Wpis z mikrobloga

Niektóre wykopki mają całkowicie wyprane mózgi. Jestem całym sercem za Ukrainą i szczerze potępiam rosyjską agresją, jednak to co wyprawia się pod niektórymi tagami przechodzi ludzkie pojęcie. Dehumanizacja rosyjskich żołnierzy sprawia, że nie różnicie się od najeźdźców, którmi tak bardzo gardzicie. Żołnierze wroga to też ludzie, a sporo z nich ruszyło na wojne przesiąknięci propagandą, chęcią zarobku, czy poprostu wbrew swoej woli. Zbrodniarzy wojennych należy potępić i ukarać, ale naśmiewanie się z zabitych żołnierzy dale pożywkę propagandzie. Zastanowicie się nad własnym człowieczeństwem, bo po obu stronach walczą ludzie. Wspierać Ukrainę można poprzez pomoc materialną czy wolontariat, a nie internetowe pastwienie się nad zwłokami żołnierzy
#ukraina #wojna #rosja
  • 144
@rankors: myślę że masz wiele racji i myślę że możesz te rację wykładać stojąc tam na placu boju gdyż niegodna to rzecz z bezpiecznej pozycji namawiać do człowieczeństwa.
Myślę też iż kraj który wypowiada wojnę powinien ponieść konsekwencje a co za tym idzie jego mieszkańcy, wszak są tak samo odpowiedzialni za wojnę jak rząd, sam piszesz że wielu wyjechało na tą wojnę z różnych powodów, ale w jednym celu, mordować wroga,