Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 789
Ale mnie #!$%@? ten jutub, nic się nie da obejrzeć.
Albo w kółko te same propozycje, albo jakieś gówno z powykrzywianymi mordami i strzałkami.
Straszne gówno się z tego zrobiło, nie wspominając o płaceniu za brak reklam i możliwość odtwarzania w tle.
A do tego, usuwanie ze strony głównej filmów, które im się nie podobają. A obejrzysz nawet jednej jakiś gówniany przez przypadek to nonstop później to gówno będzie wyskakiwać
#!$%@?ć YT
  • 103
@igrek97:
Odnoszę wrażenie, że ostatnio nie powstają żadne nowe i dobre kanały tematyczne (popularnonaukowe, techniczne, historyczne) a poziom części istniejących od lat spada. Wszyscy twórcy cisną w sprowadzanie YT do poziomu tiktoka. Z drugiej strony pięknie obrazuje to poziom większości widzów - gdyby to się nie opłacało to i robienie z siebie durnia nie byłoby takie popularne.

Idiokracja już 16 lat temu pięknie przewidziała jak będzie wyglądać konsumpcja mediów, tylko przyszło
Pobierz
źródło: comment_1665546888ks7bIeicu3URooObVSyXtQ.jpg
@igrek97 no 100% prawda, te same odczucia. Raz w czas wpadnie coś typu scifun, mario budowlaniec itp to obejrzę i potem znowu #!$%@? przez tydzień.

Ze swojej strony zapytam też o jakieś perełki techniczne/naukowe - może warto się podzielić?

Ja niedawno odkryłem dwa kanały: Smartgasm (Ukrainiec tematy fizyka, itp.), Ruch Oporu (absurdy angielskiej elektryki ogółem)
@smk666:
Planeta Abstrakcja - kultura i podroze PL
Kings and Generals - historia i wojskowosc ENG
Real Life Lore - geografia, ekonomia, polityka ENG
Real Engineering - fizyka, inzynieria ENG
Veritasium - nauka, fizyka, ciekawostki naukowe ENG
Kurzgesagt - ciekawostki z roznych dziedzin ENG
Vsauce - psychologia, ciekawostki ENG
Wendover Productions - Geografia, logistyka, ekonomia ENG
The B1M - architektura i planowanie miast ENG
jestem w stanie podać wiele jakościowych kanałów na YouTube w języku polskim, natomiast po angielsku znajdziesz jakościowy kanał na dosłownie każdy temat.


@czajnikowy-jezdziec:
Polskiego youtuba nie jestem w stanie oglądać wcale - w części zbyt odstaje poziomem od tego, czego oczekuję a te kanały, które mają naprawdę fajne treści oglądam tylko czasami jak mam wolną chwilę dla siebie wieczorem. Jednak większość czasu YT gra u mnie na boku w czasie pracy
lista

@shmoofy_foofer:
Z angielskich wszystko w subach. Zwróć tylko uwagę, że np taki Vsauce od lat praktycznie nie tworzy już treści poza miernej jakości shortsami. Mimo wszystko gdy coś leci przez 8+ godzin dziennie to w końcu skończy się archiwum i trzeba polegać tylko na nowych wypustach a tych nie ma zbyt wiele.
@igrek97: na dodatek ich wyszukiwarka działa jak gówno jesteś w stanie normalnie wpisać pełen tytuł filmu wszystkie literki zgodnie z tytułem i YouTube nie wyszuka ci tego filmu. Mam wrażenie że YouTube chce pokazywać filmy tylko z oficjalnych kanałów jak ktoś ma konto i wstawi jakiś pojedynczy film to ten film nigdy nikomu się nie pokaże nawet jeśli ktoś wyszuka go po tytule
Ja mam wrazenie ze dobre kanaly historyczne rosna jak grzyby po deszczu tylko czasu brak by to wszystko ogladac. Ale kazdy zyje w swojej bance.

@wioslarz-umyslow:
Czasem po prostu mimo tego, że temat jest ciekawy to forma "nie siada" - wystarczy, że prowadzący jest nieciekawy albo chociażby ma irytujący głos czy manierę mówienia i po prostu nie chce się tego oglądać. Treści jest sporo ale treści, które się podobają a jednocześnie
@igrek97: Taaa, algorytm youtuba stał się nie zwykle upierdliwy, zwłaszcza pozornie ciekawa funkcja polecania mniej popularnych kanałów ( które w większości są gówniane i nietrafione). Jest o tym trochę materiału, omen nomen na youtubie, o tym jak algorytm stał się biczem na twórców i wymusza na nich pewne rzeczy, chociażby krzykliwe miniaturki.
A co do tiktoka to owszem, youtube ciśnie bardzo mocno w stronę shortów, ale na szczęście ma te dwie
oczywiście, że powstają ciekawe, rzetelne kanały. Problem w tym, że YT czegoś takiego nie promuje i

@missioncritical:
No i o tym właśnie mówię - co z tego, że treści są, jak nie są one sugerowane czy wręcz aktywnie szukając nie da się ich znaleźć. To nie jest tak, że siadam do roboty z myślą "oooo, dzisiaj poszukamy, żeby na boku leciała inżynieria budowy mostów" tylko wchodzę na główną i klikam filmik
@igrek97:

Mireczki powyżej mają dużo racji, ale jest jeszcze jeden aspekt - YT promuje kanały, które publikują regularnie. Tak optymalnie - dwa razy w tygodniu. A kanały szeroko pojęte jako edukacyjne, jeśli nie są redagowane i montowane przez cały zespół, tylko np. przez jedną osobę, jeszcze na dodatek robiącą to po godzinach - nie są w stanie wytrzymać takiego tempa.

Więc pozostają tylko dwie opcje: zjechać z jakości, zwiększająć częstotliwość, albo