Wpis z mikrobloga

@Medametcha: super. Gratki ja też właśnie wyrabiam.

@pakujmandzur: przyda się choćby po to że jak wrócę do Polski i wybuchnie wojna z ruskimi to mogą nam zrobić mobilizację granicę zamknąć i wysyłać na front a z podwójnym obywatelstwem masz to w dupie i wyjeżdżasz kiedy chcesz i potem kombinujesz żeby ściągnąć rodzinę
  • Odpowiedz
  • 14
@Medametcha lepiej ci poszło jak 90% Polakom których znam. siedzi jeden z drugim tylko polskie sklepy, robota w fabryce gdzie 70% składu to Polacy po robocie polska tv i po 15 latach nadal tłumacza potrzebuje i dziwi się dlaczego jest odizolowany i ignorowany na rynku pracy.

Sam czekam jeszcze 5 lat żeby mógł aplikować o obywatelstwo.
  • Odpowiedz
@powrutkrula:

Dopóki nie zrzeczesz się obywatelstwa to z Polski będziesz wyjeżdżać na polskim paszporcie, więc jak dojdzie do mobilizacji to Cię zatrzymają, nie bój się ^^


Z serii nie znam się a się wypowiem

https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20220000655/U/D20220655Lj.pdf

Art. 3. 1. Obowiązkowi obrony Ojczyzny podlegają obywatele polscy zdolni ze względu na wiek i stan zdrowia do wykonywania tego obowiązku. Obywatel polski będący równocześnie obywatelem innego państwa nie podlega obowiązkowi obrony, jeżeli stale zamieszkuje poza
  • Odpowiedz
@nativ: Odkąd UK wyszła z unii to zasady się zmieniły. Teraz jeśli masz settlement status możesz się ubiegać już po roku od jego uzyskania. Ja aplikuje w przyszłym roku.
  • Odpowiedz
  • 0
@Pendejada czytałem o tym. I można się ubiegać tylko ze statusem stałym.
Ja mam tymczasowy i muszę czekać aż otrzymam status stały. I rok po jego otrzymaniu mogę aplikować o obywatelstwo.
Chyba że coś się zmieniło
  • Odpowiedz
@worm_nimda:

Polak zawsze mały. Nawet jak mieszka między swemi za granicą.


o ile się będzie w ogóle przyznawał, że jest z Polakiem. Miłej kawusi - idź pracować na benefity patusiątek oraz żeby partia miała co nakraść ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz