Wpis z mikrobloga

Niektóre wykopki mają całkowicie wyprane mózgi. Jestem całym sercem za Ukrainą i szczerze potępiam rosyjską agresją, jednak to co wyprawia się pod niektórymi tagami przechodzi ludzkie pojęcie. Dehumanizacja rosyjskich żołnierzy sprawia, że nie różnicie się od najeźdźców, którmi tak bardzo gardzicie. Żołnierze wroga to też ludzie, a sporo z nich ruszyło na wojne przesiąknięci propagandą, chęcią zarobku, czy poprostu wbrew swoej woli. Zbrodniarzy wojennych należy potępić i ukarać, ale naśmiewanie się z zabitych żołnierzy dale pożywkę propagandzie. Zastanowicie się nad własnym człowieczeństwem, bo po obu stronach walczą ludzie. Wspierać Ukrainę można poprzez pomoc materialną czy wolontariat, a nie internetowe pastwienie się nad zwłokami żołnierzy
#ukraina #wojna #rosja
  • 144
  • Odpowiedz
przesiąknięci propagandą, chęcią zarobku, czy poprostu wbrew swoej woli.


@rankors: tych ostatnich można żałować, ale tych co chcieli zarabiać na mordowaniu? Dlaczego?
  • Odpowiedz
Żołnierze wroga to też ludzie, a sporo z nich ruszyło na wojne przesiąknięci propagandą, chęcią zarobku, czy poprostu wbrew swoej woli.


@rankors: A co to mnie obchodzi, z jakiego powodu tam są? Usprawiedliwiasz w ten sam sposób nazistowskich zbrodniarzy? Mają dwie opcje - niech myk-myk wracają skąd przyszli, albo będą użyźniać glebę.
  • Odpowiedz
naśmiewanie się z zabitych żołnierzy dale pożywkę propagandzie.


@rankors: no nie do końca bo o ruskich nie ma szacunki dla życia żołnierza i dla zabitych żołnierzy, w ogóle gdzie jest czołg?
oni się tego wstydzą i takiej propagandy nie przyjmują,
oni mają szacunek dla siły, przemocy, strachu,

nie mówię, że tak należy robić ale po prostu nie da się zbudować propagandy na tym motywie, ich to nie obchodzi
  • Odpowiedz
@fajny_koles: nie chcesz mi chyba powiedzieć że mądrzysz się na tematy o ktòrych nie masz pojęcia i oczekujesz od kogoś że narazi swoje życie dezerterując z armii (zajebiście poważna sprawa) samemu nigdy w takiej sytuacji nie będąc?

Oznaczałoby to że jesteś tylko cienkim bolkiem sapiącym się z przed komputera, a pewnie tak nie jest ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@rankors: Piszesz do ludzi dla których świat jest czarno biały, raczej nie oczekuj zrozumienia na wykopie.
Oczywiście że wojna to tragedia dla obu stron, na każdego żołnierza matka czeka w domu.
  • Odpowiedz