchomość o wartości minimum 600 k cała pod zastaw. Jeśli to ma jakieś znaczenie mam papiery wartościowe o obecnej wartości ~100k. Brak jednak stałego źródła dochodu innego niż wspomniany wynajem
  • Odpowiedz
@todobryruch: I'm chyba nie o stosunek chodzi, bo przyjęcie nieruchomości i sprzedaż to ostateczność. ich interesuje czy po wydatkach na życie będziesz mógł spłacać ratę, domyślam się że z 2500 msc na 2 osoby zdolność wynosi 0.
  • Odpowiedz
Twoja żona też ma już zrobiony wieczór, teraz idę pod prysznic a potem wpadam do twojej matki.


@PoteznyAsbisnik: nie mam żony, pewnie myślałeś o swojej mamie ( ͡° ͜ʖ ͡°) ja właśnie wracam od Twojego misiowatego taty*. Nie zdziw się jak nie będzie mógł siadać. Masz chwilę spokoju w domu. Nawet jak będzie pijany to CIę nie naruszy

* tego prawnego opiekuna, bo wiadomo że biologicznego
  • Odpowiedz
Pytanie do osób znających się na temacie #kredythipoteczny #kredyt Czy jest możliwe bez wykazywania dochodu innego niż dochód z wynajmu, wziecie kredytu na mieszkanie pod zastaw innej - delikatnie droższej nieruchomości? Jak wyglada wtedy zdolność? Przykład:

Mamy mieszkanie o wartości 600k wynajmowane za 2500 zł dla nas, brak innych stałych źródeł dochodu. Pod jego zastaw chcielibyśmy wziąć mieszkanie za ~500k. Jak bank na nas będzie patrzył?


@todobryruch: Bank to nie lombard. Nie bierze nieruchomości pod zastaw :)

W jednym z banków (Santander) posiadana nieruchomość może zastąpić gotówkowy
  • Odpowiedz
no nikt Ci nie da kredytu jak nie masz realnych dochodow i zyjesz z oszczednosci.


Realnie spłata takiego zobowiązania to dla mnie pikus, na papierze jestem zapewne gownem

@little_muffin: kolega chyba po prostu na czarno robi ;)
Ale tak, nadal bank nie da jak nie ma nie tylko realnych, ale i oficjalnych+legalnych ;)
  • Odpowiedz