Wpis z mikrobloga

Obejrzałem Wielka Woda na #netflix na raz i nawet spoko serial do kotleta. Ale uderzyła mnie na końcu jedna rzecz. Po polskiej stronie zginęło 56 osób i pamiętam to raczej średnio bo miałem wtedy 10 lat, ale była to tragedia o której mówiło się lata z wielkim żalem i smutkiem. Tymczasem na Covid w Polsce zmarło prawie 120 tysięcy ludzi i niektórzy to nazywają niegroźnym przeziębieniem. W wakacje ten temat praktycznie nie istnieje. Kwestia #!$%@? czasów? Jesteśmy już tak przyzwyczajeni do śmierci czy o co tu chodzi

#covid
  • 63
@yhbgrobdoivbvwamsv: No ale przeciez same szury piszą ze hehe co za choroba jak śmiertelność 0,7% hehe.
No i w krajach w których rządzący mówili ze „żadnych restrykcji nie będzie” jak na złość również pojawiły się dziesiątki tysięcy nadmiarowych zgonów.
A przypominam, ze na poczatku chodziło tylko o noszenie maseczki w miejscach publicznych i mycie rak, ale szury się burzyły ze to ogranicza ich wolność xD
Bo nawet to niezaszczepienie rozumiem, ale
@Kiedys_Mialem_Fejm: nie mogę z rozwielitek umysłowych w tych komentarzach XD myślicie, że jakby wszystko było otwarte jak normalnie, to ludzie którzy umarli na raka nagle lepiej by sobie radzili, bo jednak wizyta w prawdziwym życiu zamiast teleporady, ale złapią na niej covida w stanie ogromnego osłabienia organizmu? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Albo, że lekarze mieliby możliwosc sie wami zajmowac gdyby osob chorych na covid bylo 2x? Przeciez
@Kiedys_Mialem_Fejm: te 56 osób mogło nie umrzeć gdyby nie durnota polityków, brandzlowanie sie regatami, chłopskorozumizm "jakos to bedzie"

A choroba - tu za bardzo nie ma kogo obwinić ot tak. Niby można lekarzy, ale jeśli z dwóch chorych osób na te sama chorobe jedna zdrowieje, druga umiera, to troche sie widzi że los zakpił, że co by sie nie zrobiło, i tak by zmarła.
Nie na covid ale z covidem, i nie z powodu covida bezpośrednio tylko debilnego zamknięcia służby zdrowia


225 plusów xD

Wykop to jednak wykop. Zdolności analityczne na poziomie LUDZIE GINOM BO SZPITALE ZAMKNIĘTE CZEGO NIE ROZUMIESZ.

Młodzi ludzie, ze starych bab od pisu się śmieją i głupiej propagandy tvp, ale zaraz na wykop się wchodzi i 1000IQ się odpala.
@Kiedys_Mialem_Fejm: W 2021 roku zmarło 519 517 osób – wzrost liczby zgonów w stosunku do 2020 r. wyniósł ponad 42 tys.

Patrząc rok roku mamy 42 000 więcej zgonów. Moim zdaniem kluczowe pytania:

1) Ile z tej liczby nadmiarowych zgonów wynika ze starzejącego się społeczeństwa? Czy był COVID, czy go nie było z roku na rok mieliśmy przecież więcej zgonów wynikających po prostu z demografii.

2) Ile z tej liczby wynika,
Po polskiej stronie zginęło 56 osób i pamiętam to raczej średnio bo miałem wtedy 10 lat, ale była to tragedia o której mówiło się lata z wielkim żalem i smutkiem. Tymczasem na Covid w Polsce zmarło prawie 120 tysięcy ludzi i niektórzy to nazywają niegroźnym przeziębieniem. W wakacje ten temat praktycznie nie istnieje. Kwestia #!$%@? czasów? Jesteśmy już tak przyzwyczajeni do śmierci czy o co tu chodzi


@Kiedys_Mialem_Fejm: szury z internetu,
Napisałem wpis o tym jak przez lata zmienia się nasze postrzeganie śmierci i liczyłem na dyskusje. Przyszły szury i zaczęły drzeć morde "Ale jaki covid"

No ja #!$%@? tak właśnie wygląda dyskusja w internecie. Przyjdą przedstawiciele skrajności i Cię zakrzyczą xd