Wpis z mikrobloga

20 lat programowania na karku. C, C++, Java

Nowy projekt i zmusili rozszerzenia jednego komponentu napisanego w Pythonie, a jako perfekcjonista najpierw przerobiłem tutoriale i wziąłem się do roboty.

Ooo #!$%@?... Jaki ten Python jest upośledzony... Jedyne co ma więcej ponad inne języki to chyba dodatkowy chromosom.

Ktokolwiek w tym cokolwiek dużego jest w stanie napisać?
No może napisać tak, ale do refactoringu bez pokrycia testami 200% to nawet nie ma się co zabierać bo oczywiście typy nigdzie się nie będą zgadzać i albo ma się dobre testy albo na produkcji wyjdzie, że nie ma akurat tego jednego testu i leci #!$%@? TypeError...

Ostatnio słuchałem HejtParku i prof. Dragan mówił, że fizyki uczy się ludzi w taki sposób, że opowiada się bajki (fizyka relatywistyczna), a potem kolejno odkłamuje (fizyka kwantowa).

Chyba tak samo jest z Pythonem - na początku 'elo fajny to język', ale... no jakie to jest gówno.

PS
Osoby znające tylko Pythona uprzejmie proszę o niezabieranie głosu w dyskusji xD

#programowanie #programista15k #python
  • 163
@kobrys13 już widziałem ludzi, którzy robili w C, a potem pisali nawet proste rzeczy w pythonie. Niby ogarnięci w #!$%@?, ale bardziej gównianego kodu nigdy nie widziałem.
A wracając do twojego narzekania, po prostu naucz się używać języków, które nie mają typowania. Nie traktuj pythona jak Javy/C++ czy innych. Kredkami inaczej się maluje jak akwarelami, co nie czyni z jednych z nich upośledzonego narzędzia.
20 lat programowania na karku. C, C++, Java


@kobrys13: Z tego wszystkiego pewnie głównie Java
Z programistów wszystkich języków jakich miałem przyjemnoś poznać w swojej karierze zawodowej to właśnie javovcy są najbardziej zamknięci na wszystko co jest spoza ich świata
I najczęściej nie rozumiejąc i nie potrafiąc używać rozwiązań z innymi założeniami niż ich wyuczone abstract factory design patterny narzekali jakie to wszystko inne jest złe - bo jest inne niż
@Movet: Dokładnie, narzedzie nie sa upoślodzone, ale dlaczego tyle firm jest upośledzona i zaczyna stosowac te narzędzia w miejscach w których sie słabo sprawdzają? Firma sobie myśli, zróbmy JS na backendzie to bedzie single stack i każdy programista bedzie mogl wykonać każde zadanie a potem na jobboardach JS i Python + 20-40% bo trzeba naprawde łebskich ludzi i dobrze im zapłacić żeby sie nie wyłozyli na pułapkach w JSie czy Pythonie
Nie wierzę, że parser wyłapie wszystkie błędy. Pewne błędy w zachowaniu mogą być niedeterministyczne i wychodzić po czasie w innych obszarach aplikacji


@Mazowia: programowanie to nie kwestia wiary tylko umiejętności i doświadczenia ( ͡° ͜ʖ ͡°) poczytaj, poprobuj, a potem się wypowiadaj - mówię to jako programista Java

4GB RAM na kazdy mikroserwis


@zibizz1: czy my mamy 2002 rok że to w ogóle jakiś problem? (
@kobrys13:
Ooo #!$%@?... Jaka tak Java jest upośledzona... Jedyne co ma więcej ponad inne języki to chyba dodatkowy chromosom.

Ktokolwiek w tym cokolwiek jest w stanie napisać szybko?
No może napisać tak, ale bez całego zespołu javovców to nawet nie ma się co zabierać bo oczywiście przy każdej małej zmianie trzeba kompilować i albo ma się zespół javovców, albo na na produkcje nawet nie wyjdzie, bo nikt mi nie powiedział, że