Wpis z mikrobloga

#wroclaw

Wypadek we Wrocławiu. Studentka na hulajnodze potrącona przez samochód

Dziewczyna wjechała z chodnika na pasy na hulajnodze z dużą prędkością, nie zatrzymując się ani nie spoglądając, czy nie nadjeżdża żaden samochód. Zauważyłem ją w ostatniej chwili - mówi dziennikarzowi portalu gazetawroclawska.pl młody mężczyzna kierujący suzuki.


Mam wrazenie, ze zmiana przepisow o pierwszenstwie pieszych, oraz namnozenie sie hulajnog w miescie, bedzie sie przekladac na wzrost ilosci tego typu wypadkow.
Jezdze srednio, czasem za szybko, czasem za wolno, przed przejsciami oczy dookola glowy. Ale juz 2 razy ktos mi tak na pewniaka wyskoczyl, bez zadnej refleksji, ze gruz nie da rady na 5m stanac.

Do tego dochodzi niefrasobliwosc studentow, czesto z mniejszych miejscowosci, gdzie natezenie ruchu jest kompletnie inne. A potem dramat dla obu stron.

https://gazetawroclawska.pl/wypadek-we-wroclawiu-studentka-na-hulajnodze-potracona-przez-samochod-spieszyla-sie-na-zajecia/ar/c16-16980927
PurpleHaze - #wroclaw

Wypadek we Wrocławiu. Studentka na hulajnodze potrącona prze...

źródło: comment_1666359034rUGswPsfq6v0h2vL6dOQ7l.jpg

Pobierz
  • 66
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jos: nie ma czegos takiego jak bezwzgledne pierwszenstwo rowerzysty przed przejazdem. Po prostu nie ma. Rowerzysta ma pierwszenstwo na przejezdzie a nie przed nim tak jak pieszy ma pierwszenstwo na przejsciu a nie stojac na chodniku. Nie powielaj bzdur bo ktos to przeczyta i przez ciebie zginie.
  • Odpowiedz
@Sam_w_domu jasne, że rowerzysta ma bezwzględne pierwszeństwo w wielu sytuacjach i nie chodzi tu bynajmniej o sam przejazd rowerowy,. Wiec sam nie powielaj bzdur bo aktualnie kierowcy nawet wyjeżdżając z dróg wewnętrznych usłyszeli coś w radio i myślą, że mają pierwszeństwo i nawet nie zwolnią przecinając ddr.
  • Odpowiedz
jasne, że rowerzysta ma bezwzględne pierwszeństwo w wielu sytuacjach i nie chodzi tu bynajmniej o sam przejazd rowerowy,.


@Misiopysioo: rozmowa dotyczy "bezwzglednego pierwszenstwa przed przejazdem" wiec albo napisz cos w temacie albo nie zabieraj glosu ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Sam_w_domu ale jakie bzdury on pieprzy? Poza formalnie błędnym sformułowaniem o bezwzględnym pierwszeństwie przed przejazdem, które nic nie zmienia w kontekście pierwszeństwa w sytuacji do której sie odnosił.
  • Odpowiedz
nie ma czegos takiego jak bezwzgledne pierwszenstwo rowerzysty przed przejazdem.


@Sam_w_domu:

Kierujący pojazdem, który skręca w drogę poprzeczną, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa kierującemu rowerem, hulajnogą elektryczną lub urządzeniem transportu osobistego oraz osobie poruszającej się przy użyciu urządzenia wspomagającego ruch, jadącym na wprost po jezdni, pasie ruchu dla rowerów, drodze dla pieszych i rowerów, drodze dla rowerów lub innej części drogi, którą zamierza opuścić.


Czyli jak jadę
  • Odpowiedz
@jos: czyli nawet jak samochod skreca i powinien ci ustapic pierwszenstwa to nie znaczy ze kierowca cie widzi a jak w niego wjedziesz "bo masz pierwszenstwo" bedziesz winnym kolizji.

Jak wejdziesz komus pod maske "bo mam pierwszenstwo" tez bedziesz winnym wtargniecia.

Tak samo jak zamiast hamowac zaczniesz trabic bez hamowania majac pierwszenstwo. Rowniez zostaniesz uznany winnym kolizji.

W kodeksie drogowym obowiazuje takie cos jak zachowanie szczegolnej ostroznosci a to powoduje
  • Odpowiedz
@Sam_w_domu rowerzysta nie powinien przejeżdżać np. przez przejścia dla pieszych, jest to karane mandatami, a mimo wszystko niedawno niedaleko mnie został jeden w takim miejscu śmiertelnie potrącony przez kierowcę i wiesz jak zadziałało "zachowanie szczególnej ostrożności"? Kierowcy samochodu zarzucili właśnie jego brak w obrębie przejścia, od razu zabrali prawko i miał na garbie prokuratora, a logicznym byłoby obwiniać rowerzystę, bo nie mial prawa tam się znaleźć. Paradoks, ale tak to niestety
  • Odpowiedz
rozglądajcie się głąby to wam nic nie wskoczy nagle.


@WyjmijKija: jak powiedzieć, że nie masz prawa jazdy, nie mówiąc, że nie masz prawa jazdy xD

  • Odpowiedz
@PurpleHaze: Jak mnie w-----a to szufladkowanie, ciekawe czy jak by dziewczyna pracowała na kasie w żabce to by napisali „kasjerka żabki jechała na hulajnodze” to ze ktoś jest studentem znaczy że tylko nim jest? Jaki ma sens pisanie „studentka”?
  • Odpowiedz
@PurpleHaze: Miałem 2 dni temu sytuacje , gdzie wjeżdżałem na pasy i mnie prawie przejechał dziadek swoim bmw . TYM BARDZIEJ, że miałem kierunkowskaz włączony. az musiałem debilowi podnieść hulajnoge i pokazać k---a kierunkowskaz. Kierowca jest zobowiązany nie tylko patrzeć na pasy ale czy ktoś nie ma zamiaru wejść na ten pas.
  • Odpowiedz
@PurpleHaze mówienie, że zmiana przepisów o pierwszeństwie pieszych obniża ich bezpieczeństwo jest taka sama bzdurą jak mówienie, że trzeba znieść pensje minimalną to wtedy pracownicy będą więcej zarabiać xd

Pieszy wchodząc na przejście raczej nie myśli o tym czy dostanie mandat bo bardziej się przejmuje utrata zdrowia. A kierowca w takiej sytuacji nawet w czasie wypadku jest w 99% sytuacjach bezpieczny.

Wiem, że to jest link do artykułu o wypadku z
  • Odpowiedz