Wpis z mikrobloga

@Sebastian_II_Mordeczka: A wyobraźcie sobie jeszcze te wszystkie rodziny, którym nie wyremontują domu. Wbijają wam na chatę z kamerami. Nagrywają syf i biedę, już masz mokro jak sobie wyobrazisz jaki remont co odpoerdolą. Opowiadasz historię, generalnie cały dzień w świetle kamer. Nadchodzi wieczór Dowborowa staje obok, gada NO #!$%@? MACIE, ALE NIE WYREMONTUJEMY WAM DOMU,a potem zwijają się i jadą dalej.
20-letnia karynka tłumaczy majstrowi-januszowi z 65-letnim stażem na budowie jak działają korki rozporowe


@enzojabol: niby smieszne, ale majster-janusz ma zwykle #!$%@? i bierze takie kołki jakie akurat ma w torbie i były najtansze ;_; Kołek do betonu (żelbetu) w beton komórkowy? Proszę bardzo. Kołki fischer duopower albo rawplug 4all? A po co to komu, a do czego

niestety piszę po ostatnich doświadczeniach z "fachowcami"
@Uri_: W tym program w tych wstawkach reklamowych ta karyna nie wyjaśnia niuansów między kołkami do betonu a kołkami do karton-gipsu. To jest bardziej na zasadzie „a tu ma pan specjalne kołki, jak wywierci pan dziurę i w nią ten kołek włoży to śruba się trzyma - ooo, naprawdę? Poproszę 5 opakowań”. To jest ten poziom subtelności
@Sheena1: Ten program promuje najgorsze cechy mieszkańca IVRP. Roszczeniowość i lenistwo są nagminnie spotykane wśród bohaterów tego dziadostwa. Jęczą jak ciężko pokarał ich los, mając jednocześnie jakiś dom/mieszkanie na własność. Wielu Polaków, w tym ludzi młodych, może sobie pomarzyć o posiadaniu nieruchomości, nawet zaniedbanej.
Program powinien pokazywać miejsca gdzie Polacy zakasali rękawy i własnymi siłami wyremontowali dom. Bez pomocy mopsu i p. Dowbor. To są bohaterowie, a nie rozlazłe krzyżówki lenia
@localoca: Znajomy uczestniczył w tym programie. Ekipa miała do niego przyjechać aby zobaczyć jak wygląda dom (mówili, że mają kilka rodzin do obskoczebia), przejść niby pierwszy etap do programu. Popatrzyli co i jak i w pewnym momencie wyskoczyła Dowborowa. Domownicy myśleli, że to dopiero casting będzie, nie spodziewali się że już są w programie i w ten sposób zagrali na ich emocjach bo wszyscy się popłakali. Tak więc jak mówią, że
20-letnia karynka tłumaczy majstrowi-januszowi z 65-letnim stażem na budowie jak działają korki rozporowe albo które wiertło jest do betonu a które do drewna xd a on jest pełnym zainteresowaniem potakuje xd


@enzojabol: kto miał raz w życiu remontowane mieszkanie przez takiego majstra dobrze wie, że to dla nich akurat wiedza tajemna i zamiast kołków w ścianach zastanie się raczej poupychane #!$%@?, zamiast syfonu jakąś zakręconą rurę, zamiast łączników jakieś kabelki nie
@Sheena1:
U mnie w mieście wyremontowali takiej starej patusiarze, co urodziła dziecko niepełnosprawne po waleniu w palnik, a potem do każdego pretensje, że przedwcześnie poroniła.

Dom to oczywiście sutenera po rodzicach. Nikt jej z sąsiadów nie lubił bo libacje i oczywiście życie z złodziejstwa i zasiłków, ale oczywiście jej się należy, bo rodzina też ją w dupie miała.

Śmieszne to było, jak sąsiedzi pomagali, a to chyba były podstawione osoby. (
@Uri_: W 100% prawda. Przeciętny janusz-budowlaniec jak usłyszy o jakichś dziwnych kołkach typu duo-power czy innych bajerach, to zacznie kręcić głową, że po co takie głupoty wymyślają. Czasami nawet jak wspomnisz, że trzeba folią w płynie np. pomalować w łazience pod kabiną, to jeszcze można czasami usłyszeć "kiedyś się tego nie dawało i jakoś to było".

Ogólnie sporo starych budowlańców są nauczeni trochę bylejakości i czasami amator z poradników na youtube
@Sheena1: CO DARECZKU ALE JAK TO ZMĘCZONY JESTEŚ JAK DOPIERO 3 MEBLOŚCIANKI WALNĄŁEŚ, A JA TU JESZCZE WYMYŚLIŁAM, ŻE MASZ SZAFKĘ RTV NA JUŻ ZROBIĆ BO WIESZ ZA 2h FINAŁ, TRZEBA SIĘ SPRĘŻAĆ NO DASZ RADĘ JUŻ NIE FOCHAJ A TERAZ MUSZĘ LECIEĆ Z MARIKĄ DO CASTO BO PODUSZKI SAME SIĘ NIE WYBIORĄ
źródło: comment_1664634679CgHdHPp4OEagxQEWaXnbAG.jpg
Kiedyś czytałem (nie wiem czy to prawda), że oni remontują te domy jak ktoś uprzednio będzie miał na to sponsora. Podobno w Polsce tak jest, a


@Sebastian_II_Mordeczka: W amerykańskim oryginale było jeszcze gorzej. I to w tak pokręcony sposób, że wszystko staje się jeszcze lepszym dystopijnym show. Biedna rodzina jedząca grzyba ze ścian dostawała super duper chatę z masą bajerów - to było pokazane. Nie pokazali za to, że rodzina musiała
@200Amra: bzdura, polecam wywiad z linku z autorami programu i jak to wygląda od środka. No ale ty to komentujesz jak typowy hejter to nie oczekuje normalnej odpowiedzi.


@PatekPhilippeTiffanyBlue: Obejrzałem i nic nie zmienia to w mojej opinii. Szukają ludzi którzy są w "potrzebie". Ta potrzeba to zrobienie remontu domu. Domu którego im zazdrości spora cześć Polaków, bo ich na niego nie stać.

Opuściłem dom rodzinny mając tylko plecak ciuchów,