Wpis z mikrobloga

Miałem okazję przejechać się na urlop takim Sharanem, którego zdążyłem naprawdę polubić w trakcie pokonanych dwóch tysięcy kilometrów. Pojechaliśmy we czworo dorosłych plus bombelek w foteliku i bagażnik załadowany do granic możliwości.
Polubiłem ten samochód za mnogość przeróżnych wygodnych schowków, przestronne wnętrze, 3 oddzielne fotele w drugim rzędzie, przepastny bagażnik i przesuwne, elektrycznie otwierane tylne drzwi. Po co ten wpis? Dlatego, że zaskakuje mnie wymieranie segmentu minivanów, podczas, gdy cała masa idiotów kupuje gówniane, ciasne suvy pokroju Kadjara czy nawet Skody Karoq argumentując to miejscem potrzebnym dla rodziny xDD
Takie samochody są gówno warte nawet w zestawieniu z kombi segmentu D. Minivany ścierają w proch każdego suva pod względem możliwości transportowych i praktyczności wnętrza.
Dla jasności - jeśli ktoś kupił takie auto tylko dlatego, ze mu się podoba wizualnie, to jego broszka. Mnie też się podoba kilka zupełnie bezsensownych aut. Natomiast jeżeli kupił suva, bo uwierzył w marketingowe brednie o „rodzinnych możliwościach” to nawet mi go nie żal i niech wie, ze jest głupi. Chociaż pewnie zaczyna podejrzewać, widząc bagażnik octavii sąsiada xD
#motoryzacja #samochody #bekazpodludzi #suv
JudzinStouner - Miałem okazję przejechać się na urlop takim Sharanem, którego zdążyłe...

źródło: comment_1660482265d93KrcoVyriIHqBrcLBB9x.jpg

Pobierz
  • 175
  • Odpowiedz
@JudzinStouner: teraz to u wielu producentów nawet nie kupisz zwykłego kompakta lub auta klasy średniej, tylko zostały zastąpione wersją suv. IMHO większego debilizmu od tej mody na suvy to w historii motoryzacji nigdy nie było.
  • Odpowiedz
@JudzinStouner: Baby decydują o zakupach samochodu w wielu rodzinach nawet gdy nie mają o tym najmniejszego pojęcia, nie potrafią ani jednym faktem czy liczbą uzasadnić swoje "wybory" xD Widze to wokół i jestem rozwalony jak sie niektórzy dają pod but wpędzić
  • Odpowiedz
  • 45
@JudzinStouner Sharan to jest gowno w porównaniu z " prawdziwymi" vanami jak Voyager czy Sienna.

A Tys przejechałem 2kkm volkswagenem i się zachowujesz jakbyś wszystkie rozumy pozjadał.

Fajnym suvem byś się przejechał to byś zaraz pluł na kombi. Fajnym pickupem to byś pluł na suvy.

A tak naprawdę to w dupie byłeś I gowno widziałeś.
  • Odpowiedz
@s---k: no właśnie mnie też denerwuje. Bo powoli nie da się kupić normalnego auta albo ich wybór jest bardzo ograniczony. Chciałem kupić coś nowego od Lexusa i się okazuje że w tej chwili najmniejsze auto to 5-metrowy ES. W Toyocie jest już Aygo X, Yaris Cross, CH-R, Corolla Cross, RAV4, Highlander, Land Cruiser, Hilux. A z normalnych wersji już tylko Aygo, Yaris, Corolla i Camry. 8 suvów (wliczam pickupa) kontra 4
  • Odpowiedz
@bigger: Odpalił się xD jakiego masz suva? Fajnym suvem mógłbym nazwać Escalade, ale ile masz tego w Europie? Sharan czy Ford Galaxy to były w swoim czasie masowo sprzedające się auta, jeździ tego najwiecej i najłatwiej przez ich pryzmat patrzeć na naszą rzeczywistość.
  • Odpowiedz
tylko że takie auto jest za duże na europejskie miasta.


@s---k: W Polsce, Skandynawii, Niemczech - jeszcze sie da. Ale w UK czy jakiś Włoszech itp to bezsens, stak samo w polskich miastach. Ja póki co ciągle kombi ale bede sie przerzucać na kombinacje coupe/sedan + luj tego pokroju :D
  • Odpowiedz
  • 7
@JudzinStouner żeby nie było sharanow, galaxy i tym podobnych miałem sporo. Nie zlicze nawet.

Jak Sharan na Tobie zrobił wrażenie to mało w życiu widziałeś. Przejedz się Town & Coutry gdzieś albo Sienna
  • Odpowiedz
@bigger: No właśnie. Niedość, ze jeździsz czymś, co praktycznie nie występuje na drogach, to w dodatku wpis go nie dotyczy. Zdajesz sobie sprawę, ze Twoja opinia jest tutaj nieadekwatna?
  • Odpowiedz
  • 10
@JudzinStouner dużo bardziej na miejscu i przydatna niż Twoje wysrywy po przjechaniu 2kkm średnim (żeby nie napisać gowniamym ) vanem.

A czemu? Bo ja jeździłem i jezdze różnymi wiec mam porównanie. A Ty nie.

Choćby z tego względu.
Pomijam ze nie wyzywam nikogo od głupków bo wybrał taki A nie inny segment.

Zadzwiwjacae jest też to że najwięcej o suvach w dużych miastach ( i generalnie o suvach) mają ludzie, którzy wozu
  • Odpowiedz