Wpis z mikrobloga

Rosja tyle szczekała że USA nie ma szans z nimi w otwartej wojnie....
Szaraczek jak ja mógł odnieść wrażenie, że conajmniej są w stanie nawiązać równą walkę,
a tu się okazuje że USA ma kontrę na każdą kartę ruskich.

Macie czołgi ? Damy Ukraińcom Javeliny
Macie (ponoć najlepszą na świecie) OPL ? Damy Ukraińcom HARMy
Macie Helikoptery ? Damy Stingery
Artyleria ? Damy precyzyjną o większym zasięgu
Macie wpływy polityczne i sojuszników którzy Was wesprą ? My mamy większe

Nie widzę żadnej przestrzeni gdzie ruscy mieliby przewagę, a mówimy o spotkaniu głównych sił rosji z ułamkiem wyposażenia USA w rękach obcego kraju....

Wcześniej putin mógł grozić USA że ich rozjedzie w razie potrzeby i ktoś mógł jeszcze brać to na poważnie, ale dzisiaj takie groźby wywołują tylko śmiech...

#rosja #ukraina
  • 33
@GlodnyJestem: czekamy na kontrę na atomówki rosyjskie ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@RandomowoWygenerowany no i co dadzą te atomówki? No dobra, Putin zmiecie z planszy jedno, może dwa miasta, kilka godzin później: where Moskwa? Where pół rosji?
Rozumiesz mniej więcej? Nie tylko ruskie mają atom, atomem mogą se dupę podetrzeć. Zresztą, wcale nie wykluczam, że zanim ruskie wystrzelą atom, to USA zbombarduje miejsce z którego atom miał wylecieć.
pytanie jest jedno - czemu USA i Nato jeszcze tam nie wjechało na pełnej #!$%@?, szerząc demokrację i zdobywając dla siebie cenne złoża a przy okazji dzieląć Rosję na strefy wpływów


@mirasKo-Kalwario: Wiele powodów.
- Nikt nie mówi o wojnie USA - Rosja tylko Ukraina - Rosja
- Poparcie dla wysłania wojsk USA mogłoby być małe. "Znowu mamy umierać za jakiś kraj w Europie, który nawet nie jest w nato ?"
@GlodnyJestem: Ja np od dzieciaka wierzyłem, że Rosja to nasz największy wróg ale jakby chciał to by nas rozjechał w 3 dni. Wierzyłem, że jedyne co można zrobić w czasie inwazji to bohatersko zaznaczyć nasz opór, stoczyć kilka bitew i bronić przez kilka dni większych miast, żeby nie było, że wjeżdżają jak do siebie po czym wycofać się i liczyć na pomoc sojuszników. Na szczęście okazało się, że Rosja to kraj
@Niemamwiedzy Nie lubię osobiście takiego gadania co by było jakbym się urodził gdzieś tam. Nic z tego nie wynika, a zawsze można powiedzieć, że jakbym się urodził na jakiejś Nowej Zelandii czy innym Vanuatu to mógłbym mieć #!$%@? na wszystko, bo i tak nic mi nie grozi. Jesteśmy w Polsce i martwmy się sytuacją tutaj.

Problem w tym, że wojna wszystko i wszystkich weryfikuje i nie ma znaczenia jak, który polityk się
@Niemamwiedzy Nie lubię osobiście takiego gadania co by było jakbym się urodził gdzieś tam. Nic z tego nie wynika, a zawsze można powiedzieć, że jakbym się urodził na jakiejś Nowej Zelandii czy innym Vanuatu to mógłbym mieć #!$%@? na wszystko, bo i tak nic mi nie grozi. Jesteśmy w Polsce i martwmy się sytuacją tutaj.


Zupełnie nie zrozumiałeś o czym był ten akapit. USA to kraj posiadający silna armię i w miarę