Wpis z mikrobloga

#wroclaw

Wypadek we Wrocławiu. Studentka na hulajnodze potrącona przez samochód

Dziewczyna wjechała z chodnika na pasy na hulajnodze z dużą prędkością, nie zatrzymując się ani nie spoglądając, czy nie nadjeżdża żaden samochód. Zauważyłem ją w ostatniej chwili - mówi dziennikarzowi portalu gazetawroclawska.pl młody mężczyzna kierujący suzuki.


Mam wrazenie, ze zmiana przepisow o pierwszenstwie pieszych, oraz namnozenie sie hulajnog w miescie, bedzie sie przekladac na wzrost ilosci tego typu wypadkow.
Jezdze srednio, czasem za szybko, czasem za wolno, przed przejsciami oczy dookola glowy. Ale juz 2 razy ktos mi tak na pewniaka wyskoczyl, bez zadnej refleksji, ze gruz nie da rady na 5m stanac.

Do tego dochodzi niefrasobliwosc studentow, czesto z mniejszych miejscowosci, gdzie natezenie ruchu jest kompletnie inne. A potem dramat dla obu stron.

https://gazetawroclawska.pl/wypadek-we-wroclawiu-studentka-na-hulajnodze-potracona-przez-samochod-spieszyla-sie-na-zajecia/ar/c16-16980927
PurpleHaze - #wroclaw

Wypadek we Wrocławiu. Studentka na hulajnodze potrącona prze...

źródło: comment_1666359034rUGswPsfq6v0h2vL6dOQ7l.jpg

Pobierz
  • 66
@PurpleHaze: tych na hulajkach to bym sam przejechał, ale ogólnie to kierowcy słabo ogarniają jak obok nich znajdzie się coś na dwóch kołach. Gdybym nie hamował na rowerze to już kilka razy by we mnie wjechało auto, gdzie jak byk jest pierwszeństwo. Na boki przy przecinaniu ścieżki mało kto patrzy.

Baby za kierownicą to już podwójne zagrożenie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@ItsyBitsyPajonk: nie wiem nie oceniam, mamy tylko slowa uczestnika zdarzenia, ktory nieswiadomie bedzie mowil tak, zeby przedstawic siebie w jak najlepszym swietle.

Ja natomiast pisalem ogolnie, rowniez o kierowcach. Przeciez nawet przy okazji ostatniego dzwonu z pojazdem mpk, byla mowa ze zmotoryzowani studenci, nie jezdzacy wczesiej w gaszczu mpk, #!$%@? czesto straszny szajs.
Jak ktos zdawal na prawko w #!$%@? dolnym, z jednym rondem i 3 skrzyzowaniami z sygnalizacja. To po
via Wykop Mobilny (Android)
  • 31
@Murasame: weź przestań. Nie trzeba #!$%@?ć samochodem żeby potrącić pieszego, rowerzystę czy na hulajce. Nie chcę mi się zgrywać filmów z kamery. Wiele razy jadąc powoli zdarzyła mi się sytuacja gdzie rowerzysta na pełnej #!$%@? wjeżdża na przejście. Albo na hukajce nawet nie patrząc. Moje auto wazy 1,5 tony to nie zatrsyna się na odcinku 1m. Zjeżdżając z ronda ile można jechać? 5-15 km/h więc to nie jest #!$%@?.
@kupczyk: I nie trzeba też tak samo szybko jechać rowerem/hulajnogą, żeby wpaść pod auto. Pomimo, że nie jeżdzę dużo na rowerze to i tak przez jedne lato miałem kilka sytuacji, gdzie gdybym nie zatrzymał się przed rondem na drodze rowerowej, to kierowca by po prostu we mnie wjechał.

Dlatego mój komentarz ma na celu zwrócenie uwagi na to, że w takich dużych miastach dużo osób jeździ jak wariaci, niezaleznie od tego
@PurpleHaze: do jazdy pojazdami elektrycznymi powinno być wymagane prawo jazdy. Na ścieżkach rowerowych jest mnóstwo dzbanów, ale to, co robią ludzie na hulajnogach to jest przegięcie pały.

Zawsze się #!$%@?ą na przejściach przed ciebie. Potem musisz to znowu wyprzedzić i nie daj boże staniesz znowu na światłach to znowu to samo. Nie sygnalizują w ogóle zamiaru skrętu. Nie zwalniają przy przejściach. Jeżdżą od lewej do prawej. No jest tego znacznie mniej,
@PurpleHaze: https://youtu.be/AU4dEQiE1QI
Polecam ten materiał, ogólnie porównując dane 01-08.2021, a 01-08.2022 to liczby pokazująca wzrost o ok. 30% liczbę wypadków, zabitych i rannych NA PRZEJŚCIACH DLA PIESZYCH.
Gościu mówi w tym filmiku dodatkowo np. jak policjanci kwalifikują sprawy, orzekają o winie, to w całym 2020 kiedy jeszcze nie było pierwszeństwa bezwzględnego dla pieszych to w wyniku BEZPOŚREDNIEGO WTARGNIĘCIA PIESZEGO WPROST POD NADJEŻDŻAJĄCY POJAZD zginęło 8 osób, w okresie 01-05.2021, wtedy tez
@PurpleHaze: Ja najbardziej lubie tych co sobie na czillu jadą drogą z 3 pasami i 70-tką, krótki rękaw, bez kasku - najczęściej w dwie osoby i słuchawkach xD
Z jednej strony fajnie bo takie debile same się usuwają ze społeczeństwa i też się już nie rozmnożą, a z drugiej szkoda zwykle postronnych osób jak kierowca co musi jeszcze potem udowadniać bo nie widziałeś typa co wyjechał Ci przed maskę zza winkla.