Wpis z mikrobloga

Niektóre wykopki mają całkowicie wyprane mózgi. Jestem całym sercem za Ukrainą i szczerze potępiam rosyjską agresją, jednak to co wyprawia się pod niektórymi tagami przechodzi ludzkie pojęcie. Dehumanizacja rosyjskich żołnierzy sprawia, że nie różnicie się od najeźdźców, którmi tak bardzo gardzicie. Żołnierze wroga to też ludzie, a sporo z nich ruszyło na wojne przesiąknięci propagandą, chęcią zarobku, czy poprostu wbrew swoej woli. Zbrodniarzy wojennych należy potępić i ukarać, ale naśmiewanie się z zabitych żołnierzy dale pożywkę propagandzie. Zastanowicie się nad własnym człowieczeństwem, bo po obu stronach walczą ludzie. Wspierać Ukrainę można poprzez pomoc materialną czy wolontariat, a nie internetowe pastwienie się nad zwłokami żołnierzy
#ukraina #wojna #rosja
  • 144
@rankors: Wykop to chlew a połowa wykopków to mentalne chłopy, które kierują się podstawowymi potrzebami zemsty i chłopskiego samosądy, ALE w tym wypadku mają rację. Ruscy są agresorem, niszczą miasta, zabijają cywili, nie ma tutaj rozróżnienia na dobrych ruskich i złych, każdy rosyjski żołnierz na Ukrainie to agresor, który powinien skończyć albo ginąć albo uciekając do rosji.

Jest różnica nienawidzić jakiejś grupy ludzi, bo uważasz ich za gorszych od siebie (Ukraińcy
tragedia tylko pojedynczych osób


@Krynicka: O właśnie, dochodzimy do sedna mojego spojrzenia na sprawę. Cała ta wojna składa się właśnie ze tego. Tragedii pojedynczych osób podsumowanych w bezdusznych statystykach. I perwersyjnej przyjemności oglądania czyjegoś cierpienia zza ekranu monitora. Rosjanie na rosyjskich forach w taki sam sposób brandzlują się do nagrań z Ukraińcami w roli głównej.

jakby np mój mąż był rabusiem i zginął zabity przez kogoś w obronie własnej, to tragedia
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@rankors: też chce mi się śmiać z tego określenia orkowie, osobiście nie lubię być poddawany manipulacji, a tutaj ewidentnie widzę że silnie pracowano aby to określenie przeszło do mainstreamu
@rankors czemu mam nie dehumanizować ludzi którzy pojechali gdzieś z myślą, że będą mordować niewinnych ludzi? Jeśli jedziesz mordować ludzi, to jesteś zwykłym ścierwem i powinieneś zdechnąć. Takie jest moje podejście do każdego kto bierze udział w ofensywnej wojnie.
@rankors:

Jak ruscy mieli przewagę to żaden z ich żołnierzy nie protestował a jak się rolę odwróciły to się nagle okazało że jednak można dać nogę albo się poddać bez większych konsekwencji.

Nie zrobili tego wcześniej - to oznacza że zbrodnie popełniali dobrowolnie. Sami się odczłowieczyli.

Tak więc w dupie mam ich los, sprawiedliwości staje się zadość i budzi to we mnie nieskrywaną satysfakcję.
@rankors: co ty #!$%@?, to bydlo szlo na wojne bo mysleli ze pokradna i pogwalca be konsekwencji. Niech zdychaja w rowach i tyle. Gdyby mogli to by ci rodzine okradli i wyruchali a nastepnie zastrzelili. Jestes glupszy niz ustawa przewiduje.
na tym po co w ogóle kacapy


@Parker_: Na jak po co? Żyją w kraju który indoktrynuje ich w dehumanizowaniu drugiego człowieka, tak jak ty. Nie zabijają ludzi tylko zwierzęta i nazistów którzy chcą im zniszczyć kraj. Dehumanizacja jest chętnie wykorzystywana przez takich bandytów jak putin. A, no i przez ciebie.
Dehumanizacja rosyjskich żołnierzy


@rankors: Nie można dehumanizować czegoś co nie jest człowiekiem, to po pierwsze. A po drugie weź tą swoją opinię, zwiń w kulkę i wsadź ją sobie głęboko w dupę, bo tak jest gówniana.
@diabeu255: znając siebie właśnie tak bym podeszła. No i byłbym wdzięczna, że przynajmniej on nikogo nie zabił i nie jest zbrodniarzem.

Jeśli np. mój syn okazałby się zabójca/gwałcicielem o ja bym się o tym dowiedziała/zwierzylby mi się, to byłabym pierwsza, która by poszła z tym na policję.
@diabeu255: jest różnica w bryndzlowaniu się do nagrań zbrodni wojennych na cywilach przez rosjan, i w bryndzlowaniu się do śmierci rosjan przez inne nacje. Bo to rosjanie zaczęli. To pierwotny instynkt, potrzeba sprawiedliwości, ząb za ząb i oko za oko. Rosjanie cieszą się z cudzej śmierci i męczą ludzi bo tak, a część ludzi odczuwa satysfakcję, jak sprawiedliwości staje się zadośc
To ta sama satysfakcja że sprawiedliwości, jaka kiedyś ludzie odczuwali,