Wpis z mikrobloga

@postrachNocnegoSzczura szybka kalkulacja - za wymajem pokoju z kuchnią 29mkw w miescie wojewódzkim kilka lat temu płaciłam 1900zl. Za ratę kredytu mieszkania 81mkw płaciłam 1600zl (i to na mniej niż 30 lat). Teraz po wszystkich podwyżkach za kredyt place 2300 (zamrozilam stopy na 5 lat w jeszcze akceptowalnym momencie, acz trochę za późno), a mieszkania o podobnej wielkosci i lokalizacji co to z wynajmu chodzą teraz po 3000-3500zl. Na pewno żyję w
Mnie zawsze rozwala jak ktoś się chwali że kupil mieszkanie 15 lat temu o wiele taniej niż teraz kosztuja, no dobrze typie pewnie nawet inflacji nie uwzględniasz a przede wszystkim to mieszkanie już wygląda jak gowno i jest siedliskiem patologii, to tak jakby powiedzieć że mój dziadek kupil auto w 80 za 3 tysiące złotych a ty frajer bo nie kupiłeś i trzeba było wtedy kupić to byś miał xdd no przecież
@niko444

Po pierwsze- skoro kupił mieszkanie 15 lat temu to inaczej by wynajmował- jeśli dobrze pamiętam to już wtedy kredyt był tańszy niż wynajem... A kredyt pewnie mu bardzo nie urosnąl lub go spłacił- porównaj to do obecnych kosztów wynajmu.

Po drugie- porównaj inflację nie na koszyku inflacyjnym a mieszkaniach

Po trzecie- mieszkanie po 15 latach siedliskiem patologii? XD i wygląda jak gówno? XD jak rozumiem wynajem to tylko mieszkania nowsze niż
No tak średnio jeśli w czasie pandemii ludzie mieli kredyty niemal za darmo, a po pandemii je spłacili.


@Tarec: Nie znam zbyt wielu takich osób, za to tych, których przez obniżkę stóp procentowych nagle zaczęło stać na kredyt znam i dalej muszą spłacać. Kto miał głowę na karku ten ustawił się podczas rządów PISu, niby mieszkania/domy są, ale czasy wydają się nieciekawe do życia ( ͡°( ͡° ͜
@KakaowyTaboret: Mówiąc o inflacji mam na myśli to że kiedyś było ciezej zarobic 3tys na rękę a teraz tyle to jest minimum egzystencjalne. Mieszkania w Polsce po 20 latach nadają się do remontu zarowno w środku jak i na zewnątrz, nie mówiąc już o tym że nie masz udogodnien, np w starych mieszkaniach sa wstretne rury na gaz, nie ma instalacji pod indukcje, nie ma swiatlowodu prawdziwego podpiętego, nie ma wentylacji
@niko444 mhm... Zależy dla kogo. Dla kucharzy gaz jest zaletą:P

Winda? Nawet w budynkach z lat 60 nie widziałem by szarpała xD Remont pewnie spokojnie opłacisz x różnicy między kredytem a wynajmem i to po swojemu.

Światłowód? Kojarzę w mieszkaniach z lat 70 nawet. Czym jest prawdziwy światłowód?

Klatka schodowa- też nie widziałem by straszyła ¯_(ツ)_/¯ chyba jakieś Pato dzielnice.

Mhm czyli przeprowadzka co 5 lat i tylko nowa deweloperka z hałasami