Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 789
Ale mnie #!$%@? ten jutub, nic się nie da obejrzeć.
Albo w kółko te same propozycje, albo jakieś gówno z powykrzywianymi mordami i strzałkami.
Straszne gówno się z tego zrobiło, nie wspominając o płaceniu za brak reklam i możliwość odtwarzania w tle.
A do tego, usuwanie ze strony głównej filmów, które im się nie podobają. A obejrzysz nawet jednej jakiś gówniany przez przypadek to nonstop później to gówno będzie wyskakiwać
#!$%@?ć YT
  • 103
  • Odpowiedz
@igrek97:
Odnoszę wrażenie, że ostatnio nie powstają żadne nowe i dobre kanały tematyczne (popularnonaukowe, techniczne, historyczne) a poziom części istniejących od lat spada. Wszyscy twórcy cisną w sprowadzanie YT do poziomu tiktoka. Z drugiej strony pięknie obrazuje to poziom większości widzów - gdyby to się nie opłacało to i robienie z siebie durnia nie byłoby takie popularne.

Idiokracja już 16 lat temu pięknie przewidziała jak będzie wyglądać konsumpcja mediów, tylko przyszło
smk666 - @igrek97: 
Odnoszę wrażenie, że ostatnio nie powstają żadne nowe i dobre ka...

źródło: comment_1665546888ks7bIeicu3URooObVSyXtQ.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@igrek97: mnie wkurzają te mixy. Akurat mi algorytm podsuwa muzyczkę, jaką lubię, ale wciąż proponuje playlisty zamiast pojedyńczych utworów i nie wiem jak to wyłączyć
  • Odpowiedz
@igrek97: ja jestem ciekaw dlaczego wyszukiwarka YouTube pomija niektóre wyniki. Na przykład wpisuje Testoviron i nie mogę znaleźć ani jednego filmu, podczas gdy wpisując tę frazę w Google znajduje mi filmy z linkiem do youtube bez problemu.
  • Odpowiedz
@igrek97 no 100% prawda, te same odczucia. Raz w czas wpadnie coś typu scifun, mario budowlaniec itp to obejrzę i potem znowu #!$%@? przez tydzień.

Ze swojej strony zapytam też o jakieś perełki techniczne/naukowe - może warto się podzielić?

Ja niedawno odkryłem dwa kanały: Smartgasm (Ukrainiec tematy fizyka, itp.), Ruch Oporu (absurdy angielskiej elektryki ogółem)
  • Odpowiedz
@smk666: nie umiesz szukać i tyle. jestem w stanie podać wiele jakościowych kanałów na YouTube w języku polskim, natomiast po angielsku znajdziesz jakościowy kanał na dosłownie każdy temat. nigdy dostęp do informacji nie był taki prosty jak dziś.
  • Odpowiedz
@smk666:
Planeta Abstrakcja - kultura i podroze PL
Kings and Generals - historia i wojskowosc ENG
Real Life Lore - geografia, ekonomia, polityka ENG
Real Engineering - fizyka, inzynieria ENG
Veritasium - nauka, fizyka, ciekawostki naukowe ENG
Kurzgesagt - ciekawostki z roznych dziedzin ENG
Vsauce - psychologia, ciekawostki ENG
Wendover Productions - Geografia, logistyka, ekonomia ENG
The B1M - architektura i planowanie miast ENG
  • Odpowiedz
jestem w stanie podać wiele jakościowych kanałów na YouTube w języku polskim, natomiast po angielsku znajdziesz jakościowy kanał na dosłownie każdy temat.


@czajnikowy-jezdziec:
Polskiego youtuba nie jestem w stanie oglądać wcale - w części zbyt odstaje poziomem od tego, czego oczekuję a te kanały, które mają naprawdę fajne treści oglądam tylko czasami jak mam wolną chwilę dla siebie wieczorem. Jednak większość czasu YT gra u mnie na boku w czasie pracy
  • Odpowiedz
@igrek97: @smk666: nie powstają nowe kanały ponieważ wszystko już powstało wiec ci wy #!$%@? xD wpisz dowolna frazę w wyszukiwarkę YouTube i będziesz mieć sto kanałów i setki filmów. To ze wproponowanych nien pokazuje wam się to co byscie chcieli to co innego
  • Odpowiedz
lista

@shmoofy_foofer:
Z angielskich wszystko w subach. Zwróć tylko uwagę, że np taki Vsauce od lat praktycznie nie tworzy już treści poza miernej jakości shortsami. Mimo wszystko gdy coś leci przez 8+ godzin dziennie to w końcu skończy się archiwum i trzeba polegać tylko na nowych wypustach a tych nie ma zbyt wiele.
  • Odpowiedz
@igrek97: na dodatek ich wyszukiwarka działa jak gówno jesteś w stanie normalnie wpisać pełen tytuł filmu wszystkie literki zgodnie z tytułem i YouTube nie wyszuka ci tego filmu. Mam wrażenie że YouTube chce pokazywać filmy tylko z oficjalnych kanałów jak ktoś ma konto i wstawi jakiś pojedynczy film to ten film nigdy nikomu się nie pokaże nawet jeśli ktoś wyszuka go po tytule
  • Odpowiedz
Ja mam wrazenie ze dobre kanaly historyczne rosna jak grzyby po deszczu tylko czasu brak by to wszystko ogladac. Ale kazdy zyje w swojej bance.

@wioslarz-umyslow:
Czasem po prostu mimo tego, że temat jest ciekawy to forma "nie siada" - wystarczy, że prowadzący jest nieciekawy albo chociażby ma irytujący głos czy manierę mówienia i po prostu nie chce się tego oglądać. Treści jest sporo ale treści, które się podobają a jednocześnie
  • Odpowiedz
@smk666: oczywiście, że powstają ciekawe, rzetelne kanały. Problem w tym, że YT czegoś takiego nie promuje i pomimo tego, że na jednym moim koncie oglądam wyłącznie takie treści, to nie proponuje mi podobnych, a właśnie krzykliwe gówno, o którym piszesz. Na YT jest bardzo wiele ciekawych kanałów, ale trzeba je znać żeby móc oglądać ( ͡° ͜ʖ ͡°).
  • Odpowiedz
@igrek97: Taaa, algorytm youtuba stał się nie zwykle upierdliwy, zwłaszcza pozornie ciekawa funkcja polecania mniej popularnych kanałów ( które w większości są gówniane i nietrafione). Jest o tym trochę materiału, omen nomen na youtubie, o tym jak algorytm stał się biczem na twórców i wymusza na nich pewne rzeczy, chociażby krzykliwe miniaturki.
A co do tiktoka to owszem, youtube ciśnie bardzo mocno w stronę shortów, ale na szczęście ma te dwie
  • Odpowiedz
oczywiście, że powstają ciekawe, rzetelne kanały. Problem w tym, że YT czegoś takiego nie promuje i

@missioncritical:
No i o tym właśnie mówię - co z tego, że treści są, jak nie są one sugerowane czy wręcz aktywnie szukając nie da się ich znaleźć. To nie jest tak, że siadam do roboty z myślą "oooo, dzisiaj poszukamy, żeby na boku leciała inżynieria budowy mostów" tylko wchodzę na główną i klikam filmik
  • Odpowiedz
  • 5
@igrek97 Mi tam YT fajne rzeczy proponuję. I kilka fajnych rzeczy odkryłem przez to.
Widocznie gówno oglądasz to potem wiadomo, że gówno będzie Ci proponował.
  • Odpowiedz
@igrek97:

Mireczki powyżej mają dużo racji, ale jest jeszcze jeden aspekt - YT promuje kanały, które publikują regularnie. Tak optymalnie - dwa razy w tygodniu. A kanały szeroko pojęte jako edukacyjne, jeśli nie są redagowane i montowane przez cały zespół, tylko np. przez jedną osobę, jeszcze na dodatek robiącą to po godzinach - nie są w stanie wytrzymać takiego tempa.

Więc pozostają tylko dwie opcje: zjechać z jakości, zwiększająć częstotliwość, albo
  • Odpowiedz