Wpis z mikrobloga

@testowyandrzej: Przy szybszej splacie nalezy Ci sie zwrot nadplaconych odsetek. Czyli, jezeli do konca miales 250k z odsetkami i 10lat splaty, to placisz kare za wczesniejsza splate i odzyskujesz odsetki. Ale duzo zalezy od zapisow w umowie
@Anesa: dzisiaj na jednej grupce widziałem ogłoszenie o sprzedaży nowych drzwi ze względu na rezygnację z budowy domu.

Chyba się już zaczęło ¯\_(ツ)_/¯
@Anesa: > tyle samo - ja płacę tyle co przed pandemia od 3-4 lat. Tymczasem moi znajomi mają znaczne wzrosty rat. Więc spekulowalbym.

Co do własności - nie ma co się kłócić. Ja staram się uzbierać by kupić za gotówkę. Ale wiadomo nie każdy ma taka możliwość i kredyt to jedyna droga.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Przy szybszej splacie nalezy Ci sie zwrot nadplaconych odsetek. Czyli, jezeli do konca miales 250k z odsetkami i 10lat splaty, to placisz kare za wczesniejsza splate i odzyskujesz odsetki. Ale duzo zalezy od zapisow w umowie

@sh2dov:

No i dostanie co najwyżej zwrot miesięcznych odsetek.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Anesa: zrób kalkulator kredytowy xD top bank oferuje 250 tys na 30 lat a spłacasz ponad 800 tys XD #!$%@? takie raty

@monarchista: a jaką masz alternatywę? Wolisz oddać podobną kwotę przez 30 lat landlordowi i po tym czasie nadal nie mieć mieszkania? Z resztą te 800 tys to jest przy obecnym wiborze który tak wysoko nie utrzyma się przez 30lat
@l0h-s: już odpowiadam - rozwijać swoje kwalifikacje aby po kilku latach móc odkładać pieniądze i później wziąć kredyt ewentualnie na kilkadziesiąt tys i wykończenie. I nieważne czy oddasz 800 czy 400 tys. jendo i drugie to jakiś żart. Zobacz co proponujesz - mieć "swoje" ale zapłącić x razy więcej ale równocześnie hejt na płacenie komuś za wynajem. To przecież bez sensu
@sh2dov: kazdy ma inne sytuacje. ja z kolei mam druga strone medalu, startowalem ze znajomymi z podobnego poziomu, podobne czynnosci i podobna kariera przed nami. Znajomy wzial kredyt w 2014 (mozna powiedziec idealny moment bo cenowo idealnie przed pisowskim parchem), ale jedno mu umknęło i do dzisiaj ma coś, co go denerwuje. Mianowicie -> ja wyjechałem ogarnalem jezyk, zaczalem sie bogacic dwukrotnie szybciej niz on. I pewnie powiesz, ze co za
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@monarchista: jeśli cześć odsetkowa raty jest przybliżona do ceny najmu to nadal w perspektywie 30 lat opłaca się wziąć kredyt..
Jaka jest różnica w rozwijaniu kwalifikacji posiadając kredyt a wynajmując mieszkanie? Żadna przecież. Jak Ci się uda pomnożyć zarobki to szybciej spłacisz kredyt, a nieruchomości raczej nie stanieją w tym okresie