Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 46
Ojojoj a co to się zadziało :) -73% XD
Jak mi przykro XD

https://media.bik.pl/informacje-prasowe/765117/o-72-9-spadla-wartosc-zapytan-o-kredyty-mieszkaniowe

Sierpniowa wartość Indeksu Popytu jest ponownie najniższa w historii pomiaru - od stycznia 2008 r. czyli od 14 lat. Na sierpniową wartość Indeksu negatywnie wpłynęła mniejsza o ponad 70% niż przed rokiem liczba wnioskodawców. Jest ona na najniższym poziomie od stycznia 2007 r. czyli od 15 lat,


#nieruchomosci #kredythipoteczny #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie
pastibox - Ojojoj a co to się zadziało :) -73% XD
Jak mi przykro XD

https://media.bi...

źródło: comment_1662526417QEmMrtVO0e4ECTpUiwVZBv.jpg

Pobierz
  • 60
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pastibox to spadkowicze ciągle mi płaczą.

Jak możesz pytać o kredyt gdy masz JDG xd chociaż z żoną miałbym większą zdolność za kilka miesięcy to jak mogę pytać o kredyt tylko z żoną xD stąd moje pytanie kiedy spadki bo jak za 3 miesiące to mogę czekać a jak za kilka lat to szkoda mi czasu.

Jak to możliwe że w 2020 kredyt był tańszy niż wynajem- no tutaj taki jeden ciągle mówi że niemożliwe (
  • Odpowiedz
@mookie

Teraz tak i z tym się zgadzam jeśli mówimy tylko i wyłącznie o pieniądzach.

Jednak w długiej perspektywie kredyt się raczej będzie opłacał, a nieruchomość na własność ma wiele zalet które ciężko wycenić. Dlatego zastanawiam się nad zmianą miejsca zamieszkania że względu na sprawy osobiste nawet wiedząc że kredyt będzie droższy ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
kredyt jest teraz mało opłacalny, dlatego stał się tak mało popularny co pokazują suche fakty.


@mookie: Waszym największym problemem jest to, że generalizujecie i nie rozumiecie, że kredyty mogą być różne i to nie jest tak, że każdy kredyt to jest na pewno zmienna stopa na 30 lat z 10% wkładem własnym ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Przy odpowiednio dużym wkładzie własnym nadal bardziej opłaci się kupić
  • Odpowiedz
@pastibox: tez uwazam ze ceny spadna przy tych stopach i obecnym popycie. Ale czy to az tak bardzo zmieni sytuacje na rynku to juz bym polemizowal.
Zalozmy sobie sytuacje ze jest wykopek co odlozyl 200k i upatrzyl sobie mieszkanie za 1 mln ale go nie kupil bo go nie stac lub stwierdzil ze drogo. No i cyk w 2023 mieszkanie stanialo o 20%, na negocjacjach urwal kolejne 5% i ma
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pastibox: ostatnia rzecz jaką bym robił, to brał kredyt na powiedzmy pół bańki przy oprocentowaniu 9+% %, gdzie istnieje widmo kryzysu energetycznego(czy tam jak to określił oilprice.com - ponzi scheme) I ryzyko incydentu kałowego gospodarki¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
z czego się cieszysz? Że coraz więcej ludzi będize mieszkać ze starymi i w wynajmoanych mieszkaniach?


@kefas_safek: ja mam nadzieję że to może otworzy ludziom jakoś oczy. To jest paranoja że młody człowiek musi czekać aż umrą jego rodzice czy dziadkowie żeby w ogóle mieć gdzie mieszkać i założyć rodzinę.
Mieszkanie 3 pokoleń w jednym mieszkaniu + tworzenie czwartego pokolenia za 500+ to jest dla mnie jakaś niewyobrażalna patola. Próbowanie
  • Odpowiedz
ja mam nadzieję że to może otworzy ludziom jakoś oczy


@Nutaharion: w sensie otworzy oczy i co? bo nie rozumiem co miałoby takie otworzenie oczu spowodować. Wywłaszczanie obecnych właścicieli mieszkań? Ceny regulowane (wtedy byłby drugi obieg)?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Nutaharion: moje rodzeństwo i rodzeństwo partnerów mojego rodzeństwa, kupiło w większości na kredyt mieszkania i mają się dobrze (ja pochodzę z mikro miejscowości pod białoruska granicą, a ojciec to teraz kierowca ciężarówki, wcześniej ładowarki na żwirowni, więc nie bananowe dzieci, matka dzięki chorobie nie pracująca, a teraz po rozwodzie to jej musimy dopłacać, bo renta to na nic nie starcza). 80% moich znajomych nie miało problemu z pójściem na swoje
  • Odpowiedz