Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2820
Kolejny wrzesień, kolejny raz powtórzę - nigdy nie spełniły się te "groźby" dorosłych o tęsknocie za szkołą. Nienawidziłam szkoły, i odżyłam dopiero po jej zakończeniu.
Szkoła to więzienie dla dzieci, które spełnia minimum standardów potrzebne do tego, żeby rodzice nas tam odstawili na cały dzień, kiedy idą do pracy.
I mówię to jako osoba, która nigdy nie miała jakichś wielkich problemów ani z nauką, ani z rówieśnikami.

Ha tfu na lata szkolne.

#szkola #przemyslenia
  • 217
@BarkaMleczna: Moje korpo jest zdecydowanie lepsze od szkoły:
- płacą mi za to - może osoby mające bogatych rodziców tęsknią za "nielimitowaną" kasą i beztroską, ale strasznie się cieszę że nareszcie mogę kupować co chcę i nikt mi niczego nie zabrania oraz poznawać świat, czego mi brakowało w dzieciństwie.
- jeżeli robię coś po godzinach, to zazwyczaj jestem o to ładnie poproszona i ładnie mi dziękują następnego dnia. W szkole to
@BarkaMleczna: tęsknota za latami szkolnymi raczej nie kojarzy mi się ze szkołą jako taką, tylko z tą beztroską i brakiem potrzeby przejmowania się tak naprawdę czymkolwiek - rzeczami, które dzisiaj mi spędzają sen z powiek. realnie nie tęsknię za szkołą, ale kojarzy się ona z czasami dla mnie przeszłymi - beztroskimi, zresztą gdyby nie ta szkoła to 90% ludzi w swoim życiu, których znam to wgl bym nie poznał...
robię to, w czym jestem dobra. Nie mam tak że po godzinie tworzenia kodu SQL przychodzi jakiś typ i każe mi skakać przez kozła.


@caslin: bardzo dobrze powiedziane ;) Jedną z największych wartosci jest dla mnie to, że nie spędzam wielu godzin tygodniowo na czymś, co uważam za kompletną stratę czasu, i że nikt ode mnie nie oczekuje, że będę dobra we wszystkim.
te teksty o tęsknoście za szkołą to głównie rzucają ludzie jebiący za minimalną krajową, którzy po opłaceniu rachunków nie mają już pieniędzy i wspominają dobrze czasy w których też nie mieli pieniędzy, ale za to jedynym zmartwieniem było zdanie do następnej klasy.


@RAAAKEZ: powinnam to przekopiować ludziom, którzy mi tu piszą, że jak nie lubiłam szkoły, to pewnie byłam dziecięcym przegrywem, ale nie mam w sobie tyle zapału do gównoburzy :D
@BarkaMleczna: zawsze miałam najlepsze oceny w klasie i szczerze nienawidziłam szkoły. Nie ma nic lepszego niż praca. Robi się coś na prawdę fajnego i ciekawego cały dzień i jeszcze dobry hajs wpada na konto za co można kupić dużo więcej fajnych rzeczy.
Nie rozumiem za czym można tęsknić w odniesieniu do szkoły.
@BarkaMleczna:
Ja też #wykop30plus i tak samo - ani nie zatęskniłem za szkołą(jedyne za czym tęsknie związanego ze szkołą to 2 miesięczne wakacje XD), ani dobrze nie wspominam nauczycieli frustratów którzy leczyli kompleksy "dociskając" uczniów, ani też nie zrozumiałem po co ludzie chcą mieć dzieci, po co iść na pogrzeb wujka z którym od lat się nie utrzymywało kontaktu itd. xD Wszystkie te rzeczy których miałem doświadczyć, i je zrozumieć jak