Wpis z mikrobloga

Niektóre wykopki mają całkowicie wyprane mózgi. Jestem całym sercem za Ukrainą i szczerze potępiam rosyjską agresją, jednak to co wyprawia się pod niektórymi tagami przechodzi ludzkie pojęcie. Dehumanizacja rosyjskich żołnierzy sprawia, że nie różnicie się od najeźdźców, którmi tak bardzo gardzicie. Żołnierze wroga to też ludzie, a sporo z nich ruszyło na wojne przesiąknięci propagandą, chęcią zarobku, czy poprostu wbrew swoej woli. Zbrodniarzy wojennych należy potępić i ukarać, ale naśmiewanie się z zabitych żołnierzy dale pożywkę propagandzie. Zastanowicie się nad własnym człowieczeństwem, bo po obu stronach walczą ludzie. Wspierać Ukrainę można poprzez pomoc materialną czy wolontariat, a nie internetowe pastwienie się nad zwłokami żołnierzy
#ukraina #wojna #rosja
  • 144
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@diabeu255: jak się zastanowię, to dla matki każdego ruskiego żołnierza który za pieniądze zgłosił się zabijać innych ludzi większą tragedia powinno być, jakiego złego człowieka ona wychowała, a nie to, że umarł. Wg mnie większą tragedia dla tej matki powinno być, jakby jej syn kogoś niewinnego zabił, niż sam został zabity podczas obrony koniecznej przed nim

Większa tragedia jest mieć syna zbrodniarza niż martwego syna
  • Odpowiedz
Dehumanizacja rosyjskich żołnierzy


@rankors: przykro mi, ale termin "dehumanizacja" odnosi się tylko do ludzi. Nie da się odczłowieczyć zwierzęcia ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
Dehumanizacja rosyjskich żołnierzy sprawia, że nie różnicie się od najeźdźców, którmi tak bardzo gardzicie. Żołnierze wroga to też ludzie, a sporo z nich ruszyło na wojne przesiąknięci propagandą, chęcią zarobku, czy poprostu wbrew swoej woli. Zbrodniarzy wojennych należy potępić i ukarać, ale naśmiewanie się z zabitych żołnierzy dale pożywkę propagandzie.


@rankors: Ale to oni wybrali sobie ten los, a ja cieszę się ich szczęściem, że im się udało spełnić ich
  • Odpowiedz
@rankors: totalnie nie kumasz czym są i jak myślą kacapy. Rozumujesz w ramach naszych wartości. Kacapa trzeba bić i patrzeć jak puchnie, wyśmiewać i opluwać bo tylko wtedy się z przeciwnikiem liczą. Tę całą miękką dyplomację i traktaty to można o kant d--y rozbić w ich przypadku. Dlatego nie dziw się że ich dehumanizujemy, bo nie zachowują się jak ludzie współcześni.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
c--j z tym, wojna jest, nie ma miejsca na bambinizm i litość nad ruskimi

@slkt: największa beka, jak p---------e o wojnie, jaka jest i jaka powinna być na wykopie z piwnicy. Dno.
  • Odpowiedz
tych ostatnich można żałować, ale tych co chcieli zarabiać na mordowaniu? Dlaczego?


@FLAC: Ty widzisz to tak, bo oceniasz z "Zachodniego" punktu widzenia. Oni mają swój stworzony przez wpajaną od dziecka narrację społeczną, polityczną i medialną. Ten sam konflikt punktów widzenia był widoczny podczas wojny w Iraku - każdy to tych drugich uważał za zbrodniarzy i najemników i miał na to dowody.

Tu leży problem, że najgłośniej dehumanizują ruskich ci którzy są jednocześnie najbardziej podatni na "wsiąkanie" w jedną wybraną narrację ideową, do tego stopnia, że przestają w jakikolwiek sposób weryfikować jej autentyczność. Na miejscu ruskich tak samo uznaliby Rosyjskie "zbrodnie" za "słuszną zemstę za prześladowania Rosjan w
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@bigos555: XD A kacapy żyjące na zachodzie, popierające masowo wojnę to kto indoktrynował? Niemcy i Wielka Brytania? XD mamy 21 wiek człowieku, tam młodzi ludzie z dostępem do internetu, jeżdżący na zagraniczne wakacje, studiujący za granicą popierają wojne. I znam takie przypadki osobiście.
  • Odpowiedz
@rankors ale nie ma żadnego problemu, mogę w tej chwili zacząć traktować rosyjskich żołnierzy jak zwykłych ludzi. Wystarczy, że opuszczą teren Ukrainy i wrócą do siebie, ale póki naruszają granice sprzymierzonego z nami państwa są dla mnie niczym więcej jak nawozem dla kwiatków
  • Odpowiedz
popierające masowo wojnę to kto indoktrynował?


@Parker_: No kto? To rzeczywistość cię kształtuje, a nie ty ją. Matka, ojciec, środowisko, szkoła, znajomi. Przecież nie mają światopoglądu w genach. Mieli pecha urodzić się i formować w takich a nie innych warunkach. Gdybyś się tam wychował, z dużą dozą prawdopodobieństwa byłbyś taki sam. I to pewnie w pierwszym szeregu, ze swoją skłonnością do szukania prostych rozwiązań i czarnobiałego świata. Po co jakieś
  • Odpowiedz
Dehumanizacja rosyjskich żołnierzy sprawia, że nie różnicie się od najeźdźców, którmi tak bardzo gardzicie. Żołnierze wroga to też ludzie


@rankors: Współczuciem nie wygrano jeszcze żadnej wojny.
  • Odpowiedz
@rankors: kacapskie g---o zdehumanizowało się samo gwałcąc 9-letnie dzieci na oczach matek, zrzucając świadomie b---y na bloki mieszkalne, czy kastrując jeńców wojennych.

Mam nadzieję, bardzo szczerą, że ruskie zdechną w jak największej liczbie i w jak największych męczarniach.
  • Odpowiedz