Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 106
@KakaowyTaboret:

To może od razu zróbmy stópki +1% do inflacji i wszystko będzie ok?


Przecież stopki +1% do inflacji powinny być cały czas. Ale wtedy nie było by balu na na nieruchach. No i nie byłoby +17%. Teraz mleko się rozlalo i będzie bolało nieważne co sobie tak uważacie, żeby chronić wasze zakredytowane dupska.

i nie wpłynęłoby to negatywnie na przemysł?


A od kiedy tak dbacie o gospodarkę. RPP jest od
@blackghost: pff jak mieliście wszystko na zielono na giełdzie to #!$%@? nikt z was nie narzekał ze rząd pompuje pusty hajs w rynek. Teraz kiedy trzeba te drobniaki schować bo inflację #!$%@?ło to nagle was boli wibor ponizej inflacji. Dla 200 zł z lokaty pozbyliby się kilku mln osób z kraju. To że nie umiecie inwestować to juz Wasza wina. Mam nadzieje ze was obiorą jak pomarańcze przy wariancie cypryjskim. Belka
A od kiedy tak dbacie o gospodarkę. RPP jest od tego aby dbać o wartość pieniądza i stabilność cen a nie o wzrost gospodarczy.


@pastibox:

czyli jeśli RPP zarżnie gospodarkę to wartość pieniądza i stabilność cen się utrzyma?

A od kiedy dbamy o gospodarkę? No skoro odpowiedzialnosc zbiorowa to inni pewnie tak samo. No ja np. kiedy zrobiłem sobię miesiąc z hakiem wolnego przy zmianie roboty nie brałem zasiłku bo doszedłem
@maminternetnapegasusie: ja usunąłem bo mi się nie chciało, ale Pasti zdążył odpisać. Doszedłem do wniosku ze lepiej pojsc na WC i będzie to czynnosc wielokrotnie bardziej płodna niż siedzenie na wykopie gdzie kredyciarze są wszystkiemu winni chociaz kredyty w PL są chyba najdrozsze w UE ( ͡° ʖ̯ ͡°)

no i potem pomyslalem ze zaraz pojawi się Pasti i zacznie mi mówić, że się posram lub coś
@blackghost: ciekawe kiedy wykopki od twierdzenia że stopy nie są podnoszone przez kredyty hipoteczne zorientują się jak bardzo globalna gospodarka od kilku lat polegała na niskich stopach i jak bardzo się skurczy gdy wyjebią w górę xD oczywiście wykopek będzie sobie racjonalizował że to dobrze, ale nagle się okaże że zapotrzebowanie na informatyków 25k troszkę zmaleje, nagle pierdyliard startupów działajacych tylko dzięki niskooprocentowanym pożyczkom #!$%@?, zmniejszy się zapotrzebowanie na saasy no
i jak bardzo się skurczy gdy wyjebią w górę xD


@CamusVevo: ale dokładnie tak powinno się stać. Jeżeli ktos wziął kredyt na 1% by zainwestować w coś co przyniesie mu 3% to znaczy, że zainwestował w coś co miało sens tylko przy sztucznie niskiej cenie pieniądza. I niestety musi teraz zbankrutować. Na tym właśnie polega problem z sztucznie niskimi stopami procentowymi, że prowadzą do malinwestycji/błędnej alokacji zasobów.

I to by było
@blackghost: W sumie 'państwo opiekuńcze' w naszym przypadku to trochę jak patologiczna rodzina.
Ciekawe, czemu państwo nie alarmowało lata temu, że pieniądz nie będzie wiecznie tani i warto się zastanowić nad kredytami, jak również oszczędnościami hm hm..
@blackghost:
Może to być ogromne zaskoczenie dla ciebie, ale istnieją też inne rodzaje kredytów niż hipoteczne.

@pastibox:

A od kiedy tak dbacie o gospodarkę. RPP jest od tego aby dbać o wartość pieniądza i stabilność cen a nie o wzrost gospodarczy.

Wszyscy wiedzą, że RPP jest skorumpowana i współpracuje z władzą, więc nie #!$%@? nawet takich głupot.
6 pakietów pomocowych dla przedsiębiorców wcale się do tego nie przyczyniły ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@pwone: @blackghost: @pastibox: Warto wspomnieć że wtedy wykopki narzekały na niską tarczę dla przedsiębiorców i podawały Niemcy za przykład, które dawały dużo więcej.

Dziś, po dwóch latach od tamtych wydarzeń, wykopki wyciągają łapy po dotacje z UE. Życie idiotów kołem się toczy.