Wpis z mikrobloga

#!$%@? w robocie mam być od 8 do 16, ale płacą mi tylko za zalogowane godziny w zadaniach w jirze. xd
Nie ma zadań = nie zarabiam. I w takim sytuacjach mam pisać maile do kierownictwa, żeby mi dali zajęcie. Często mają wylane na to.

W czasie dnia mam śledzić kanał komunikacji, by szybko odpisywać na wiadomości.

To jest normalne?

#polska #it #pracait #pracbaza #praca #b2b
  • 69
@artur-tyminski: Jesteś na B2B (samozatrudnieniu)? Umowę masz podpisaną zoodnie z polskim prawem czy z jakimś zagranicznym kołchozem na podstawie ichniejszego prawa? I co masz w tej umowie? Że masz siedzieć w robocie w określonych godzinach ale płacą ci tylko za wykonywane zadania?
#jprdl Takie są właśnie te wszystkie korzyści z B2B tak bardzo zachwalane przez #juniordeveloper ow wanna be #programista25k ¯\_(ツ)_/¯

Tak w ogóle jeśli masz umowę podpisaną zgodnie z polskim
@artur-tyminski: niech mi ktoś jeszcze powie ze b2b to przyszłość. Też byłem na chwilę w takim gównie ze jak jest robota to robię a jak nie to nie i deklaracja że nie będę pracował dla innych. I tak po miesiącu #!$%@?łem się z tego interesu bo przez pierwszy tydzień czekałem na dostępy a w drugim wpadł jeden task. Teraz wole być na UOP i mieć wszystkie benefity wraz z prawem pracy
@artur-tyminski: jeśli stawka jest na tyle dobra, że nawet w sytuacji kiedy kilka dni nie będzie roboty a Ty dalej możesz wyjść na swoje to ok, ale jeśli nie zarabiasz ponad średniej rynkowej, a dorzucają Ci stres związany z tym czy danego dnia coś zarobisz, czy nie, to lipa
@artur-tyminski: Jeśli jesteś podwykonawcą i jesteś zatrudniony jako podwykonawcą to może być normalne. Ale w takim wypadku firma nie powinna Ci narzucać godzin i miejsca pracy a taki wyceniasz indywidualnie na fakturkę. Jako komponenty a nie na godziny. Np. Panie Areczku jest stronka do zrobienia. Ok, 5k się należy. Działasz jako wolny strzelec a firma nie może Ci zabronić brania zleceń od innych form. No i gówno ich obchodzą godziny pracy.
@artur-tyminski: stwórz sobie zadanie w jirze. coś w stylu maintenance, albo śledzenie kanału komunikacji i loguj w nie godziny. 10% z faktury dla mnie. możesz też np nie dopuszczać do sytuacji kiedy jira jest pusta