Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2820
Kolejny wrzesień, kolejny raz powtórzę - nigdy nie spełniły się te "groźby" dorosłych o tęsknocie za szkołą. Nienawidziłam szkoły, i odżyłam dopiero po jej zakończeniu.
Szkoła to więzienie dla dzieci, które spełnia minimum standardów potrzebne do tego, żeby rodzice nas tam odstawili na cały dzień, kiedy idą do pracy.
I mówię to jako osoba, która nigdy nie miała jakichś wielkich problemów ani z nauką, ani z rówieśnikami.

Ha tfu na lata szkolne.

#szkola #przemyslenia
  • 217
Musi Ci być naprawdę ciężko w życiu skoro tak interpretujesz rzeczywistość.


Projektujesz swoje zycie na innych. Po co? Razniej ci? Musze cie rozczarowac, moje zycie jest cudowne, ale tobie szczerze wspolczuje. Moze jakbys mniej sluchal sie nieudacznikow to by ci wyszlo.

Do tego jeśli ci sfrustrowani nieudacznicy nie nauczyliby Cię pisać i czytać to nie znalazłbyś "pracy na kasie".


@krecik000: Nie pracuje na kasie, wyrabiam roczna pensje kasjerki w miesiac jesli
A ja tam bardzo miło wspominam okres szkoły/początku studiów. Były cięższe momenty, ale do tego było o wiele więcej wolnego czasu ("wbudowane" ferie, wakacje, inne dziwne wolne) oraz sam decydowałem czy i kiedy chcę się uczyć. Było do odbębnienia siedzenie w szkole, ale rzadko kiedy zabierało mi to tyle czasu co praca poniedziałek-piątek. Teraz często łapię się na tym, że przez sporą część roku nie widzę słońca na żywo, bo jestem zamknięty
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@BarkaMleczna: ja nie miałem dobrego dzieciństwa, nie było jakoś specjalnie fajnie w domu, do tego 9 lat obowiązkowej edukacji plus jeszcze przedszkole było męczeniem się z debilami i troglodytami, których cieszyło wyśmiewanie tego, że musiałem mieszkać z dziadkami (mama całe dnie pracowała za psi #!$%@?, ojciec mieszkał 10 km ode mnie, ale było mu do mnie nie po drodze), nabijanie się z tego jak jestem ubrany, jak się zachowuje itd.
Ogromnie
@BarkaMleczna nie chce mi się czytać całego wątku i nie wiem czy ktoś już o tym pisał, ale dla mnie szkoła to takie dorosłe życie easy mode.

myślę, że demonizowanie szkoły narzucie sobie sami; ty i tobie podobni. nie wiem co jest złego w minimum obowiązku, jakim jest pojawienie się od czasu do czasu na lekcji i popracowanie czasem w domu. tym bardziej, że chyba każdy miał jakiś przedmiot lub nauczyciela, którego
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@BarkaMleczna: kiedy odkryłem że w szkole trzeba mieć #!$%@? żyje mi się z nią całkiem ok, teraz mam ostatnia klasę TI - ostatni test zawodowy + matura + krótszy rok, mam nadzieję że nie będzie źle
@krecik000: nie każdy pracuje na kasie xd. Większość ludzi jest w stanie mieć normalna pracę która nie przysparza nie wiadomo jakich krzywd. Poza tym nawet jak się idzie do pracy za jakąś średnia krajowa gdzie nie trzeba tyrać jak wół to żyje się lepiej niż w czasach szkolnych. Masz pieniądze na swoje hobby i zainteresowania, jesz co chcesz, robisz co chcesz, nikt Ci nie zwraca uwagi, po pracy masz czas tylko