Wpis z mikrobloga

#ubuntu #linux #oracle

Coś zepsułem i w sumie nie wiem co. Mam serwer w ramach Oracle Free Tier, serwer stoi na Ubuntu. Bez problemu działał kilka ostatnich miesięcy. Dzisiaj potrzebowałem go zresetować (zresetowałem z poziomu panelu Oracle a nie z terminala Ubuntu) i zaczęły się dziać dziwne rzeczy. Wygląda to w taki sposób jakby Ubuntu zostało zablokowane na wysyłanie jakichkolwiek informacji na zewnątrz poza SSH. Internet na maszynie działa (sprawdzałem za pomocą pingu) ale poza SSH nie ma możliwości dostępu do maszyny. Nie działa apache2, FTP czy zdalny dostęp do bazy. Przypuszczam, że może być to coś związane z firewallem ale nawet chwilowe wyłączenie UFW nic nie dało. Jestem amatorem i nie mam już kompletnie pomysłu co mogę spróbować zrobić. Wiem tyle, że wszystkie usługi działają na serwerze bo z poziomu SSH sprawdzałem uruchomione usługi i wszystko się zgadza.
  • 13
  • Odpowiedz
@mikra25: na przyszłość, Oracle Cloud daje możliwość podpięcia się do maszyny portem szeregowym ;) Jak już nic nie pomaga to można się zalogować lokalnie na roota i zobaczyć o co chodzi
  • Odpowiedz
@77adam: Podkreślam, że odpowiadam jako laik i niekoniecznie musi być tak jak piszę. Z tego co ja rozumiem, podczas resetu maszyny z poziomu Oracle Cloud w moim Ubuntu zresetetowały się wpisy w iptables. Wnioskuję tak dlatego, że w momencie kiedy zmodyfikowałem iptables i dałem reguły wychodzące dla www to serwer cudownie ożył (tzn żył wcześniej bo apache2 był włączony ale nie było do niego dostępu z sieci)
  • Odpowiedz