Wpis z mikrobloga

tldr: od którego dostawcy polecacie Internet?

Jedną z najbardziej #!$%@?ących informacji w tym roku było dla mnie przejęcie niezawodnego #upc przez ten #!$%@? #play. Wiedziałem że to się źle skończy i tak właśnie jest.
Właściwie codziennie mam przerwy w dostawie internetu, od kilkusekundowych do około minuty. Co przy normalnym użytkowaniu jest bardzo denerwujące, ale przy #gry totalnie nieakceptowalne.

Próbowałem się z tymi ch... amami kontaktować, na infolinii trzeba siedzieć chyba godzinę żeby się połączyć. Nawet próbowałem pojechać do salonu. To najpierw w jednym okienku człowiek z obsługi chciał ode mnie dowód, musiałem się cofnąć do auta po portfel, a kiedy wróciłem to już tego człowieka nie było tylko był drugi który mi powiedział że nic nie może i żebym dzwonił na infolinię... A i tak czytam że nie tylko ja mam ten problem, więc wątpię żeby to rozwiązali.

Ale mniejsza, UPC miało zajebistą obsługę - Play ma żałosną, nie ma tutaj zaskoczenia - nie o tym chciałem pisać.

Na szczęście mam umowę na czas nieokreślony i chcę uciekać od tego badziewia. Vectra wydaje mi się interesująca i stąd moje pytanie. Na jakim poziomie stoją ich usług? Nie obchodzą mnie parametry jak prędkość, cena, etc. Interesuje mnie to czego nie da się wyczytać z ich strony - awaryjność i obsługa.

#warszawa #internet #upc #vectra #play #pytanie #pytaniedoeksperta #swiatlowod #kiciochpyta
Mirkosoft - tldr: od którego dostawcy polecacie Internet?

Jedną z najbardziej #!$%...

źródło: comment_1666378099Gr0TIvQ8VqxHmslPbQ45kE.jpg

Pobierz

od którego dostawcy polecacie Internet stacjonarny?

  • UPC / Play 36.0% (41)
  • Orange 28.9% (33)
  • Vectra / MultiMedia 13.2% (15)
  • Netia / Polsat 14.0% (16)
  • T-Mobile 2.6% (3)
  • RFC 0.9% (1)
  • Inny (proszę napisz w komentarzu) 4.4% (5)

Oddanych głosów: 114

  • 21
Reszta to raczysko.


@zdrajczyciel: eh, tego się obawiałem :/
A ten Orange faktycznie jest zauważalnie lepszy, czy w sumie to samo ale trochę lepiej?
Bo to zawsze zawracanie dupy ze zmianą i jednak za podobne parametry mi wychodzi 1/3 drożej.
Jeden rabin powie tak, drugi nie. Ja właśnie olałem na razie zmianę, bo UPC jednak, mimo #!$%@?ów daje radę jakotako. Znajomi mają Orange i ciężko mi ocenić na ile fakapy są równie częste. Raczej są zadowoleni.
Opienie uśrednioną mam po rozmowie z kolegą, który stawiał cały tech w UPC, jakieś 14lat, więc biorę jego słowa i porównania jako fachowe.
@Mirkosoft: takie pytania maja jedną zasadniczą wadę, wszystko zależy od lokalizacji. U niektórych jedno śmiga zajebiście a w innej lokalizacji są problemy. Sam w domu mam z ~5lat z przerwą Orange i nie mam żadnych awarii czy problemów z działaniem. Jedynie był problem przez pierwsze 2-3 miesiące z fakturami, bo się walnęli przy promocjach i z punktu centrali był problem żeby to uznać, ale ziomek u którego to załatwiałem w salonie
@Vunshi: Dodałem tag #warszawa, mieszkam w dzielnicy bezpośrednio graniczącej z centrum. Wydaje mi się to o tyle fortunne, bo uprawniające do założenia, że w takiej lokalizacji wszyscy popularni oferenci będą mieli swoje usługi na najwyższym możliwym dla nich poziomie. Po prostu ze względu na gęstość zaludnienia.

Natomiast, w dużej mierze niezależna od lokalizacji jest jakość obsługi, także dzięki, że podzieliłeś się swoimi doświadczeniami.
@Mirkosoft: Ja mam z firmy Toya od lat i jest git - całkiem tanio, zero problemów (może raz na dwa lata coś się na chwilę zepsuje). Do tego co przedłużenie umowy w tej samej cenie praktycznie zawsze zwiększają prędkość - czasem nawet dwukrotnie. W tym roku dostałem jeszcze gratis zrobienie rozdzielnika z kabla i podpięcie jako anteny do TV i mam w drugim pokoju 30 kanałów podstawowych (a to akurat spoko,
@Mirkosoft: Orange obecnie wygrywa stabilnością. O ile są. UPC drugie miejsce mimo wszystko, problemy są ale nie wszędzie i nie u każdego, overall dają radę. Reszta to raczysko.


@zdrajczyciel: nope. Orange nie jest złe, szczególnie jako światłowód, ale ma jeden zasadniczy minus, którego od lat nie chcą rozwiazać. Słabe trasy pakietów i słaba wymiana ruchu z innymi operatorami. Często powoduje to, że ruch z / do Orange idzie sobie nie
@Mirkosoft Pytaj o takie rzeczy na fb osiedla a nie na #warszawa. "Dzielnica granicząca z centrum" nic nie mówi, w samym centrum są bloki hez światłowodów jeszcze, każdy dostawca ma mieszaną infrastrukturę budowaną w różnych okresach i próba przeniesienia cudzych doświadczeń z innego miejsca nie ma sensu.
@Mirkosoft: UPC syf straszny, jakość usługi bardzo niska. Przerzuciłem się na Orange (też dlatego że jest światłowód w bloku) i nie przerywa ani nie resetuje połączenia.

A i może istotne - lokalizacja to nowy blok na bliskiej Woli (Powązki). Ale w poprzednim mieszkaniu w centrum miałem UPC i tam też działało to daremnie.

Edit. Mam 300 mb/s pobierania w umowie i dokładnie tyle pokazuje w Speedtescie
Celinka95 - @Mirkosoft: UPC syf straszny, jakość usługi bardzo niska. Przerzuciłem si...

źródło: comment_16665516715ApKZyIOopFmXwi4v4lbn1.jpg

Pobierz