Wpis z mikrobloga

Niektóre wykopki mają całkowicie wyprane mózgi. Jestem całym sercem za Ukrainą i szczerze potępiam rosyjską agresją, jednak to co wyprawia się pod niektórymi tagami przechodzi ludzkie pojęcie. Dehumanizacja rosyjskich żołnierzy sprawia, że nie różnicie się od najeźdźców, którmi tak bardzo gardzicie. Żołnierze wroga to też ludzie, a sporo z nich ruszyło na wojne przesiąknięci propagandą, chęcią zarobku, czy poprostu wbrew swoej woli. Zbrodniarzy wojennych należy potępić i ukarać, ale naśmiewanie się z zabitych żołnierzy dale pożywkę propagandzie. Zastanowicie się nad własnym człowieczeństwem, bo po obu stronach walczą ludzie. Wspierać Ukrainę można poprzez pomoc materialną czy wolontariat, a nie internetowe pastwienie się nad zwłokami żołnierzy
#ukraina #wojna #rosja
  • 144
@diabeu255: uważasz, że tragedia jest śmierć żołnierzy, którzy nie są tam wbrew własnej woli z Poboru, ale zgłosili się dobrowolnie za pieniądze?

I jeszcze uważasz że należy mieć szacunek do przeciwnika, który sam zgłosił się napadać, rabować, gwałcić i mordować inny, niezagrażający naród za pieniądze?

Zatem pewnie uważasz też, że jak pijany kierowca zabija przechodnia, ale sam też ginie, to jest to tragedia że on ginie? Albo zapewne uważasz, że jak
@Krynicka: przecież prawie wszyscy zgłosili się w czasie pokoju....

Jesteś se ruskiem wychowanym na ruskiej propagandzie więc wstępujesz do wojska by być "jak dziadek co z nazistami walczył".

Albo po prostu dla hajsu, jak w każdym kraju ¯\_(ツ)_/¯

Żeby była jasność: #!$%@?ć r0sję, ale nie ròbmy dziecinady typu: "no przecież ten szeregowy wasyliew może po prostu se odejść z armii i po problemie" bo to świadczy o jakimś skrajnym
@diabeu255: szacunek dla przeciwnika należy się jeśli przeciwnik gra fair Play, przestrzega konwencji międzynarodowych itp.
Chyba ze jesteś z tych, którzy uważają że na szacunek nie trzeba zasługiwać, a jest przynależnością z samego tytułu przyjścia na świat.
@fajny_koles: nie, po prostu nie jestem rozemocjonowanym dzieciakiem, i troche więcej widzę. Żołnierz to żołnierz, pòki nie popełnia zbrodni to nie masz moralnego prawa nic mu zrobić w niewoli. Ukraińcy to rozumieją, ja to rozumiem ale Ty jak widać nie rozumiesz. Pytanie: kto tu ma rozregulowany kompas moralny?
@recznik_z_ikei: nigdzie nie napisałam że szeregowiec wasiliew może sobie odejść spokojnie z wojska, wystarczy że nie będzie się do niego zgłaszał za garść rubli. A jak się zgłosił to dlaczego uważać za tragedię, że umarł, samemu jadąc mordować? Taka praca, wiedział na co się pisze, i jakie jest ryzyko. Podjął je z własnej woli. To tak jakby żałować pijanych kierowców, że zginęli po pijaku.
@rankors: to tylko potwierdza teorie, że gdyby nastąpiła globalną inwazja zombie, to lewackie cepy organizowałyby protesty domagające się praw wyborczych dla zombie.

Płaczcie sobie dalej, a karabinki nadal prują prrrrrt w ruskie ścierwa. I tak ma pozostać dopóki nie wrócą do mordoru albo dołu z wapnem. My albo oni, sami tak postawili sprawę
@diabeu255: dlaczego uważasz że zataczam koło? Moje porównanie do złodzieja który napada dom w celach rabunkowych i ginie zabity przez mieszkańca w obronie własnej, to wg. Ciebie zły przykład? Uważasz że śmierć takiego grabieżcy w przypadku obrożny własnej to tragedia? Odpowiedz.
@rankors: Nie ma sensu ich żałować, najechali niepodległy kraj, zabijają cywili, niszczą gospodarkę doprowadzając do biedy i głodu.

Tego co robią ruscy nie da się usprawiedliwić propagandą czy chęcią zarobku bo w rosji bieda. Nie ma litości dla najeźdźców. Niech giną.
@Krynicka: Odbiegasz od tematu. Dyskutujemy tu o wojnie na Ukrainie.
Żeby nie było, odczuwam satysfakcję z każdą wiadomością o odbitej wiosce, zniszczonym rosyjskim czołgu, zniszczonym punkcie zaopatrzenia itd.
Po prostu nie rozumiem tej żądzy krwi i chęci cierpienia którejś ze stron nawet jak robią straszne rzeczy. Wydaje mi się to po prostu niepokojąco perwersyjne, a dla niektórych wręcz niezdrowo przyjemne.
A to że ktoś ginie na wojnie i nie był z
@diabeu255: to wtedy jest tragedia tylko pojedynczych osób, ale nie nazwałbym tego tragedia w kontekście postrzegania społeczeństwa. Tragedia byłoby jakby zabił niewinna osobę przy okazji, i jak ginie pijany kierowca a przy okazji udaje się, że nie krzywdzi nikogo innego, to jest to szczęście i ulga, że tylko tak się skończyło.
@diabeu255: jakby np mój mąż był rabusiem i zginął zabity przez kogoś w obronie własnej, to tragedia byłoby mój życiowy wybór że za kogos takiego wyszłam, ale jego śmierć to byłaby konsekwencją jego złych wyborów, tragedia to dla mnie coś bardziej losowego i tragicznego zarazem.
Zastanowicie się nad własnym człowieczeństwem, bo po obu stronach walczą ludzie.


@rankors: Prawda jest taka, że część wykopków jest na równi zezwierzęcona co rosyjscy zbrodniarze na Ukrainie. Chwalili już pomysły ludobójstwa na Rosjanach w ramach odwetu, więc nic już mnie nie zdziwi.