Wpis z mikrobloga

20 lat programowania na karku. C, C++, Java

Nowy projekt i zmusili rozszerzenia jednego komponentu napisanego w Pythonie, a jako perfekcjonista najpierw przerobiłem tutoriale i wziąłem się do roboty.

Ooo #!$%@?... Jaki ten Python jest upośledzony... Jedyne co ma więcej ponad inne języki to chyba dodatkowy chromosom.

Ktokolwiek w tym cokolwiek dużego jest w stanie napisać?
No może napisać tak, ale do refactoringu bez pokrycia testami 200% to nawet nie ma się co zabierać bo oczywiście typy nigdzie się nie będą zgadzać i albo ma się dobre testy albo na produkcji wyjdzie, że nie ma akurat tego jednego testu i leci #!$%@? TypeError...

Ostatnio słuchałem HejtParku i prof. Dragan mówił, że fizyki uczy się ludzi w taki sposób, że opowiada się bajki (fizyka relatywistyczna), a potem kolejno odkłamuje (fizyka kwantowa).

Chyba tak samo jest z Pythonem - na początku 'elo fajny to język', ale... no jakie to jest gówno.

PS
Osoby znające tylko Pythona uprzejmie proszę o niezabieranie głosu w dyskusji xD

#programowanie #programista15k #python
  • 163
@uzytkownik_wykop_pl: tak, tak działa większość ludzi. Kod ma być logiczny i intuicyjny, jak wszyscy mówią, że dany mechanizm nie ma sensu to tak jest. Jakby programiści C++ ogarniali dokładnie jak działa przeładowanie funkcji to nikt by w tym języku nie programował, bo to 20 stron super gęstego tekstu w standardzie
@kobrys13: omamo, ile #!$%@? w komentarzach dostałeś... Wykop pelen #porgramista15k a chyba nikt w pythonie nie pisał naprawdę.

Python to nie jest tylko jak tu niektórzy sugerują język do pisania skryptów, "taki bash tylko inny". Nadaje się do tego i sporo osób go tak używa, ale robi się też w nim wielkie projekty, chociażby związane z ML/data science.

Natomiast nikt normalny kto robi cokolwiek większego nie odwala wolnej amerykanki z typami
@kobrys13: Napisales parawde a w komentarzach ludzie sa na poziomie ze ktos im powiedzial, ze paradygmat ma znaczenie podczas pisania dobrej jakosci kodu xD.
Programowanie poszlo w taki mainstream ze teraz biora do roboty kazdego kto sie niezabije o klawiature i pozniej pisza w pythonie bo najlatwiesze (zeby #!$%@?).
@Saly: To nie ma żadnego znaczenia, tak ten język widocznie działa.

a potem na jobboardach JS i Python + 20-40% bo trzeba naprawde łebskich ludzi i dobrze im zapłacić żeby sie nie > wyłozyli na pułapkach w JSie czy Pythonie


Czyli wychodzi że podany przykład to nie żadna pułapka pythona, tylko podstawowe pytanie "Jak działa python?". ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@caius_cosades: Guido van Rosum stworzył Pythona jako następcę ABC i Basic-a. Sam powiedział: [...] Zdecydowałem się napisać interpreter dla nowego języka skryptowego [...] ". W założeniach miał być to:
- łatwy i intuicyjny język;
- zrozumiały kod w języku angielskim;
- przydatność do rozmaitych codziennych celów, owocująca krótkim czasem programowania.
Dopiero na fali jego popularności i bogactwa bibliotek zaczęły powstawać "wielkie projekty"